Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7407
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podróżnik Janusz River odwiedził Bukowiec

Wiadomości: Region
Wtorek, 6 października 2015, 11:26
Aktualizacja: 11:31
Autor: Krzysztof Tęcza
Fot. Krzysztof Tęcza
W Bukowcu gościł ostatnio Janusz River (Strzelecki). Urodzony w Polsce, dzieciństwo spędził w Gdyni, by ostatecznie wylądować we Włoszech. Od roku 2000, gdy wyjechał z Rzymu z zamiarem objechania na rowerze całego świata, odwiedził już 146 krajów.

Ostatnio przemierzał bezdroża Syberii. Po tych doświadczeniach chciał wybrać się do Australii, jednak postanowił najpierw zrealizować podróż dookoła Polski. W czerwcu tego roku wyruszył z Gdańska i po przejechaniu 1800 km dotarł do Bukowca, gdzie pozostał przez kilka dni. Odwiedzał szkoły w okolicznych miejscowościach, by spotykać się z uczniami, którym opowiadał o swojej przygodzie.

Początkowo Janusz River chciał dotrwać w swojej podróży do najbliższej olimpiady. Jednak gdy okazało się, że mimo swojego wieku jest w stanie jechać dalej zmienił zdanie. I tak planowany koniec wyprawy przesuwał się z olimpiady na olimpiadę. Ostatecznie jednak zdecydował, że nieodwołalnie powróci do Rzymu na olimpiadę w 2024 roku. W ten sposób zamknie koło i powróci tam, skąd wyruszył.

Jego podróż nie byłaby możliwa bez życzliwości ludzkiej. Bo założenie jakie sobie przyjął, czyli przeżycie za 3 dolary dziennie, jest nierealne. Swoją podróż kontynuuje tylko dzięki pomocy napotkanych ludzi i ich chęci pomocy innym. Dzięki temu ma gdzie spać. Przykładem niech będzie gościnny pałac w Bukowcu. Spotykani w drodze ludzie częstują podróżnika miejscowymi specjałami. Ktoś inny pomoże przemieścić się wraz z rowerem przez trudno dostępne tereny czy ofiaruje pomoc w darmowych przelotach samolotowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~bikerx 6-10-2015 12:11
Fajny sposób na życie,gratulacje.
~konopek 11-10-2015 20:07
http://e-widuchowa.pl/skromny-obiezyswiat-nawrocony-hochsztapler-moze-zwykly http://lechiajuventus.pl/wp-content/uploads/2013/06/Lechia-Juventus_fragment_2.pdf Zanim zaczniecie zachłystywać się Riverą nota bene islamistą od roku 1974 proszę przeczytać powyższe linki

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group