Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 5836
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Poborowy skandal, czyli kozioł ofiarny

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Czwartek, 20 marca 2008, 7:48
Aktualizacja: 7:48
Autor: Mar
Fot. Archiwum
Niewiele brakowało, żeby poborowi z gminy Lubomierz zostali uznani za unikających służby wojskowej i trafili za kratki. Członkowie komisji poborowej w Lwówku Śląskim ze zdumieniem zauważyli, że w pierwszych dniach poboru nie zgłosił się ani jeden młody mężczyzna z okolic miasta Kargula i Pawlaka. Odpowiedzialność władze gminy zrzuciły na urzędnika, który wcześniej ostrzegł, że nie podoła wyznaczonym mu zadaniom.

Urzędnik odpowiedzialny za sprawy obronne w urzędzie gminy nie przygotował ogłoszeń, nie powiadomił sołtysów, ani nie skorzystał z innych dróg wezwania stających przed komisją. Dopiero w poniedziałek wieczorem gminne urzędniczki jeździły samochodem do domów poborowych i prosiły ich, żeby ci następnego dnia stawili się przed komisją w Lwówku Śląskim. Winny urzędnik został zwolniony dyscyplinarnie z pracy.

- W urzędzie gminnym byłem informatykiem odpowiedzialnym za techniczną obsługę systemu. Ale dołożono mi w obowiązkach sprawy wojskowe i zarządzanie kryzysowe – powiedział nam Paweł Piętek, zwolniony pracownik – Jeszcze w styczniu poszedłem do burmistrza powiedzieć mu, że nie ogarniam spraw wojskowych, nie znam się na nich i generalnie chcę zrezygnować z pracy w urzędzie. Miałem odejść z pracy za porozumieniem stron po przyjściu nowego pracownika.

Odbył się konkurs, pod koniec lutego został rozstrzygnięty a P. Piętek poszedł na zwolnienie lekarskie. I nagle w poniedziałek został wezwany do urzędu i dostał pismo o natychmiastowym zwolnieniu z pracy. – Jednym z powodów było zaniedbanie poboru, chociaż w styczniu prosiłem, żeby zwolnić mnie z tych spraw. Stałem się kozłem ofiarnym – żali się były pracownik.

Poborowi z Lubomierza nie mieli czasu na zdobycie potrzebnych dokumentów, zaświadczeń o nauce itp. – Pierwszy raz, od kiedy pracuję w Wojskowej Komendzie Uzupełnień zdarzyła się taka sytuacja – powiedział nam komendant WKU w Jeleniej Górze, major Grzegorz Szamszur – Po prostu komisja będzie intensywniej pracowała w najbliższych dniach, ale na pewno da sobie radę. A dla gminy i burmistrza, który odpowiada osobiście za pobór to po prostu wstyd.

Niewykluczone, że w najbliższych dniach burmistrz Wiesław Bobrowski stanie na dywaniku u wojewody, któremu osobiście wyjaśni, dlaczego zaniedbał przeprowadzenie poboru w gminie Lubomierz. Bowiem to wojewoda odpowiada za sprawne przeprowadzenie poboru do wojska.

Nie udało nam się skontaktować z burmistrzem ani jego zastępcą. Dowiedzieliśmy się też, że urzędniczka wezwana przez komisję rewizyjną rady gminy odmówiła wyjaśnień, gdyż jak powiedziała, burmistrz zabronił jej wypowiadania się na temat opóźnienia poboru przed kimkolwiek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz

KochaS830 20-03-2008 9:23
Ciekawe, czy urzędniczka będzie milczała i nic nie mówiła, jeśli trafi również przed dywanik wojewody dolnośląskiego...
~_rymcycymcy____ 20-03-2008 10:23
W tym Lubomierzu komediowo cały rok ...:))) Czy to nie ten sam burmistrz co udziela sam ślubów, bo wywalił pracownika ? Teraz będzie sam latał za poborowymi i sam naprawiał komputery. Ciekawe kiedy sam sobie będzie sekretarką ;)))
dziadek 20-03-2008 10:29
Znowu nasz kochany Lubomierz - stolica komedii a raczej tragikomedii no i oczywiście nasz ukochany "katecheta" który zamiast zajmować się pracą dla dobra miasta zajmuje się wykańczaniem go. Nigdy nie przypuszczałem ,że praca pedagoga polega na pokazywaniu jak nadmiernie obciążyć młodego początkującego pracownika i następnie wzorcowo wyrzucić go z pracy na dodatek dyscyplinarnie. Najprostszym wytłumaczeniem może chyba być to, że samemu zawaliło się robotę a kozła ofiarnego zrobić z młodego. Panowie Burmistrzu i Wiceburmistrzu, obydwaj jesteście pedagogami i powinniście wprowadzić młodego człowieka do pracy a nie rzucać go na głęboką wodę i radź sobie sam.
~Informatyk 20-03-2008 12:02
Tak jest w urzędach, że najprościej robotę dać informatykowi, bo on wszystko potrafi. Ale nikt nie pomyśli, że czas się nie rozciąga i informatyk nie wszystko zdąży, nawet jak potrafi pracę wykonać. Przełożeni - zastanówcie się ile jeszcze zniesie Wasz informatyk.
~realista 20-03-2008 12:21
<i> regulamin złamany </i>
~lubomierzanka 20-03-2008 13:22
Nie rozumiem dlaczego tak się dzieje...Małe, kiedyś spokojne, rozsławione przez Karguli i Pawlaków miasteczko, stało się teraz jeszcze bardziej znane przez skandale...Ludziom młodym wstyd jest tutaj mieszkać i przyznawać kto jest burmistrzem...osoba, która twierdziła, że stawia na młodzież - BARDZO CIEKAWE!!!!!!!! zatrudniając a później w taki sposób zwalniając !!! Paweł jesteśmy z Tobą!!!! Trzymaj się!! Walcz!! Nie daj się!!!
~lu.kas 20-03-2008 15:47
To prawdziwy szok dla wszystkich, że taki spokojny Lubomierz staje się pośmiewiskiem Dolnego Śląska. Jeden skandal goni drugi, a wszystko za sprawą dwóch ludzi, burmistrza i jego vice. Przecież czasy terroru i zastraszanie ludzi dawno minęły, wszak ogłoszono,że mamy demokrację. Nie widać tego w ratuszu lubomierskim. A ostatnia sprawa pokazała, jakich to mamy pedagogów-zniszczyć młodych, dać im dyscyplinarkę, niech cierpią, niech mają drogę zamkniętą. Za co, drodzy panowie?? Za swoje błędy karzecie młodego człowieka??Nie potraficie przyznać, że takie stanowiska nie dla Was, że nie dajecie sobie rady, że Was to przerasta?? Jestem całym sercem z tym młodym człowiekiem, nie daj się , walcz o swoje!!W końcu chyba jakieś prawo istnieje!! Ciekawa jestem, jakie jeszcze spustoszenie zrobią ci dwaj panowie?? Mają wszak władzę......
~ 20-03-2008 16:30
lubomierski skandal
~tutejszy 20-03-2008 18:30
dziś poleciała jeszcze jedna młoda "głowa" wcześniej zatrudniona przez Burmistrza - sekretarka. Jeszcze panujący dali jej dwa papierki do podpisu i albo miała podpisa c dyscyplinarkę albo za porozumieniem stron. To nie pierwszy taki właśnie sposób na NIEWYGODNYCH pracowników. Straszenie prokuratorem to już zdarta płyta tych panów. Ale dziewczyna się przestraszyła i podpisała, a tych dwóch KATÓW osiągnęło swoje. Dziś Wielki Czwartek - ale u katechety i jego cienia nie ma już żadnych ludzkich odruchów! To terroryzm, co się tu dzieje!. Panowie! Przez całe życie jest się przede wszystkim człowiekiem, burmistrzem się tylko bywa. Wam życzymy, aby jak najkrócej! Ludzie wam nigdy tego nie wybaczą!
~lu.kas 20-03-2008 20:54
Co tu czytam?? Dalszy ciąg lubomierskiego horroru!!Nie mogę uwierzyć, że zwolnili następną młodą osobę, To jest skandal!!Czy nie ma nikogo, kto powstrzymał by tych panów przed czynieniem tylko zła??? Oni w swoim zaślepieniu stracili kontrolę nad sytuacją!!Czy nad nimi nie ma jakiejś władzy??
~Mieszkanka 20-03-2008 22:06
nadzieja w referendum 11 maja !! wiec wszyscy musimy się tam wybrać !!!
~cieplik 20-03-2008 22:16
nieudolność zwala się na innych,oj burmistrzu.
tatar 20-03-2008 22:26
Jeden za wszystkich i wszyscy za jednego!Stare powiedzenie nadal aktualne
dziadek 20-03-2008 23:23
Dlaczego to referendum dopiero 11 maja. Do tego czasu z Lubomierza nie będzie co zbierać. Dwaj panowie zniszczą to miasteczko doszczętnie bo to przecież jeszcze ponad miesiąc niszczenia. Czy Pan Wojewoda Dolnośląski nie ma żadnej władzy aby nie dopuścić do tego?
~poborowy 21-03-2008 11:15
Jestem jednym z poborowych dzień przed WKU przyszli do mnie o 21:00 kazali podpisać i na następny dzień o 8 rano być na WKU we lwówku człowiek nie wiedział o co chodzi fakt papierów nie zdążyłem załatwić no bo jak o 7:15 autobus. Tylko dzień i kase straciłem bo trzeba jeszcze raz jechać dać zdjęcie i zaświadczenie o nauce. Chociaż 3 dni wcześniej to człek by się jakoś przygotował...
~ 21-03-2008 11:46
Od dłuższego czasu przyglądam się całej tej niesmacznej sytuacji która panuje w gminie Lubomierz.Brak mi słów co do niektórych decyzji wydawanych przez Panów burmistrza i jego "zastępcy"(bo tak naprawde nie wiem kto tu gra pierwsze skrzypce?) szereg zwolnień w gminie i brak skuteczności w pozyskiwaniu środków unijnych i liczne sprawy sądowe stawiają gminię w złym świetle nietylko lokalnej społeczności!.Co dalej z gazetą "Sami Swoi"?, która do tej pory według mnie obiektywnie ukazywała codzienne życie lokalnej społeczności!.Co z Panią Sieniuć kobietą kreatywną,która obudziła Lubomierz z marazmu!!!Co z Festiwalem i młodzieżą szukającą pracy w gminie? Czy zostanie potraktowana/y tak jak Paweł? Miejmy nadzieje, że nie! i zróbmy wszystko by 11 MAJA zmienić tą "chorą" sytuacje gminy!!!
misiekjg(konto usuniete) 23-03-2008 16:11
Tak od razu trafili by za kratki?
~Jeleniogórzanka 25-03-2008 10:18
No to niby mamy demokrację przecież. Czy nie można pozbyć się takiego człowieka, który tylko szkodzi miastu? Może jakiś prawnik by się wypowiedział? Kiedyś wywożono na taczkach...
~edziu 4-04-2008 0:54
jak ten pan piątek opowiada, wielokrotnie mu tłumaczono na jakiej zasadzie odbywa sie pobór, mało tego pisma o dacie poboru mial u siebie przed nosem w biurze, odebrane pod koniec stycznia, wielokrotnie tez oferowano mu pomoc na zasadzie wynajecia fachowca, prawda jest jedna - olał sobie obowiązki, bo jego praca to w większości czasu było siedzenie...
~edzio66 4-04-2008 0:56
jak ten pan piątek opowiada, wielokrotnie mu tłumaczono na jakiej zasadzie odbywa sie pobór, mało tego pisma o dacie poboru mial u siebie przed nosem w biurze, odebrane pod koniec stycznia, wielokrotnie tez oferowano mu pomoc na zasadzie wynajecia fachowca, prawda jest jedna - olał sobie obowiązki, bo jego praca to w większości czasu było siedzenie... z kazdej pracy wyleci, a w firmie prywtanej to szczegolnie, bo tam tzreba sie angazowac, a nie niczym panienka cos jak sebek mila na boisku, kwiatka mu dac w rącze i niech biega...
~????????? 4-04-2008 1:04
ciekawe czemu moj komentarz jest odrzucany??jak ten pan piątek opowiada, wielokrotnie mu tłumaczono na jakiej zasadzie odbywa sie pobór, mało tego pisma o dacie poboru mial u siebie przed nosem w biurze, odebrane pod koniec stycznia, wielokrotnie tez oferowano mu pomoc na zasadzie wynajecia fachowca, prawda jest jedna - olał sobie obowiązki, bo jego praca to w większości czasu było siedzenie... z kazdej pracy wyleci, a w firmie prywtanej to szczegolnie, bo tam tzreba sie angazowac, a nie niczym panienka cos jak sebek mila na boisku, kwiatka mu dac w rącze i niech biega...
~znak zorro 7-04-2008 13:34
A MOżE BY TAK PEWNA GRUPE RADNYCH PRAWDE POWIEDZIAłA??? URUCIłO SIE KOLESIOSTWO, SKOńCZYłO SIE KORYTO TYPU SSANIE GMINNYCH PIENIEDZYCH PRZEZ GRUPE RADNYCH (NIE WSZYSTKICH) TO I TERAZ BURMISTRZ ZLY TAK? BO UKROCIL? CIEKAWE TYLKO CZEMU PRZEZ TYLE LAT FIRMA ZATYLNEGO SIORPALA KASE ZE ZLECEN ZBGKIM ZA POPRZEDNIEJ KADENCJI, MOZE POWIEDZCIE GRUPO RADNYCH ZE SKONCZYLO SIE WLASNIE I TERAZ PLACZ!!!SKONCZYLO SIE TAKZE LEZAKOWANIE PRZEZ PEWNA KIEROWNICZKE Z USC, KTORA NIE POTRAFILA INTERESANTOW ZALATWIC, WYDZWANIALA NON STOP DO KOLEZANKECZKI BO NIE WIELE WIEDIALA PO KILKU LATACH PRACY NA STANOWISKU?!?!?! POZA TYM LICZNE SKARGI LUDZI! DRUGA SPRAWA ZE LUDZIE WIDZA ZE JESLI KTOS POTRAFI TYLKO ZLE RZCZY O KIMS MOWIC TO SWIADCZY TO OCZYMS!!!!! LUDZIE PAMIETAJCIE CYT\"BOZE CHRON MNIE PRZED PRZYJACIOLMI BO Z WROGAMI SOBIE PORADZE\" PRZYJACIELE?!?!? GRUPA RADNYCH?!?!?
~i ????? 9-04-2008 17:28
ja uważam ze każda władza jest jednakowa, obiecuje, a potem i tak robi to co im sie podoba, jeśli już ktoś chce robić referendum to okej, ale pierw niech pokaże swoje pomysły, priorytety na rządzenie gminą, przedstawi nowe kandydatury, a nie ze odwołać aby odwołac, co to sztuka dla sztuki? czy to tylko o to chodzi? bo ktoś ma chorą zawiść, nienawiść?? niech ci co organizują referendum pokażą ludziom kandydatury, priorytety, co chcą zrobić dla miasta, wtedy napewno dużo ludzi pójdzie na referendum i na wybory, bo referendum to 90tys zł wydatek, więc nie może ono sie odbyć z powodu czyjejś chorej nienawiści, gdyż jest takie powiedzenie, krowa która dużo ryczy mało mleka daje, pozdrawiam
~coś strasznego 10-04-2008 20:46
jest pewna grupa ludzi zawistnych, chorych z nienawiści, którzy nawet Boga sie nie boją, krzyczą, opluwają, zrobią wszystko żeby odwołać każdą władzę która nie podporządkuje się im złodziejskim zamierzeniom, to jest wręcz mafia! Takich ludzi trzeba leczyć w szpitalu psychiatrycznym, udają obrońców ludzi, podczas gdy chcą ich bezczelnie wykorzystać do swoich niecnych celów aby przejąć władze w Lubomierzu, taka jest prawda, ale niech pamiętają ze nad nimi, marnymi jest jeszcze i przede wszystkim Pan Bóg, który widzi wszystko co robią.
~baca 25-04-2008 18:58
Ty modlitewnik juz taki post napisaleś ale teraz wsytdzisz sie modlitewnika? Pewnie jesteś katecheta. Piszesz pierdoły. jaką każdą władze? W Lubomierzu to pierwsze referendum, i chodzi tu tylko o ciebie Mazurze. Ty jesteś przekleństwem tej gminy jak wczesniej Kamiennej Góry. Powinni ci zakazać zajmowania kierowniczych stanowisk do końca zycia i zamknąc w zakładzie dla obłąkanych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group