Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6944
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Po nocy niepokoju, stabilizacja

Wiadomości: REGION
Czwartek, 3 czerwca 2010, 9:29
Aktualizacja: 9:29
Autor: Ania
Fot. Ania
Trudną noc mają za sobą strażacy i mieszkańcy terenów zagrożonych wylaniem rzek. Na szczęście najgorszy scenariusz powodzi nie sprawdził się dzięki szybkiemu reagowaniu służb.

Strażacy interweniują od wczoraj. Od godziny siedemnastej do dzisiejszego poranka uczestniczyli w sumie w 19 zdarzeniach, m.in. układali worki, rękawy przeciwpowodziowe, zabezpieczali posesje, udrożniali przepusty. Najgroźniej było na Radomierce przy ulicy Wrocławskiej.

Na terenie miasta i powiatu cały czas pracują sztaby, które monitorują rzeki. Stan alarmowy jest przekroczony obecnie w Jeleniej Górze. W powiecie sytuacja się stabilizuje. Większego zagrożenia nie ma. Taką informację uzyskaliśmy z centrów zarządzania kryzysowego miasta i powiatu. Prognoza pogody jest optymistyczna, ponieważ w najbliższym czasie deszcze mają ustać.

Niemniej jednak sytuacja jest monitorowana na bieżąco. Rzeki są w korytach. Ich stan systematycznie kontrolują policjanci i strażnicy miejscy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~IRENKA83 3-06-2010 10:24
to po co sie buduja(badz kupuja) domu na terenach zalewowych??? No sorry ale czego sie Ci ludzi spodziewaja??? Sami zgotowali sobie taki a nie iny los
~meti 3-06-2010 11:01
Dziękujemy bardzo strażakom z Łomnicy oraz wszystkim ludziom którzy im pomagali!!! Całą noc wypompowywali wodę z przydrożnego rowu, na pograniczu Mysłakowic (Jeleniogórska) i Łomnicy, z którego zrobiło się wielkie jezioro. Uchroniło to Piekarnie i nasze domy przed powtórką z 1997 roku.!!!
~romi 3-06-2010 12:31
Irenka 83 sie nie buduja (badz kupuja) w innym miejscu bo żyją tam od pokoleń i może nie chcą lub nie mogą żyć gdzie indziej ? Aż mnie korci żeby ci nawtykać ale swoim postem sama publicznie robisz sobie krzywdę szkoda że anonimowo .
~nusia 3-06-2010 13:17
Woda jest wysoka, wody podskórne powoduja zalewanie budynków- piwnic niestety zarządcy ( SM FAMPA) mino wielu monitów pism nie reagują. Łaskawie dostarczja pompy aby wokół budynku było jeszcze większe sito. IRENKA83 ktoś ludziom sprzedaje działki budowlane nie informując ze są to tereny zalewowe.
~swercru 3-06-2010 14:14
ajgorszy scenariusz powodzi nie sprawdził się dzięki szybkiemu reagowaniu służb. Nie dzięki służbą tylko dzięki pogodzi
~piechowiczanin 3-06-2010 19:40
A w Piechowicach jest taki pan-cwaniaczek niby od sytuacji kryzysowych...kupili mu nawet służbowy samochód.Oczywiście nic nie robi-ot ciepła posadka,pensyjka,przychodzi do pracy kiedy chce.I co taki pajac zrobi w czasie realnego zagrożenia powodzią?Albo nie będzie wiedział,albo zwyczajnie-nic-zawsze wytłumaczy to że to siła natury idt-a pensyjka i paliwo na cele prywatne są.Taki mamy kraj-jedni uczciwie pracują a inni ślizgają się za pieniądze podatników
rymcycymcy 4-06-2010 1:02
Patrząc na tytuł stwierdziłem, że tak samo musi myśleć moje łóżko ! :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group