Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 3918
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Po jedenaste: nie obrażaj w internecie

Poniedziałek, 27 września 2010, 13:58
Aktualizacja: Sobota, 2 października 2010, 10:41
Autor: RED
Niemal sześć tysięcy złotych kosztowało Tomasza W. znieważenie na stronie internetowej www.parkiet.com/forum naszego wydawcy Wiktora Marconiego. Mężczyzna zamieścił słowa powszechnie uznane za obelżywe, przy tym czuł się bezkarnie, bo anonimowo. Maska anonimowości rozpłynęła się wraz z wezwaniem do sądu, a następnie zasądzoną grzywną.

Wypowiedzi znieważające Wiktora Marconiego były zamieszczane na stronie internetowej od 22 stycznia do marca 2008 roku. Mężczyzna o nicku „wagant” przelał swoje osobiste frustracje na forum ogólnopolskiej strony internetowej przeznaczonej dla inwestorów giełdowych www.parkiet.com.

Początkowo skazany nie przyznawał się do zarzutów, jednak w treści wyjaśnień potwierdził zamieszczenie zaskarżonych wypowiedzi. Twierdził jednak, że są to cytaty wyrwane z kontekstu, których celem było wywołanie refleksji...Tym wyjaśnieniom sąd nie dał wiary.

Skazany poza wypłaceniem poszkodowanemu nawiązek i zapłaceniu kar grzywny miał też podać treść wyroku do publicznej wiadomości poprzez jego publikację w Gazecie Wyborczej.
- Treść wyroku ma stanowić nie tylko dotkliwość dla oskarżonego, ale również przestrogę dla potencjalnych przyszłych sprawców tego typu przestępstw – pisała w uzasadnieniu wyroku sędzia Anna Skibińska z Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group