Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 6252
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Podejrzani o pobicie ze skutkiem śmiertelnym zatrzymani dzięki „997”

Piątek, 17 kwietnia 2009, 13:01
Aktualizacja: 13:05
Autor: KMP
REGION: Podejrzani o pobicie ze skutkiem śmiertelnym zatrzymani dzięki „997”
Fot. ......
Po trzech miesiącach śledztwa w sprawie pobicia ze skutkiem śmiertelnym w Karpaczu 23–letniego mieszkańca Kocka policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o to przestępstwo. Obydwaj są mieszkańcami Obornik Śląskich. Jednemu z mężczyzn postawiono zarzut zabójstwa. Policji bardzo pomogła emisja sprawy w programie "Magazyn Kryminalny 997".

14 kwietnia 2009 roku policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch 21-letnich mieszkańców Obornik Śląskich w związku z pobiciem ze skutkiem śmiertelnym 23-letniego mieszkańca Kocka.

Śledztwo w tej sprawie prowadzono ponad 3 miesiące. Prowadzone były równolegle czynności procesowe i operacyjne. W sprawie tej przesłuchano ponad 1000 osób, które w okresie sylwestrowym przebywały w Karpaczu. Policjanci ustalili również nabywców charakterystycznego paska. Jeden ze sprawców został zatrzymany podczas przesłuchania dotyczącego zakupu paska. Teraz odpowiada on za zabójstwo 23-latka. Drugiego ze sprawców policjanci zatrzymali w mieszkaniu.

Po emisji programu "Magazyn Kryminalny 997" w sprawie poszukiwań sprawców pobicia wpłynęło wiele informacji, które zostały rzetelnie sprawdzone przez funkcjonariuszy. Dwie z nich potwierdziły udział zatrzymanych w tym przestępstwie. - Jak ustalili policjanci mieszkańcy Obornik Śląskich 29 grudnia 2008 roku przyjechali do Karpacza na sylwestra, gdzie postanowili zostać do 4 stycznia 2009 roku. Po tragicznym zdarzeniu w jednym z karpackich lokali , jeszcze tego samego dnia wyjechali.

Jeden z mężczyzn został już tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozić mu może nawet dożywocie. Drugi został objęty dozorem policyjnym oraz zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju. Temu sprawcy za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group