Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5495
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Michałowice: Po święcie pieczonego ziemniaka w Michałowicach

Poniedziałek, 20 października 2014, 9:53
Aktualizacja: 13:21
Autor: Org
Michałowice: Po święcie pieczonego ziemniaka w Michałowicach
Fot. Organizatorzy
Ponad 20 kilogramów ziemniaków upieczono i zjedzono podczas „Wieczoru pieczonego ziemniaka” w Michałowicach, który w sobotę (18.10.) zorganizowała Rada Osiedla. Dopisała pogoda i uczestnicy.

Przy ognisku bawiła się spora grupa miejscowych, ale także gości, którzy w miniony weekend licznie przybyli, by podziwiać piękno „perły Karkonoszy” czyli Michałowic.

Święto ziemniaka rozpoczęto od zabawy dla dzieci. Konkurs plastyczny oparty na tworzeniu „dziecięcych dzieł” z ziemniaków budził podziw jurorów, którzy mieli spory problem, by wyłonić zwycięzców. Po naradzie postanowiono przyznać pierwszą nagrodę Piotrkowi Zającowi, drugą Mai Sokołowskiej i Adamowi Barańskiemu, a trzecią - wszystkim pozostałym biorącym udział w konkursie.

Następnie rozpoczęło się pieczenie ziemniaków, a później zajadanie się pysznościami z ogniska. Zabawie towarzyszyła muzyka, przy której „starzy bywalcy zabaw w Michałowicach” próbowali swoich umiejętności tanecznych. Ognisko płonęło do rana. Organizatorzy zabawy: Marian Klasiński i Jan Kołodziejczyk zapowiadają kontynuację przedsięwzięcia w przyszłym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group