Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2850
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Podsumowanie akcji: Telefony i Trzeźwo do celu

Wtorek, 29 stycznia 2019, 14:54
Aktualizacja: Środa, 30 stycznia 2019, 6:11
Autor: 112
W miniony weekend policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Jeleniej Górze prowadzili działania prewencyjne – „Telefony”. Mają one na celu egzekwowanie stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu.

W ramach działań policjanci zwracali uwagę uczestnikom ruchu, że rozmawianie przez telefon w czasie jazdy obniża zdolność prawidłowego prowadzenia pojazdu, co przekłada się między innymi na długość drogi hamowania, czy możliwość zachowania bezpiecznej odległości między pojazdami.

Ponadto policjanci na drogach miasta i powiatu prowadzili działania pod kątem ujawniania osób kierujących pojazdami po użyciu narkotyków bądź pod wpływem alkoholu i eliminowania ich z ruchu drogowego.

W ciągu dwóch dni funkcjonariusze skontrolowali łącznie 203 pojazdy, przebadali 536 kierowców, ujawnili 73 wykroczenia, ukarali ośmiu kierujących za rozmowę przez telefon w trakcie jazdy, zatrzymali jednego kierującego, podejrzewanego o kierowanie pod wpływem środków odurzających oraz ujawnili czterech kierujących, którzy podczas jazdy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze zapowiadają surowe kary dla tych kierowców, którzy łamią przepisy ruchu drogowego i stwarzają w ten sposób zagrożenie bezpieczeństwa dla innych użytkowników dróg.

Twoja reakcja na artykuł?

4
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group