Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7607
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Podróbki w punkcie serwisowym

Wtorek, 3 sierpnia 2021, 13:39
Autor: KWP Wrocław
Wrocław: Podróbki w punkcie serwisowym
Fot. Archiwum Policji
Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli ponad 900 sztuk podrobionych akcesoriów do telefonów komórkowych, oferowanych do sprzedaży przez jeden z wrocławskich punktów serwisowych. Były to m.in. pokrowce, panele i obudowy, baterie, które "udawały" markowe akcesoria, opatrzone zastrzeżonym znakiem towarowym bardzo popularnych w Polsce producentów telefonów komórkowych. Suma strat na szkodę tych znanych na całym świecie koncernów szacowana jest na minimum 60 tysięcy złotych.

Policjanci specjalizujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej namierzyli jeden ze sklepów na wrocławskim Ołbinie, mający w swojej ofercie sprzedaży telefony oraz akcesoria GSM. Z informacji jakie zdobyli w tej sprawie funkcjonariusze wynikało, że w salonie tym, oraz prowadzonym jednocześnie sklepie internetowym, można kupić nieoryginalne produkty, oznakowane podrobionymi znakami towarowymi znanych na całym świecie marek.

Policjanci wykonując czynności na miejscu, zabezpieczyli łącznie ponad 900 sztuk różnego rodzaju podzespołów. Były to części do telefonów komórkowych m.in. baterie, ale także akcesoria zapobiegające uszkodzeniom urządzeń mobilnych, jak na przykład specjalne etui.

Przedstawiciel prawny firm, których podrobione logo znalazło się na nieoryginalnych produktach, złożył już wniosek o ściganie w tej sprawie. Policjanci prowadzą dalsze czynności procesowe.

Zgodnie z treścią artykułu 305 Ustawy Prawo własności przemysłowej, wprowadzenie do obrotu towaru z podrobionym znakiem towarowym może się wiązać z karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP we Wrocławiu

Twoja reakcja na artykuł?

5
28%
Cieszy
3
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
17%
Złości
7
39%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group