Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3779
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Po prostu: grają z klasą

Czwartek, 26 listopada 2009, 20:32
Aktualizacja: Piątek, 27 listopada 2009, 7:36
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Po prostu: grają z klasą
Fot. TEJO
Semplice – to włoskie określenie sposobu muzykowania kryje w swoim znaczeniu prostotę. Kwartet Semplice, który dziś wystąpił w Andrzejkowym Koncercie w Galerii Czekoladowej, gra prosto, szczerze i z wirtuozerią.

Zespół, którego współtwórcą był nieodżałowanej pamięci Łukasz Pietrzak, po Jego tragicznym odejściu, nie rozpadł się. Nabrał bardziej głębokiego brzmienia, które tylko dodaje uroku uwielbianym przez muzyków przebojom o latynoamerykańskim – i nie tylko – rodowodzie.

Akordeon pod palcami Roberta Wróblewskiego, który z tego instrumentu orkiestry wydobywa charakterystyczne brzmienia, śpiewa poetycką improwizacją, a skojarzenie z wirtuozem tego instrumentu Richardem Galliano nasuwa się samo. Nie ustępują w sile i szczerości muzykowania pozostali instrumentaliści: Marek Mikulski (gitarzysta), Witold Pelc (klarnecista) i Tomasz Pierzchniak (kontrabasista).

Dziś w kameralnych wnętrzach Galerii Czekoladowej muzycy snuli swoją muzyczną opowieść po klimatach Brazylii, Argentyny i państw bałkańskich. Nie mogło zabraknąć bossa-novy „Corcovado” Antonio Carlosa Jobima, znanej z ponadczasowego wykonania gitarzysty i barda brazylijskiego Joao Gilberto. Były też utwory z repertuaru wspomnianego Richarda Galliano. Kwartet Semplice cieszy się zasłużonym uznaniem. – Miejsca na dzisiejszy koncert rezerwowano z dużym wyprzedzeniem – mówi Dariusz Goetze, gospodarz Czekoladziarni.

Dla amatorów Kwartetu Semplice będzie jeszcze wiele okazji, aby podziwiać i oklaskiwać kunszt muzyków, na co dzień pedagogów z PSM I stopnia im. Garści w Cieplicach. Grupa będzie gwiazdą pełnego ciepłych klimatów wieczoru: koncertu Mikołajkowej Krainy Łagodnych. Wydarzenie organizuje 5 grudnia Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury. Początek o godz. 18 w Sali Błękitnej Pałacu Schaffgotschów w Cieplicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group