Środa, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 5941
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARKONOSZE: „Pod Łabskim Szczytem” w złotej piątce schronisk górskich

Wtorek, 9 sierpnia 2011, 7:52
Aktualizacja: 22:11
Autor: Accipiter
KARKONOSZE: „Pod Łabskim Szczytem” w złotej piątce schronisk górskich
Fot. Archiwum
Znajdujące się nad Szklarską Porębą schronisko „Pod Łabskim Szczytem” dostało się do grona pięciu najlepszych schronisk PTTK w rankingu magazynu „n.p.m.”. Najgorszym obiektem według tego miesięcznika turystyki górskiej okazało się ulokowane także w zachodniej części Karkonoszy schronisko na Hali Szrenickiej.

W sierpniowym numerze magazynu „n.p.m.” ukazała się pełna lista 65 obiektów PTTK, które objął ranking najlepszych schronisk górskich. Przy wyborze wzięto pod uwagę cztery główne kryteria: atmosferę, warunki noclegowe i sanitarne oraz wyżywienie.

Wśród schronisk PTTK położonych w Karkonoszach, najwyżej oceniono usadowione na krawędzi Łabskiego Kotła schronisko „Pod Łabskim Szczytem”, prowadzone od trzydziestu jeden lat przez Elżbietę i Waldemara Maciejowskich. Kiedy państwo Maciejowscy zaczynali, wjazd na górę był możliwy tylko końmi. W 2000 roku wykonano drogę, dzięki czemu obecnie można dotrzeć tu samochodem terenowym. Ze schroniska roztacza się wspaniały widok na Kotlinę Jeleniogórską, Szklarską Porębę i Góry Izerskie, skąd rozciąga się panorama Dolnego Śląska.

W imieniu zespołu redakcyjnego „Jelonka.com” serdecznie gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group