Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 7095
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Po Karkonoskiej od środy

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 22 października 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Poślizg w zakończeniu modernizacji nawierzchni sobieszowskiego traktu.

Miejski Zakład Komunikacyjny zapowiadał niedawno, że pasażerowie nie będą musieli korzystać z przesiadek, aby przejechać autobusem nr linii 15 przez Sobieszów. Jednak uciążliwość potrwa jeszcze co najmniej dwa dni.

Asfaltowanie ul. Karkonoskiej, rozkopanej podczas robót ziemnych związanych z montażem nowej sieci gazowniczej, zakończy się najpewniej w środę. Dopiero wówczas „piętnastki” wrócą na dawną trasę.

Z kolei linia nr 25 na osiedle Czarne wciąż ma skrócony przebieg z powodu robót ziemnych. Autobusy kończą i zaczynają bieg pod nr 27 na ulicy Czarnoleskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Jagniątkowianin 22-10-2007 10:10
Niestety przetarg na remont tej drogi wygrała nieodpowiednia firma, nie nadająca się do robót drogowych (ta sama co robiła Lubańską, Sobieszowska, Dworcową). Oczywiście standardowo jest problem ze studzienkami , które nie dość ze są krzywo osadzone, to jeszcze niektóre tak zapadnięte ze gorsze od dziur które były w starej nawierzchni. Ale co gorsza drogę zaplanowano tak ze zamiast poszerzyć i tak wąska i niebezpieczną – jeszcze dodatkowo ja zwężono, poprzez budowę ogromnych chodników i zastosowanie krawężników, przez które będzie tylko więcej stłuczek, bo kiedyś chociaż można było ratować sie poboczem, a teraz – nikt nie będzie uciekał w krawężniki. Droga jest wybudowana bezmyślnie, nie mogą sie na niej minąć normalnie 2 autobusy, a co dopiero będzie jak spotkają sie ciężarówki. Myślę ze po tylu spartaczonych robotach przez tą firmę, Zarząd Dróg Publicznych powinien zainteresować sie ich działalności, i odsunąć ich on niej, przecież ta firma marnotrawi pieniądze podatników!!!
~Gothic Girl 22-10-2007 10:45
Toż to kasa unijna nie podatników to co to kogo obchodzi jak jest spożytkowana. Nie wiesz że nasi jak dostają darmo to szastają na lewo i prawo bez sensownego skutku?
~OLA 22-10-2007 12:46
Popieram Jagniątkowianina, wczoraj jechalam przez Karkonoską.Masakra.Czy ci robotnicy znają takie urządzenie jak poziomica? Ulica w ogóle nie jest wyprofilowana,a studzienki dokladnie tak samo zrobione jak na Lubańskiej a nawet jeszcze gorzej,bo są nie tylko przy krawężnikach, ale też w różnych miejscach usytuowane i wszystkie poniżej asfaltu.I teraz co? Panowie wytną wokół nich ładny kwadracik, podniosą , może uda im się osiągnąć właściwy poziom,zaleją asfaltem ,a na wiosnę ulica będzie z powrotem do remontu.Gratulacje!!!
~iieeeee 22-10-2007 15:47
Se kurna kary kupta , wsioki .
~mieszkaniec 22-10-2007 15:52
Sam poczatek Karkonoskiej zaraz za byłą szkołą 15–tką to mistrzostwo świata ;] Nie dość, że nowa nawierzchnia jest bardzo pofałdowana i nierówna, studzienki krzywe i pozapadane to jeszcze ten chodnik po obu stronach ulicy!!! Wczoraj miałem problem minąć się autem osobowym z autobusem i to tym małym!! Już widze kierowców, którzy podczas mijanki będą musieli "wskakiwać" na krawężniki. Jak do tego dojdą bandy po odśnieżaniu drogi to trzeba będzie wprowadzić tam ruch wahadłowy ;] Kompletnie nieprzemyślano sprawy modernizacji tej drogi.........
~mieszkanka Jagien:) 22-10-2007 16:14
no wreszciebedzie normalnie ban jeździł :) ale i tak ta droga długo nam nie posłuzy ;/ Droga jest wąska jak nie wiem co a chodniki jak na deptaku hahaha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~anonim 22-10-2007 23:43
Są już przygotowywane zgłoszenia na prokuraturę. Osoba która odbierze te roboty i wypłaci za nie pieniądze będzie pociągnięta do odpowiedzialności karnej. Ulica Karkonoska została ZDEWASTOWANA. Asfalt nawierzchniowy (warstwa ścieralna) jest położona gorzej i bardziej nierówno niż podłoże pod nią !!! To że studzienki są od 2 do 8 cm poniżej powierzchni drogi to jeszcze mały problem. Problemem jest że większość nich nie ma ŻADNEGO ODPŁYWU !!! Po prostu wymieniono kratki a odpływów jak nie było tak nie ma. Chodniki nie wiedzieć czemu zostały zrobione po obydwu stronach jezdni co przy jej szerokości jest zwyczajnym partactwem projektanta (oczywiście projektantem jest ANGLIK który nigdy nie był nawet w Polsce a projekt zrobił posługując się zdjęciami !!!) Firma olewa dokładnie wszystko, zatrudnia pracowników na czarno (żuli z Sobieszowa) Prace nie są przez nikogo nadzorowane. Miasto wypłaciło zaliczki w skandalicznej wysokości. Materiały są marnotrawione, obok byłej fabryki mebli leży w rzece kilka palet puzzli chodnikowych które zostały tam wrzucone przez dzieci (sic!) Wynika to z burdelu jaki panuje na budowie. Palety z krawężnikami nie są zabezpieczane i ustawiane do wysokości 2 metrów grożąc przewróceniem (co na to inspektor budowy !!!?) Generalnie przy tej inwestycji kwitnie złodziejstwo, handel materiałami budowlanymi, ropą z maszyn i marnotrawienie materiału (beton na pobocza, asfalt wyrzucany np. na ulicy B. Czecha w kierunku na Podgórzyn) Cała ta budowa przypomina mi głęboki socjalizm z czasów Gierka, wystarczy zmienić gwiazdki na sierp i młot oraz niebieskie tło na czerwone na tablicach informacyjnych i wiele osób by się nabrało że mamy komunę. Moim zdaniem ktoś wziął w łapę aby ta firma realizowała tą inwestycję, naprawdę nie trzeba geniusza aby dojść do takich wniosków. Panie Gajewski !!! Zrób pan coś w tej sprawie jak chcesz pan być wybranym w następnej kadencji !!! A Ty, Obrębalski możesz sobie dać spokój, bo Ty nie masz szans w przyszłych wyborach.
~Karol 23-10-2007 14:00
Moze sprawą zajeła by sie pani Olszewska która tak rwała sie na stanowisko radnego? Co ma was teraz w du.....?
~Anna P. 23-10-2007 22:40
Sprawa drogi. Popieram,że powinna tą sprawą zająć się prokuratura i nie tylko za wykonanie tej drogi , ale kto zatwierdził taki projekt, aby ulica miała 5m (niby to Unijne normy). Ponadto Dyrekcja Dróg i Mostów powinna odpowiadać za świadome narażanie użytkowników drogi na kalectwo lub utratę życia. Mieszkańcy Karkonoskiej już od lipca zwracają uwagę na mankamenty związane z remontem drogi w licznych pismach oraz osobiście u Radnych i Prezydenta–(bezskutecznie). Jak zostało stwierdzone "powinniście się cieszyć, że macie taką piękną drogę, a nie marudzić" owszem mamy obiecane dodatkowe fundusze na (murki), ale na razie nic w tej sprawie się nie dzieje. A tak bardzo niebezpieczny zakręt przy numerze 31 zostaje w stanie jakim jest (nie będzie poszerzany).Sprawa chodnika (przy tym budynku) do dnia dzisiejszego nie jest rozwiązana. Tak samo niebezpieczny zakręt przy budynku 55 nie jest zabezpieczony (murek+ochronna metalowa barierka). Rynny nadal nie są podłączone do ka...lizacji deszczowej – mimo już położenia drugiej warstwy asfaltu. W okresie zimowym, gdy będzie odśnieżana droga jej szerokość jeszcze się zmniejszy co zwiększy niebezpieczeństwo. Chodniki najazdowe nie są na tyle utwardzane, aby wytrzymały napór kół ciężarowych samochodów po kilku takich najazdach chodniki będą zapadać się co stwarzać będzie zagrożenie bezpieczeństwa pieszych i najeżdżających samochodów, a w czasie deszczu zalewać posesję.Bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci oraz turystów Władz Miasta nie obchodzi.
~Ula 24-10-2007 10:59
To nowość, że na ul. Karkonoskiej była montowana nowa "sieć gazownicza". Wg innych informacji była kładziona ka...lizacja burzowa na odcinku od poczatku Karkonoskiej do "starej fabryki mebli". To nie zmienia jednak faktu, że zarówno jezdnia jak i chodniki zostały żle wykonane, zaczynając od warunków w jakich była wylewana masa (temperatura masy na odcinku od sklepu "Biały Lew") a kończąc na zapadających się chodnikach. Kolejność prac prowadzonych prac nadeje sie do ksiegi rekordów – najpierw wylewa sie masę na droge, a potem robi mur podtrzymujący skarpę na której jest ulokowana droga ( maja być podobno poprawione). Każda take inwestyczja ma inspektora nadzoru: GDZIE PAN JEST !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group