Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 2506
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: PO z oficjalną listą kandydatów do Sejmu

Sobota, 30 lipca 2011, 8:34
Aktualizacja: Niedziela, 31 lipca 2011, 7:26
Autor: Accipiter
DOLNY ŚLĄSK: PO z oficjalną listą kandydatów do Sejmu
Szansę na mandat poselski mają jeleniogórzanie: Zofia Czernow i Jerzy Łużniak
Fot. Archiwum
I wszystko jasne. Kształt list wyborczych do Sejmu Rady Regionu dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej gotowy. Są jednak pewne niespodzianki. Z czwartego miejsca startuje zastępca prezydenta Jeleniej Góry Zofia Czernow, a ostatnie miejsce na liście należy do ex–wiceprezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka.

W okręgu jeleniogórsko-legnickim do podziału jest dwanaście mandatów poselskich. Listę kandydatów Platformy Obywatelskiej otwiera obecny marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna. Kolejne dwa miejsca okupują: posłanka Ewa Drozd z Głogowa i poseł z Lubina Norbert Wojnarowski. Tuż za nimi na miejscu czwartym plasuje się aktualna wiceprezydent Jeleniej Góry Zofia Czernow.

Na kolejnych miejscach znaleźli się: legniczanin Robert Kropiwnicki, kamiennogórzanka Iwona Krawczyk, Dariusz Kwaśniewski z Bolesławca, Jarosław Lewków z Legnicy, mieszkaniec gminy Polkowice Bogusław Godlewski oraz radny Rady Miejskiej Jawora Emilian Bera.

Dalej na liście PO jest również burmistrz Prochowic Halina Kołodziejska, zastępca burmistrza Opatowa Krzysztof Wróblewski, Ali Jean Eric Alira z Chocianowa, Maria Niska z Lubania, Radosław Kosmalski z Głogowa, Beata Solpa-Tertel z Bolesławca, Aldona Sienkiewicz, Alicja Sokołowska z Grudziądza, Krystyna Radzieta z Jędrzychowic, radna gminy Radwanice Maria Sadowska i radna gminy Wądroże Wielkie Elżbieta Jedlecka. A jako dwudziesty czwarty listę zamyka były wiceprezydent Jeleniej Góry, obecnie członek zarządu województwa dolnośląskiego Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (91) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group