Zajęcia pokażą dzieciom wpływ obecności drzew na jakość życia człowieka, przybliżą też ich symboliczne znaczenie w kulturach świata. Dzieci dowiedzą się też, na czym polega praca architekta krajobrazu. Każda grupa otrzyma planszę z planem osiedla w skali 1:200 z zaznaczonymi ulicami i domami oraz modele pięciu typów drzew. Zadanie polegać będzie na odpowiednim rozmieszczeniu zieleni.
Dzięki lampom umieszczonym nad makietami, imitującymi słońce, w trakcie projektowania będzie można sprawdzać, jaki obszar zacieniają drzewa. Przy okazji zajęć dzieci będą mogły się nauczyć rozróżniać wybrane gatunki drzew (m.in. świerk, topola, lipa) po kształcie korony.
Ale to nie wszystko. - W trakcie zajęć dzieci dowiedzą się, czym charakteryzuje się Land Art i poznają najsłynniejsze realizacje tego kierunku. W części warsztatowej wykonają w parku im. J. Słowackiego instalację w stylu Land Art'u wykorzystując przy tym znalezione liście, kasztany, gałązki. Przy tej okazji nauczą się rozpoznawać po liściach, owocach i korze różne gatunki roślin drzewiastych – informują organizatorzy.