Zalogowanych: 7

klasa okręgowa: Podcięte skrzydła Lotnika

Środa, 24 sierpnia 2011, 22:07
Aktualizacja: 22:08
W 3. kolejce piłkarskiej okręgówki Lotnik Jeżów Sudecki uległ na własnym boisku Warcie Bolesławieckiej 0:2. W najciekawszym spotkaniu lider z Osiecznicy rozbił BKS Bolesławiec 3:0.

Mecz 3. kolejki pomiędzy trzecim w tabeli Lotnikiem, a przedostatnim GKS-em Warta Bolesławiecka miał być dla gospodarzy okazją do podtrzymania zwycięskiej passy oraz awansu w górę tabeli, przy okazji konfrontacji lidera z drugą drużyną obecnych rozgrywek. Jak się okazało, boisko zweryfikowało aspiracje jeżowian i ewentualny marsz na szczyty ligowej klasyfikacji, który muszą odłożyć na następne kolejki. Mimo optycznej przewagi Lotnik nie potrafił otworzyć wyniku spotkania. Sztuka ta udała się gościom w 30. minucie, kiedy to Janicki wszedł w tempo do dośrodkowania i pokonał wychodzącego golkipera z Jeżowa.

Po zmianie stron nadal więcej z gry mieli gospodarze. W 69. minucie Kraiński stanął przed szansą na zdobycie gola po kiksie obrońcy GKS-u, ale strzelił prosto w bramkarza. W kolejnej akcji Spychalski zapracował na uznanie w oczach trenera wypracowując rzut karny oraz czerwoną kartkę dla Hałki. Bramkarz Lotnika zdecydował się na wyjście pod linię pola karnego, ale nie zdołał wygarnąć piłki spod nóg napastnika gości powalając go na ziemię. Arbiter podyktował rzut karny i usunął Hałkę z boiska. W miejsce Zwierzyńskiego wszedł rezerwowy bramkarz jeżowian – Maćkowski, który zajął miejsce między słupkami. Jedenastkę pewnie wykorzystał Janowski i na 20 minut przed końcem gospodarze przegrywali 0:2. Do końcowego gwizdka żadnej z drużyn nie udało się zmienić rezultatu i ostatecznie faworyzowany Lotnik uległ Warcie Bolesławieckiej 0:2.

Lotnik DRX Jeżów Sudecki – GKS Warta Bolesławiecka 0:2 (0:1)

Lotnik: Hałka, Maćkowski – Hamowski, Palimąka, Zwierzyński, Karmelita, Jurczyk, Gołąb, Kraiński, Górgul, Pieńkowski, Kocot. Zmiany: Kurzelewski, Zwierzyński, Zieliński.

GKS: Kupczak – Janicki, Hyjek, Kłonicki, Buchowski, Faltyn, Kobeluszczyk, Kapecki, Naziński, Spychalski, Janowski.

W następnej kolejce podopiecznych trenera Hamowskiego czeka bardzo trudny mecz w Bolesławcu. Spadkowicz z IV–ligi z pewnością będzie chciał się „odgryźć” za dzisiejszą porażkę w Osiecznicy, ale Lotnik nie raz już pokazał, że jest drużyną nieobliczalną.