Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3921
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Po Wyczółkowskiego? Wyboiście!

Piątek, 3 września 2010, 9:08
Aktualizacja: Sobota, 4 września 2010, 11:16
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Po Wyczółkowskiego? Wyboiście!
Fot. TEJO
Zgodnie z zapowiedziami zakończyła się wymiana sieci kanalizacji burzowej pod ulicą Wyczółkowskiego. Trakt został otwarty, ale trzeba po nim jeździć powoli, bo nawierzchnia jest pełna nierówności.

Po zamkniętej od czerwca ulicy Wyczółkowskiego jeździć można było już od końca sierpnia. Drogę otwarto zanim zaklejono wyrwy powstałe po wykopach. Łatanie nawierzchni ulicy trwało jeszcze wczoraj. Obowiązuje tam ograniczenie prędkości, zresztą jazda powyżej trzydziestu kilometrów na godzinę jest tam raczej niemożliwa.

Na wspomniany trakt nie wróciły jeszcze autobusy miejskie, które wciąż jeżdżą ulicą Morcinka, objazdem, po ogranicznikach prędkości. To bywa kłopotliwe. Dziś, na przykład, jeden z kierowców złapał w tym miejscu gumę, a pasażerów przeraził potężny wystrzał. Kiedy pojazdy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego wrócą na ulicę Wyczółkowskiego? Nie wiadomo.

Drogowcy zapewniają tymczasem mieszkańców wspomnianego traktu, że nie grożą już im podtopienia podczas intensywnego deszczu. Nowa kanalizacja burzowa umożliwia spływanie nadmiaru deszczówki. A z wyboistą nawierzchnią trzeba się będzie przemęczyć do przyszłego roku, aż do planowanego kompleksowego remontu całego traktu wraz z chodnikami. Wówczas cała ulica ponownie zostanie zamknięta. Na takie prace w tym roku nie starczyło pieniędzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group