Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5343
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Po prostu: grają z klasą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 26 listopada 2009, 20:32
Aktualizacja: Piątek, 27 listopada 2009, 7:36
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Semplice – to włoskie określenie sposobu muzykowania kryje w swoim znaczeniu prostotę. Kwartet Semplice, który dziś wystąpił w Andrzejkowym Koncercie w Galerii Czekoladowej, gra prosto, szczerze i z wirtuozerią.

Zespół, którego współtwórcą był nieodżałowanej pamięci Łukasz Pietrzak, po Jego tragicznym odejściu, nie rozpadł się. Nabrał bardziej głębokiego brzmienia, które tylko dodaje uroku uwielbianym przez muzyków przebojom o latynoamerykańskim – i nie tylko – rodowodzie.

Akordeon pod palcami Roberta Wróblewskiego, który z tego instrumentu orkiestry wydobywa charakterystyczne brzmienia, śpiewa poetycką improwizacją, a skojarzenie z wirtuozem tego instrumentu Richardem Galliano nasuwa się samo. Nie ustępują w sile i szczerości muzykowania pozostali instrumentaliści: Marek Mikulski (gitarzysta), Witold Pelc (klarnecista) i Tomasz Pierzchniak (kontrabasista).

Dziś w kameralnych wnętrzach Galerii Czekoladowej muzycy snuli swoją muzyczną opowieść po klimatach Brazylii, Argentyny i państw bałkańskich. Nie mogło zabraknąć bossa-novy „Corcovado” Antonio Carlosa Jobima, znanej z ponadczasowego wykonania gitarzysty i barda brazylijskiego Joao Gilberto. Były też utwory z repertuaru wspomnianego Richarda Galliano. Kwartet Semplice cieszy się zasłużonym uznaniem. – Miejsca na dzisiejszy koncert rezerwowano z dużym wyprzedzeniem – mówi Dariusz Goetze, gospodarz Czekoladziarni.

Dla amatorów Kwartetu Semplice będzie jeszcze wiele okazji, aby podziwiać i oklaskiwać kunszt muzyków, na co dzień pedagogów z PSM I stopnia im. Garści w Cieplicach. Grupa będzie gwiazdą pełnego ciepłych klimatów wieczoru: koncertu Mikołajkowej Krainy Łagodnych. Wydarzenie organizuje 5 grudnia Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury. Początek o godz. 18 w Sali Błękitnej Pałacu Schaffgotschów w Cieplicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~HansKloss 26-11-2009 21:24
Panowie, mam nadzieję, że na Orkiestrze da się panów usłyszeć w Jeleniej Górze!
~andi2007 26-11-2009 22:18
Jak tylko emeryci z filharmonii jeleniogórskiej dopuszczą, takie talenty na scenę.
~nakręcony 27-11-2009 10:01
W filharmonii połowa orkiestry to młodzi ludzie,którzy podnoszą poziom tutejszej orkiestry(tak przy okazji:)) kontrabasista Semplice jest tego najlepszym przykładem, gdyż również pracuje w FD ...
~andi2007 28-11-2009 21:50
Naprawdę? Cud stał się dnia pewnego.
~nakręcony 7-12-2009 23:23
przyjdź na koncert do filharmonii to zobaczysz i usłyszysz, o ile masz dobry słuch:)))))))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group