Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 13390
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Po tragedii w Pławnej pogorzelcy proszą o pomoc

Niedziela, 25 stycznia 2009, 8:31
Aktualizacja: 9:53
Autor: Marcin Kaszuba Lwówek Śl. Net
REGION: Po tragedii w Pławnej pogorzelcy proszą o pomoc
Fot. M. Kaszuba
– Ratowałem rodzinę, wyciągałem z okna dzieci. To szok, co tutaj się działo: cały dom stał w płomieniach strażacy robili wszystko, co mogli aby ugasić pożar i wydostać ludzi z płonącego domu. Było za późno: mój szwagier i jego kolega spalili się żywcem – to dramatyczna relacja świadka żywiołu, który pod Lwówkiem zabił dwie osoby.

O tragicznej nocy informowaliśmy wczoraj.
- Cała rodzina została bez dachu nad głową, wszyscy mieszkają ze mną, z dymem poszedł cały dorobek życia: dokumenty, pieniądze meble, ubrania, wszystko się spaliło. Rano pojechałem do Lwówka kupiłem dla dzieci ubrania, pomogli mi sąsiedzi, którzy przynosili ubrania, pieniądze i żywność – dodaje mieszkaniec Pławnej Górnej.

Rodzina za pośrednictwem mediów chciała złożyć podziękowania dla burmistrza Lubomierza Wiesława Ziółkowskiego, który przybył na miejsce tragedii zaraz po przyjeździe straży pożarnej. Burmistrz błyskawicznie zorganizował wsparcie, sam zebrał wśród swojej rodziny ubrania dla dzieci i niezbędną pomoc, wszystko przekazał dla poszkodowanych i obiecał dalszą pomoc.

– Prosimy ludzi dobrej woli o każda pomoc, rodzina została bez dachu nad głową. Potrzebujemy niezbędnych środków do życia ubrań, żywności i pieniędzy, dom nie nadaje się do zamieszkania, spłonęły nawet stropy. Jeśli ktoś będzie chciał pomóc, prosimy dzwonić pod numer telefonu 667-486-812. Nie stać nas na podstawowe środki do życia. Jeśli ktoś chce osobiście przywieźć potrzebną pomoc, prosimy przyjechać do Pławnej Górnej nr 105.

Do tragedii doszło w nocy z piątku na sobotę. Mimo błyskawicznej reakcji na zgłoszenie pożaru w Pławnej, strażakom z Lwówka, Milęcic i Lubomierza nie udało się zapobiec śmierci dwóch osób. Sześć, w tym troje dzieci, szczęśliwie ewakuowano.

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1078
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group