Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 4575
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Po raz szósty siłowali się na rękę

Piątek, 10 czerwca 2016, 16:16
Aktualizacja: 16:27
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Po raz szósty siłowali się na rękę
Fot. użyczone
W środę, 8 czerwca w Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze odbyły się już szóste Mistrzostwa ArmWrestling. W tym roku po raz pierwszy w historii, zawody zostały przeprowadzone na profesjonalnych, oryginalnych stołach do Armwrestlingu.

Obszerna fotogaleria pod linkiem https://www.facebook.com/pawel.lukaszewicz/media_set?set=a.1189412491082506.1073741883.100000413007211&type=3&pnref=story

Zakup stołów był możliwy dzięki realizacji projektu Olimpionik – Liga Sportowa Dyscyplin Nietypowych, który funkcjonuje w SP8 i finansowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego miasta Jelenia Góra na rok 2016. Siłowanie na rękę było już trzecią imprezą w ramach projektu w tym roku.

W środowych zmaganiach udział wzięło blisko 50 uczestników. Rywalizacja odbywała się w grupach wiekowych oraz w podziale na płeć. Hitem zawodów jak co roku była rywalizacja w grupie OPEN w której bardzo licznie rywalizowały nauczycielki oraz przewodnicząca Rady Rodziców – Agnieszka Jędrzejowska.

Podziały były następujące: klasy 4 - 5 - 6 / dziewczynki - chłopcy - open kobiet. Ze względu na bardzo dużą ilość chętnych do walki na rękę w każdej kategorii były podziały na dwie lub trzy grupy, gdzie z każdej awansowały do półfinałów po dwie najlepsze osoby. Każda walka toczyła się do dwóch wygranych pojedynków, tym samym jedna walka mogła składać się nawet z trzech starć.

- Wszystkie walki w naszych zawodach realizowane były na prawą rękę. Każdy mógł spróbować swoich sił, startował każdy kto tylko chciał, bez ograniczeń. W naszych zawodach najbardziej liczą się chęci, nie dzielimy dzieci na lepszych i gorszych pod względem sprawności fizycznej. Zasada u nas jest jedna: Kto chce – startuje w sportowej rywalizacji. Dzieciom bardzo podobają się dyscypliny z kategorii sportów niszowych, a takim niezaprzeczalnie jest ArmWrestling - w Polsce znany jako siłowanie na rękę. W tym roku atrakcją były niewątpliwie nowe profesjonalne stoły, które są wykonane tylko do siłowania na rękę. Stoły mają miękkie poduszki oraz podłokietniki wykonane z rożnej twardości gąbek. Dodatkowo posiadają dwa stalowe uchwyty do trzymania drugą ręką. Wszystko to sprawia, że walki są bardziej atrakcyjne dla samych uczestników i dają jeszcze większą frajdę! Nagrodami w tym roku były kolejny raz duże metalowe medale z tematyczną grafiką przygotowaną specjalnie pod nasze mistrzostwa. Dodatkowo mogliśmy obdarować uczestników sprzętem sportowym, którym były dwa rodzaje koszulek firmy Adidas ClimaCool oraz plecaki sportowe firmy puma w tematyce Polski i jej udziału w Euro 2016 - mówi jeden z organizatorów Paweł Łukaszewicz.

Poniżej ostateczne wyniki 6. ArmWrestling SP8 2016:

KLASY 4

Dziewczęta:
1 miejsce: Hania Godlewska
2 miejsce: Nikola Bonikowska
3 miejsce: Ola Frankiewicz

Chłopcy:
1 miejsce: Maciek Kowalski
2 miejsce: Hubert Pleban
3 miejsce: Mateusz Stępniak

KLASY 5

Dziewczęta:
1 miejsce: Ola Kempa
2 miejsce: Karolina Janiszewska
3 miejsce: Vanessa Koziura

Chłopcy:
1 miejsce: Karol Gałek
2 miejsce: Eryk Kaczmaryk
3 miejsce: Tomek Goleniszcza

KLASY 6

Dziewczęta:
1 miejsce: Natalia Dzikowska
2 miejsce: Oliwia Junkert
3 miejsce: Hania Laszkiewicz

Chłopcy:
1 miejsce: Jakub Dzikowski
2 miejsce: Andrzej Sala
3 miejsce: Patryk Gumienny

OPEN KOBIET
1 miejsce: p. Jolanta Rypińska
2 miejsce: p. Jowita Burak-Głowacka
3 miejsce: p. Andżelika Matysiak

Zawody zorganizowali nauczyciele Wychowania Fizycznego SP8
Paweł Łukaszewicz
Andrzej Skowroński

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1198
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group