Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3290
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pocisk w ZUS–ie! Drogi już przejezdne AKTUALIZACJA

Czwartek, 23 maja 2013, 9:54
Aktualizacja: Piątek, 24 maja 2013, 6:42
Autor: 112
Jelenia Góra: Pocisk w ZUS–ie! Drogi już przejezdne AKTUALIZACJA
Fot. mea
Dzisiaj (23. maja br.) około godz. 9.00 na terenie jeleniogórskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy ul. Sygietyńskiego został znaleziony pocisk moździerzowy kalibru 50 lub 70 mm z czasów ostatniej wojny. Przed godz. 14.00 na miejsce przyjechali saperzy z Bolesławca i wywieźli pocisk w bezpieczne miejce, gdzie został zdetonowany.

- Ewakuowano klientów i pracowników z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w sumie ok. 140 osób. Dzisiaj ZUS będzie już nieczynny - mówiła Marzanna Damasiewicz, kierowniczka inspektoratu ZUS. Usunięto też ludzi z pobliskiej stacji paliw Shell oraz z restauracji KFC.

- Nie wiem, co mam teraz zrobić. Czekać, czy jechać do domu. Miałem na dzisiaj termin stawienia się do ZUS-u na komisję lekarską, powypadkową – martwił się Marek Makowski z Lubania.

- Pocisk leżał przy budynku ZUS-u, w miejscu widocznym, możliwe więc, że ktoś go tam podrzucił. Znalazł go ochroniarz, który poinformował o tym policję - powiedziała nam podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policjanci zabezpieczyli teren wokół budynku ZUS, zamknęli też część dróg. – Ruch odbywał się częścią ulicy Sygietyńskiego i Kiepury. Stacja Schell była nieczynna, ulice od strony stacji i marketu Real były zablokowane, jak również część ulicy przy wejściu do ZUS-u – poinformował Bogusław Górnisiewicz z KMP w Jeleniej Górze.

Policja będzie wyjasniać w jaki sposób pocisk znalazł się na kostkach betonowych przy ogrodzeniu ZUS-u.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (112) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group