Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 5572
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Pochłonęła ich lawina..

Piątek, 25 września 2009, 9:49
Aktualizacja: Sobota, 26 września 2009, 15:33
Autor: ahawer
Karpacz: Pochłonęła ich lawina..
Już po raz siódmy ze szczytu Karkonoszy zeszła Lawina ludzi w ramach Międzynarodowego Marszozbiegu ze Śnieżki do Samotni. Udział w zawodach wzięło aż 185 zawodników.

Pierwszy na mecie znalazł się mieszkaniec Lisowic Marcin Świerc, który pokonał 6 km trasę w 18 minut i 56 sekund. Na mecie na wszystkich uczestników czekały nagrody i upominki. Już w niedziele 13 września o godz. 12:00 na Skwerze Zdobywców przy Urzędzie Miasta mieliśmy zaszczyt gościć kolejnych himalaistów, którzy zostawili swoje ślady w mieście pod Śnieżką.
W tym roku do grona zasłużonych zdobywców gór dołączyli: Bogdan Jankowski, Janusz Majer, Bogusław Ogrodnik oraz Aleksander Lwow. Ceremonie poprowadził Piotr Pustelnik, wspominając wyprawy z udziałem himalaistów, którzy zaszczycili Karpacz swoją obecnością.
Nie zapomniano również o tych, którzy realizując własne pasje, w górach pozostali na zawsze. Na znak pamięci odegrany został hejnał zakończony minutą ciszy. Podczas uroczystości nie zabrakło osób, które już w zeszłym roku odsłoniły swój ślad oraz przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego i Starostwa Powiatowego Jeleniej Góry. I
mpreza zgromadziła także liczne grono turystów i sympatyków gór.
Organizatorzy wszystkim serdecznie dziękują za przybycie i zapraszają za rok na kolejne spotkanie Ślad Zdobywców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group