Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 11396
Zalogowanych: 64
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Po gradobiciu oblężenie ubezpieczycieli

Wtorek, 29 czerwca 2021, 8:17
Autor: WAC
Jelenia Góra: Po gradobiciu oblężenie ubezpieczycieli
Fot. użyczone
Wracamy do tematu gradobicia jakie ponad tydzień temu (21.06) przeszło na Jelenią Górą i okolicami. Skutki krótkotrwałego, ale bardzo intensywnego opadu odczuło bardzo wielu właścicieli aut, które zostały poważnie uszkodzone.

Wgniecenia w karoserii, popękany lakier, pęknięte i potłuczone szyby, uszkodzone światła, stłuczone lusterka to tylko niektóre ze szkód jakie poniosły pojazdy w wyniku gradobicia, zwłaszcza te parkujące na otwartej przestrzeni. W związku z tym prawdziwe oblężenie przeżywają likwidatorzy szkód towarzystw ubezpieczeniowych, w których swoje polisy auto casco mają właściciele uszkodzonych pojazdów. Niestety, jak to zwykle bywa w tego typu sytuacjach koszty naprawy są znacznie wyższe niż proponowane odszkodowanie.

Tak było w przypadku pana Marcina, któremu grad uszkodził karoserię audi. Firma ubezpieczeniowa wyceniła mu koszty naprawy kilkudziesięciu wgnieceń na 4900 złotych, podczas gdy w ocenie mechanika samochodowego nie ma szans, aby zreperowanie szkody mogło być możliwe za taką cenę. W tej sytuacji nasz Czytelnik udał się do niezależnego rzeczoznawcy, aby uzyskać alternatywną wycenę szkody.

W przeciągu kilku ostatnich dni zgłosiło się do nas ponad 20 właścicieli aut, nie zgadzających się z wyceną szkód przez ubezpieczycieli – mówi prezes oddziału Jelenia Góra Stowarzyszenia Rzeczoznawców Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego „Rzeczoznawcy PZM” Piotr Kałuziński. - Na ich zlecenie wykonujemy niezależne oględziny uszkodzeń oraz szacujemy koszty naprawy pojazdów. Na tej podstawie mogą oni wystąpić do firmy, w której ubezpieczyli auto z pismem czy przychyli się do naszej wyceny, powiększonej o zwrot kosztów niezależnej opinii. Z reguły ubezpieczyciele godzą się na kompromis i najczęściej proponują wypłatę odszkodowania w wysokości pomiędzy zaproponowaną pierwotnie, a wynikającą z naszej wyceny. Jeśli właściciel auta nie godzi się z tą propozycją pozostaje mu swojego roszczenia dochodzić na drodze sądowej.

Twoja reakcja na artykuł?

3
5%
Cieszy
14
25%
Hahaha
2
4%
Nudzi
2
4%
Smuci
6
11%
Złości
29
52%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
458
Tak, często
15%
Czasami
46%
Nigdy
9%
Nie, wolę autobus
3%
Nie, bo mam samochód
28%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Ciekawe miejsca
Tylko dla wytrwałych: Karkonosze w 1 dzień
 
Aktualności
Pełnia w Karkonoszach. Czy komuś przeszkadza księżyc?
 
Aktualności
Z Jeleniej Góry w Himalaje
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group