Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 8750
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podróże (nie) dla leniwych

Czwartek, 22 czerwca 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 22 czerwca 2006, 21:58
Autor: TEJO Arek
Jelenia Góra: Podróże (nie) dla leniwych
Fot. Arek
Z krajami dzikiej Afryki, Chinami, Himalajami, parkami narodowymi oraz kowarskim parkiem miniatur mieli okazję zapoznać się w przeddzień zakończenia roku szkolnego uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1.

Zaproszono obieżyświatów i znawców tematu z Jeleniej Góry i okolic. O swoich wrażeniach z podróży po Chinach opowiedział i pokazał swoje zdjęcia znany podróżnik, przewodnik i fotograf Stanisław Dąbrowski.

Andrzej Paczos, geomorfolog i dyrektor Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze Cieplicach, wprowadził słuchaczy w klimaty dzikiej Afryki.
Rafał Fronia opowiedział o wyprawach alpinistycznych w najwyższe pasma górskie.

Była więc zachwyt widokami szczytów Himalajów, wulkanów Gwatemali oraz wspomnienia, obrazki i pamiątki z Chin. Mówiono także o problemach ekologicznych w polskich parkach narodowych. Dla chętnych istniała możliwość zwiedzenia Parku Miniatur w Kowarach, gdzie zgromadzono makiety najważniejszych zabytków Dolnego Śląska.

– To dobra okazja do przeżycia razem z podróżnikami na nowo ich przygód – oceniali uczestnicy. Jednocześnie uczniowie byli zadowoleni z braku konieczności nauki.

Wielu z licealistów potraktowało ten dzień jako przedłużenie wakacji i po prostu nie przyszło do szkoły. Choć warto było.
Gest świadczący o skrajnym lenistwie i to w przededniu wręczenia świadectw i przed ponad dwumiesięczną labą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group