Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8367
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podsumowanie roku 2012 sekcji saneczkowej

Środa, 9 stycznia 2013, 0:34
Aktualizacja: Środa, 9 stycznia 2013, 18:53
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Podsumowanie roku 2012 sekcji saneczkowej
Fot. archiwum
Rok 2012 był bardzo udanym dla saneczkarzy MKS Karkonosze – Sporty Zimowe Jelenia Góra. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jednym z najlepszych w historii. Lepszymi sezonami mogliśmy się tylko pochwalić gdy nasi zawodnicy uczestniczyli w Igrzyskach Olimpijskich w Turynie (2006), czy Vancouver (2010).

Największym wydarzeniem i osiągnięciem sekcji klubu był start w I Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich Innsbruck 2012 Natalii Biesiadzkiej. Jako jedyna reprezentantka klubu MKS Karkonosze Sporty Zimowe zajęła w konkurencji drużyn 10. miejsce i indywidualnie 12.

Sekcja saneczkowa MKS Karkonosze Sporty Zimowe jak co roku walczy o prym w klasyfikacji punktowej i medalowej wszystkich klubów saneczkowych w Polsce. Po bardzo udanych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, gdzie zdobyliśmy 3 medale i 81 punktów udaliśmy się na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży do Krynicy i tam również nie zawiedliśmy zdobywając 7 medali oraz 97 punktów dla klubu. Rok 2012 był też wielkim wyzwanie dla Natalii Biesiadzkiej, która po bardzo udanym starcie w IZMŁ.IO zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata juniorów.

Podczas jednego z treningów na torze doznała poważnej kontuzji nogi. Wszyscy działacze jak i trenerzy bardzo obawiali się o to, jak potoczą się losy młodej saneczkarki. Na szczęście Natalia swoim uporem i twardym charakterem szybko doszła do siebie i powróciła do ścigania się na torze od września 2012 roku z sukcesami w Pucharach Świata juniorów.

Rok 2012 był też objawieniem niektórych nowych zawodników, którzy poczynili bardzo duże postępy. Wojciech Chmielewski zdobył brązowy medal MP seniorów, a Patryk Roczniak w tych samych zwodach zajął 6. pozycję w dwójkach i 7. w jedynkach. Lista medalistów i osób wyróżniających się sportowo: Michał Dłuosz, Agata Chomiuk, Agata Kawiako, Barłomiej Niebieski, Damian Chamielec, Klaudia Grzybek, Aleksandra Ranoszek, Szymon Borowiec, Dominika Łobocka, Kacper Tarnawski.

Należy też wspomnieć o startach w Pucharach Świata juniorów i Mistrzostwach Europy juniorów, bo i tam mieliśmy swoich reprezentantów. Nasi zawodnicy trenują głównie w SP. 15 w Sobieszowie, na torze w Smerzovce i na torze w Karpaczu, wyjeżdżają na obozy letnie do Choszczna, roczniki starsze trenują w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu. Nasi zawodnicy wyjeżdżają również dzięki klubowi na treningi na takie tory sztucznie mrożone jak Oberhof (Niemcy) i Sigulda (Łotwa).

Warto wspomnieć o bardzo dobrej współpracy między trenerami klubu, którzy wspólnie pod przewodnictwem trenera koordynatora Roberta Dobrowolskiego szkolą młodych i starszych zawodników, są to: Monika Pawlak-Warzybok, Sylwester Poniatowski, Marta i Przemysław Pochłód.

Życzymy dla całego klubu powodzenia w roku 2013, a jak mawiają saneczkarze połamania płóz.

(MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra)

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
432
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group