Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 3774
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pod Szrenicą powstanie ponad 40 mieszkań komunalnych

Piątek, 12 grudnia 2014, 8:25
Aktualizacja: 8:30
Autor: agrzywacz
Region: Pod Szrenicą powstanie ponad 40 mieszkań komunalnych
Fot. TBS Kamienna Góra
Koszary Wojsk Ochrony Pogranicza w Szklarskiej Porębie zostaną przebudowane przez kamiennogórskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego na 44 mieszkania komunalne. – Inwestycja ma kosztować ponad 5 mln zł – mówił Władysław Niemas, prezes TBS–u z Kamiennej Góry.

Miasto Szklarska Poręba przejęła obiekt przy ul. 1 Maja 53 po Wojskach Ochrony Pogranicza, przemianowanych później na Straż Graniczną. W 2010 r. koszary zostały przekazane wkład rzeczowy TBS-owi z Kamiennej Góry. Dzięki temu Miasto będzie miało udziały w nowych mieszkaniach komunalnych, a mieszkańcy będą mogli je wynajmować - mówi Feliks Rosik, sekretarz Urzędu Miasta w Szklarskiej Porębie.

Obiekt w kształcie litery L ma ponad 2 tys. mkw. - Powstaną tu mieszkania dwupokojowe o powierzchni 52 mkw., trzypokojowe o powierzchni 63 mkw. oraz jednopokojowe „kawalerki” (35 mkw). W tych lokalach będzie centralne ogrzewanie, na podłogach będą panele, w łazience – kafelki, wanna i umywalka. Kotłownia podgrzewać będzie również wodę. Do każdego mieszkania przewidziane jest jedno miejsce parkingowe – informuje Władysław Niemas, prezes TBS-u z Kamiennej Góry.

- Niedawno przejęliśmy teren od Miasta Szklarska Poręba i obecnie robimy projekt. Na wakacje chcielibyśmy już rozpocząć przebudowę i przed zimą zakończyć prace związane z elementami zewnętrznymi. W imieniu Miasta budujemy mieszkania do wynajmu – podkreśla prezes.
Na mieszkania komunalne oczekuje w Szklarskiej Porębie ok. 30 osób. – Budują się nowe hotele, zwiększy się zapotrzebowanie na pracowników, którzy już teraz dojeżdżają do nas z Piechowic czy Cieplic. Dzięki nowym mieszkaniom komunalnym chcemy przyciągnąć większą liczbę pracowników do naszego miasta – mówi sekretarz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group