Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6671
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podsumowanie akcji: Truck i Niebezpieczne przewozy

Poniedziałek, 24 sierpnia 2015, 16:03
Aktualizacja: 16:06
Autor: 112
Jelenia Góra: Podsumowanie akcji: Truck i Niebezpieczne przewozy
Fot. Archiwum
Przed weekendem, w piątek (21.08), policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego przeprowadzili na drogach miasta działania pod kryptonimem „Truck” i „Niebezpieczne przewozy”. Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 94 pojazdy, w tym 28 pojazdów ciężarowych, 7 autobusów i 12 busów.

Funkcjonariusze zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych, w tym 7 w związku ze złym stanem technicznym pojazdów ciężarowych. Policjanci podczas działań ukarali mandatami 56 kierujących, w tym 26 kierujących pojazdami ciężarowymi za przekroczenie dozwolonej prędkości, stan techniczny. Było 7 mandatów za nieprawidłowo zabezpieczony ładunek i 3 za przeładowany pojazd. Policjanci stwierdzili dwa przypadki przekroczenia przez kierowców czasu pracy. Wobec jednego kierującego skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

- Głównym celem akcji było zapobieżenie wypadkom drogowym oraz wyeliminowanie nieprawidłowości w wykonywaniu międzynarodowego i krajowego transportu drogowego. Funkcjonariusze poprzez prowadzone działania obligowali kierujących samochodami ciężarowymi do przestrzegania obowiązujących przepisów, a w szczególności sposobu przewożenia ładunków na pojazdach ciężarowych – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Działania te prowadzone będą cyklicznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group