Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 4642
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Po gradobiciu oblężenie ubezpieczycieli

Wtorek, 29 czerwca 2021, 8:17
Autor: WAC
Jelenia Góra: Po gradobiciu oblężenie ubezpieczycieli
Fot. użyczone
Wracamy do tematu gradobicia jakie ponad tydzień temu (21.06) przeszło na Jelenią Górą i okolicami. Skutki krótkotrwałego, ale bardzo intensywnego opadu odczuło bardzo wielu właścicieli aut, które zostały poważnie uszkodzone.

Wgniecenia w karoserii, popękany lakier, pęknięte i potłuczone szyby, uszkodzone światła, stłuczone lusterka to tylko niektóre ze szkód jakie poniosły pojazdy w wyniku gradobicia, zwłaszcza te parkujące na otwartej przestrzeni. W związku z tym prawdziwe oblężenie przeżywają likwidatorzy szkód towarzystw ubezpieczeniowych, w których swoje polisy auto casco mają właściciele uszkodzonych pojazdów. Niestety, jak to zwykle bywa w tego typu sytuacjach koszty naprawy są znacznie wyższe niż proponowane odszkodowanie.

Tak było w przypadku pana Marcina, któremu grad uszkodził karoserię audi. Firma ubezpieczeniowa wyceniła mu koszty naprawy kilkudziesięciu wgnieceń na 4900 złotych, podczas gdy w ocenie mechanika samochodowego nie ma szans, aby zreperowanie szkody mogło być możliwe za taką cenę. W tej sytuacji nasz Czytelnik udał się do niezależnego rzeczoznawcy, aby uzyskać alternatywną wycenę szkody.

W przeciągu kilku ostatnich dni zgłosiło się do nas ponad 20 właścicieli aut, nie zgadzających się z wyceną szkód przez ubezpieczycieli – mówi prezes oddziału Jelenia Góra Stowarzyszenia Rzeczoznawców Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego „Rzeczoznawcy PZM” Piotr Kałuziński. - Na ich zlecenie wykonujemy niezależne oględziny uszkodzeń oraz szacujemy koszty naprawy pojazdów. Na tej podstawie mogą oni wystąpić do firmy, w której ubezpieczyli auto z pismem czy przychyli się do naszej wyceny, powiększonej o zwrot kosztów niezależnej opinii. Z reguły ubezpieczyciele godzą się na kompromis i najczęściej proponują wypłatę odszkodowania w wysokości pomiędzy zaproponowaną pierwotnie, a wynikającą z naszej wyceny. Jeśli właściciel auta nie godzi się z tą propozycją pozostaje mu swojego roszczenia dochodzić na drodze sądowej.

Twoja reakcja na artykuł?

3
5%
Cieszy
14
25%
Hahaha
2
4%
Nudzi
2
4%
Smuci
6
11%
Złości
29
52%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group