Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 7244
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pochmurna pogoda rodzi czarne myśli

Wtorek, 16 września 2008, 13:07
Aktualizacja: 13:07
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Pochmurna pogoda rodzi czarne myśli
Fot. Archiwum
Dwa zgłoszenia prób samobójczych odebrali wczoraj (15.09) strażnicy miejscy na ulicy Zgorzeleckiej i w barze Edward przy PKS–sie. Na szczęście jeden z desperatów rozmyślił się przed przyjazdem funkcjonariuszy, a drugą osobę udało się odwieść od samobójczych zamiarów.

Przed godziną 16 do dyżurnego SM w Jeleniej Górze zadzwoniła przerażona rodzina niedoszłego samobójcy, który chciał pozbawić się życia na ogródkach działkowych Godzisz przy ulicy Zgorzeleckiej. Kiedy na miejscu pojawili się strażnicy wraz z policją, 27-latka już tam nie było.

Okazało się, że zrezygnował z makabrycznych planów i wrócił do domu. Kilkanaście minut później do siedziby straży miejskiej zadzwonili mieszkańcy z informacją o kolejnej próbie samobójstwa w barze Edward przy dworcu głównym PKS.
- Desperatką okazała się 30-latka z Jeleniej Góry, która po naszej interwencji odstąpiła od próby samobójczej – mówi jeden z funkcjonariuszy.

Jak mówią psycholodzy, jednym z czynników dopełniających stany obniżonego nastoju prowadzącego m.in. do prób samobójczych, może być pochmurna, jesienna pora. Jak można poradzić sobie z takimi stanami?
- Przede wszystkim kontaktując się z ludźmi wesołymi i pogodnymi, a także jak najwięcej korzystać ze słońca i miejsc nasłonecznionych – mówi Ewa Krychas, psycholog.

Osoby, które same nie radzą sobie ze swoimi problemami mogą natomiast korzystać z bezpłatnej pomocy psychologów w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Jeleniej Górze, który obecnie mieści się przy ulicy Jana Pawła II 7 oraz pod numerem telefonu (075) 64 39 100.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group