Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6030
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Po wnioskach mieszkańców informator kulturalny znów w obiegu

Poniedziałek, 2 maja 2011, 9:34
Aktualizacja: 12:34
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Po wnioskach mieszkańców informator kulturalny znów w obiegu
Fot. .....
Od minionego piątku w urzędzie miasta, punkcie informacji turystycznej i autobusach MZK mieszkańcy znajdą informator kulturalno–sportowy, którego wydawanie wznowił Urząd Miasta w Jeleniej Górze. Przed sezonem letnim ma się też pojawić bezpłatna gazeta miejska w nakładzie 20 – 30 tys. szt. skierowana do turystów i mieszkańców.

Informator zawierał terminy, godziny i miejsca imprez oraz sportowych zawodów. Był wkładkowany do comiesięcznego biuletynu, którego wydawanie zapoczątkował były prezydent Marek Obrębalski. Publikacji broszury zaprzestano po objęciu stanowiska prezydenta miasta przez Marcina Zawiłę, jednak mieszkańcy potwierdzili, że było to pismo potrzebne i pomocne. Wielokrotnie w tej sprawie otrzymywaliśmy od naszych czytelników e- maile i telefony. Mieszkańcy, którzy się do nas zgłaszali zapewniali, że o kontynuowanie wydawania informatora wnioskowali też do władz miasta.

Informator ukazał się więc ponownie w miniony piątek i jak zapewnia rzecznik jeleniogórskiego magistratu, będzie on wydawany regularnie. - Zastanawialiśmy się nad połączeniem informatora z gazetą, która ma być wydana jeszcze przed sezonem. Doszliśmy jednak do wniosku, że będą to odrębne publikacje, ponieważ różne jest ich przeznaczenie. Teraz informator kulturalno-sportowy, który ukazał się w miniony piątek, będzie wychodził regularnie, co miesiąc w nakładzie 5 tys. egzemplarzy. Ma nieco mniejszy format, który jest bardziej poręczny. Będzie on rozpowszechniany nie tylko w urzędzie miasta czy informacji turystycznej, ale również w kilku autobusach w MZK, gdzie będzie wykładany do specjalnych kieszeni reklamowych. Przed sezonem natomiast planujemy wydanie gazety miejskiej. Nie mamy jeszcze dla niej tytułu. Jej planowany nakład to nie co najmniej 20 – 30 tys. szt. – mówi Cezary Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Gazeta ma być wydawana w zamian za Biuletyn Informacyjny, który ukazywał się przez ostatnie trzy lata. Według planów ma ona mieć dwie wersje. Jedna będzie przeznaczona dla turystów i trafi do okolicznych miejscowości, gdzie jej zadaniem będzie nakłonienie przyjezdnych do odwiedzenia Jeleniej Góry. Druga ma być przeznaczona dla mieszkańców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group