Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 9153
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Podstawówka ze Szklarskiej Poręby laureatem w ogólnopolskim konkursie

Sobota, 28 stycznia 2012, 8:57
Aktualizacja: 8:58
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: Podstawówka ze Szklarskiej Poręby laureatem w ogólnopolskim konkursie
Fot. Organizator
Szkoła Podstawowa nr 5 ze Szklarskiej Poręby zwyciężyła w ekologiczno–filmowym konkursie dla szkół podstawowych i gimnazjów „Tesco dla Szkół –Ekorewolucja”.

Uczniowie szkoły mieli przygotować w swoim otoczeniu projekt na rzecz ochrony środowiska naturalnego, a następnie nakręcić dwuminutowy „ekofilmik” , który należało zgłosić do konkursu.

Wyzwanie to podjęła młodzież ze szkolnego koła przyrodniczego, które pod kierunkiem nauczycielki przyrody Sabiny Tabaki przygotowało na terenie szkoły Piknik Ekologiczny Ekowlastimil. Film z tego wydarzenia nakręcił i zgłosił do konkursu Tomasz Frąc, dyrektor szkoły.

Przez miesiąc internauci mogli głosować na zgłoszone do konkursu ekofilmiki. Prowadzona przez uczniów i pracowników szkoły akcja promocyjna okazała się skuteczna. Film zdobył 3826 głosów internautów i znalazł się wśród 100 szkół, które otrzymały ich najwięcej. W ostatniej fazie konkursu Jury miało wybrać 15 laureatów z grona 75 szkół.

Okazało się, że film Szkoły Podstawowej Nr 5 w Szklarskiej Porębie zyskał również uznanie jurorów i znalazł się w gronie zwycięzców tego ogólnopolskiego konkursu. W lutym odbędzie się Gala Finałowa, podczas której szkoła odbierze cenne nagrody: tablicę interaktywną z projektorem multimedialnym oraz laptopa. Piątka uczniów, która najaktywniej uczestniczyła w przygotowaniach do Ekorewolucji, zostanie nagrodzona nowoczesnymi czytnikami książek elektronicznych.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group