Niedziela, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 9932
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świeradów Zdrój: Poczuli prawdziwy smak Gór Izerskich

Czwartek, 14 czerwca 2018, 18:22
Aktualizacja: 18:26
Autor: MDvR
Świeradów Zdrój: Poczuli prawdziwy smak Gór Izerskich
Fot. użyczone
Miała być w Świeradowie wiosna, a tymczasem od razu przyszło lato. Był upał, a potem ciepły deszcz, który dla wielu zawodników był wręcz błogosławieństwem i miłą niespodzianką na ostatnich kilometrach. Warunki do ścigania były w sam raz. Powrót do Świeradowa–Zdroju w wersji sprzed lat okazał się trafiony.

Trasa Bike Maratonu w Izerach zawsze ma dużo zjazdów, szybkich odcinków i szutrów, ale obfituje też w zalesione single, usiane korzeniami zjazdy i pełne wiatrołomów wykroty. Każda trasa i każde miejsce na mapie Bike Maratonu to coś zupełnie innego. Bike Maraton w Świeradowie to na pewno wizytówka rowerowego i kolarskiego potencjału Gór Izerskich. Potencjału w pełni wykorzystanego.

Gościem specjalnym imprezy była Maja Włoszczowska, która na Bike Maratonie promowała swoją najnowszą książkę "Rowerem na szczyt. Trenuj z Majką". Cały przywieziony do Świeradowa nakład się sprzedał, a kolejka po dedykacje, zdjęcia i autografy nie miała końca. Dwukrotna wicemistrzyni olimpijska wystartowała również treningowo w zawodach oraz pełniła rolę honorowego startera. Zabawa zabawą, trening treningiem, ale Bike Maraton to przecież spora dawka sportowej ostrej walki i rywalizacji.

Na głównym dystansie bój o zwycięstwo toczył się długo i nic do końca nie było oczywiste. Ostatecznie zwyciężył Mariusz Kozak (UCI MTB Team JBG2 Cryospace), naciskany do samej kreski przez Rafała Hebisza (SGR Specialized). Trzeci był Bartłomiej Oleszczuk (Rybczyński Bikes Remmers TP-link Team). Do walki o podium próbował się jeszcze włączyć Bartosz Janowski (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team). Wśród kobiet pierwsze miejsce dla Anny Sadowskiej (72D Windsport Powered by Oshee), drugie dla Anety Imielskiej, a trzecie dla Magdaleny Wojtyły (IMmotion Specialized Skoda Gall ICM Team). Michalina Ziółkowska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) przegrała z pechem i defektami.

Na dystansie MEGA wygrał etatowy zwycięzca tych dystansów Gracjan Krzemiński (Mitsubishi Materials MTB Team) przed Rafałem Ignaczakiem (Interferie Optyk-Okular) i Mikołajem Jurkowlańcem (IMmotion Specialized Skoda Gall ICM Team. Klasyfikacja OPEN kobiet to pierwsze miejsce dla Zuzanny Krzystały Stępień (SUP Lifting Team Bugla Bike Service), drugie dla Joanny Ignasiak (Mitsubishi Materials MTB Team), trzecie dla Aliny Serafin (THP Team).

Na sprinterskim izerskim MINI po wygraną sięgnął Karol Przewdzięk (Hest UKS Bralin). Na drugim miejscu uplasował się Eneasz Popiół ze Świeradowa, a tuż za nim Łukasz Reiter (IMmotion Specialized Skoda Gall ICM Team). Najszybszą zawodniczką została Sandra Adamczyk (SUP Lifting Team Bugla Bike Service), druga była Alicja Marciniec, a trzecia Małgorzata Jurkiewicz.

Kolejna edycja Bike Maratonu to już Festiwal Rowerowy w Szklarskiej Porębie, a królewski dystans na tym wyścigu będzie wynosił 100 km. Poza tym oczywiście będą dystanse krótsze i moc atrakcji dla wszystkich - tych jeżdżących, i tych kibicujących. Ultra Bike Maraton w Szklarskiej Porębie już 7 lipca!

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
534
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Trwa remont drogi
 
Kultura
Nocne zwiedzanie ze Sławkiem Gortychem
 
Aktualności
Burza w Karkonoszach zamieniła się w ładną pogodę
 
Kultura
Wyprawa w świat koronek
 
Aktualności
Pożegnanie motocyklisty
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group