Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 4456
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Podali słabszym wiedzę na talerzu

Czwartek, 28 stycznia 2010, 8:02
Aktualizacja: 8:02
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Podali słabszym wiedzę na talerzu
Fot. rylit
Pierwszy etap autorskiego projektu, którego pomysłodawcą jest Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zakończył się wczoraj podsumowaniem w siedzibie szkoły, gdzie odbywają się zajęcia związane z ciekawą inicjatywą.

Projekt rozpoczął się w październiku ubiegłego roku, Kosztował ponad dwa miliony złotych z funduszy unijnych. Dotyczy zgłębiania wiedzy przez uczniów jeleniogórskich gimnazjów, których średnia ocen jest niższa od przeciętnej średniej i będzie wdrażany przez okres dwóch lat. Z pomysłu korzystają uczniowie, którzy nie radzą sobie z nauką z ośmiu przedmiotów obowiązujących na egzaminach w gimnazjach.

Z zajęć przez kilku miesięcy korzystało 60 gimnazjalistów podzielonych na 6 grup. Dwa razy w tygodniu po półtorej godziny – w formie zupełnie innej od tradycyjnych lekcji – gimnazjaliści skorzystali z wiedzy doświadczonych wykładowców, gabinetów multimedialnych oraz bezpłatnych pakietów szkoleniowych i edukacyjnych. Nie było ani szóstek, ani jedynek. Postępy z poszczególnych przedmiotów – nazwanych talerzami - oceniano procentowo w stosunku do nabytych wiadomości.

Na wczorajsze spotkanie podsumowujące półrocze trwania projektu zostali zaproszeni rodzice i opiekunowie gimnazjalistów biorących udział w projekcie. Byli też obecni niektórzy uczniowie. Opiekunowie otrzymali od realizatorów projektu procentowe wyniki określające stopień, w jakim ich podopieczni przyswoili sobie materiał nauczania. Zostały wyemitowane dwa filmy video o realizacji projektu. Rodzice mogli się spotkać z wykładowcami poszczególnych przedmiotów, zapoznać się z pakietami szkoleniowymi.

Spotkanie miało też charakter organizacyjny. Omawiano dalsze losy projektu, uzupełniano brakujące dokumenty i planowano dalszą naukę. Jak na razie wszystko przebiega sprawnie. Czy projekty spełni swoje założenia? Przekonamy się już wkrótce, kiedy uczestniczący w nim gimnazjaliści przystąpią do egzaminów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group