Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 7108
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pobiegli wilczym tropem...

Wtorek, 28 lutego 2017, 2:53
Aktualizacja: Środa, 1 marca 2017, 7:59
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pobiegli wilczym tropem...
Fot. Przemek Kaczałko
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęły się w niedzielę (26.02) od sportowego akcentu. W Parku Norweskim w Cieplicach ok. 230 osób wzięło udział w biegu Wilczym Tropem. Uczestnicy podkreślali, że nie wynik, a sam udział jest ważny.

- Patriotyzm to też jest radość, a ten bieg jest pełen radości. Chociaż historia Żołnierzy Wyklętych jest historią tragiczną, to dobrze, że patriotyzm niesie w sobie pozytywne przesłanie - mówiła Marzena Machałek, posłanka na Sejm RP. - Moda na Żołnierzy Wyklętych jest dobra i cieszę się, że Jelenia Góra obchodzi godnie ich pamięć - dodała.

Uczestnicy mieli do wyboru dwa dystanse: 1963 metry (niemal 190 osób) oraz 5000 metrów (ok. 40 osób). - To bardzo fajny pomysł, żeby upamiętnić Żołnierzy Wyklętych. Na co dzień biegam, a to jest dla mnie okazja, żeby wziąć udział w czymś ważniejszym niż samo bieganie - powiedziała pani Katarzyna z Jeleniej Góry.

Cieszę się, że ta inicjatywa tak się rozwinęła. Jeszcze kilka lat temu pamięć o tych ludziach była wąsko rozpropagowana, natomiast od kilku lat - pod patronatem Prezydenta RP - jest to inicjatywa ogólnopolska i młodzi ludzie poznają życiorysy tych ludzi - powiedział senator RP Krzysztof Mróz, który cieszy się, że w Radzie Miejskiej Jeleniej Góry jest inicjatywa nazwania ronda w Cieplicach imieniem Józefa Franczaka, ps. "Lalek" - ostatniego Żołnierza Wyklętego.

- W ten sposób można uczcić pamięć żołnierzy i jednocześnie propagować zdrowy styl życia - stwierdził na mecie zwycięzca na długim dystansie Kornel Szymański z MKS Paulinum Jeleniej Góra, który wraz z klubowymi kolegami szykuje się do Mistrzostw Polski, które zaplanowano na maj i czerwiec br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (73)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
83
Tak
14%
Nie
86%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
 
Aktualności
Przedszkolaki poskakały
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group