Sobota, 19 czerwca
Imieniny: Gerwazego, Protazego
Czytających: 5227
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pochwała kostki brukowej? Trwalsze pod asfaltem

Czwartek, 14 lipca 2011, 8:54
Aktualizacja: 8:55
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Pochwała kostki brukowej? Trwalsze pod asfaltem
Fot. RED
Kierowcy i piesi narzekający na fatalny stan nawierzchni ulic w wielu rejonach śródmieścia często nie zdają sobie sprawy, że pod warstwami asfaltu wciąż znajduje się dawna, poniemiecka kostka granitowa.

W latach 70. i 80. XX wieku wiele z tych ulic pokryto asfaltowymi dywanikami kładzionymi prosto na dawną nawierzchnię, co z pewnością nie zapewniło trwałości takiego „remontu”. Jak wyglądają te ulice dziś? Po wielu pracach ziemnych prowadzonych tu później, są nierówne i pełne wyrw. Te – co prawda – są na bieżąco łatane, ale takie uzupełnianie braków wydaje się syzyfową pracą, bo wciąż powstają nowe dziury.

Tymczasem na kompleksowy remont traktów nie ma pieniędzy. Pojawiają się więc często głosy, aby zdjąć asfalt i powrócić do dawnej kostki brukowej, która – przez lata – zachowała się w dużo lepszym stanie niż bitumiczne dywaniki. Zresztą na niektórych ulicach Jeleniej Góry kostka do dziś „zdaje egzamin” – choćby pod wiaduktem na ulicy Drzymały.

Trudno jednak przypuszczać, że drogowcy odważą się na taki eksperyment, choćby z jedną ulicą. Dawna nawierzchnia na pewno wymaga uzupełnień i napraw, a i sama „operacja” zdjęcia asfaltu nie jest prosta. Pozostaje zatem czekać na środki na głęboki remont śródmiejskich nawierzchni przypominając sobie jej dawny wygląd dzięki… dziurom w asfalcie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group