Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 10078
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Po 14. Festiwalu ZOOM Zbliżenia. Grand Prix i inne nagrody rozdane

Niedziela, 20 lutego 2011, 14:57
Aktualizacja: Wtorek, 1 marca 2011, 19:21
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Po 14. Festiwalu ZOOM Zbliżenia. Grand Prix i inne nagrody rozdane
Fot. Petr
Dzisiaj, 20 lutego 2011, punktualnie o 11.00 odbyło się uroczyste rozdanie Grand Prix oraz innych nagród laureatom 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM Zbliżenia. Na deskach scenicznych kina LOT, w blasku reflektorów zwycięzców uhonorował prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

W tym roku, decyzją jury 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM Zbliżenia pod przewodnictwem Sławomira Fabickiego, znanego scenarzysty i reżysera, członka Europejskiej Akademii Filmowej i wykładowcy PWSFTviT, nagrody i wyróżnienia otrzymali: Filip Cichecki, za zdjęcia do filmu „Czwarty człowiek”, Daniel Gąsiorowski, za montaż filmu „Twist & Blood”, Emilia Stachurska za rolę w filmie „Twist & Blood”, James Fordhman za rolę w filmie „Twist & Blood”, Mahaya Petrossian i Amir Todehroosta z Iranu za film „A Beautiful Snowy Day”, Lea Vidaković i Ivana Bošnjak z Norwegii za film „Crossed Sild”, Marek Šulik i Jana Kovalcikova ze Słowacji za film „Cigarettes And Songs, Tibor Kruljac z Chorwacji za film „A Frog Choir” oraz Barbara Radman z Chorwacji za film „Summer At The Beach” (w kategorii: „Nominacje do nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego”).

Nagrodę w kategorii „Made in Karkonosze” uroczyście wręczono Przemkowi Filipowiczowi za film „Misja”, z kolei nagrody za najlepszy film studencki, najlepszy film amatorski, najlepszy film niezależny, najlepszy film eksperymentalny, najlepszy film animowany, najlepszy film dokumentalny oraz najlepszy film fabularny otrzymali kolejno: Natalia Brożyńska za film „Drżące trąby” (700 zł), Bartek Tryzna za film „Apostata” (700 zł), Burim Haliti z Kosowa za film „Iron Mungary” (700 zł), Tomasz Krochmal za film „Kalejdoskop” (2000 zł), Krzysztof Szafraniec za film „Wino” (2000 zł), Aneta Kopacz i Paweł Popko za film „Spacer” (2000 zł) i Alana Osbourne z Belgii za film „Sredni Vashtar” (2000 zł).

Grand Prix 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM Zbliżenia 2011 w wysokości 5000 zł jury przyznało filmowi „Narben im Beton” w reż. Juliane Engelman z Niemiec. Były wzruszenia i łzy radości, nie tylko po stronie laureatów, lecz także organizatorów, którzy w ten sposób podsumowali tegoroczny festiwal:

– Po oglądnięciu 73 filmów, z których wyłoniliśmy właśnie te, zwycięskie, śmiem twierdzić, iż poziom festiwalu ZOOM Zbliżenia z roku na rok jest coraz wyższy. Jestem pełen podziwu dla wszystkich twórców, zarówno tych nagrodzonych, jak i tych, którzy, po prostu, wzięli udział w konkursie. Róbcie swoje! Nie poddawajcie się, bo robicie to dobrze! – entuzjazmował się Sławomir Fabicki, przewodniczący jury. – I tak oto, kolejny festiwal ZOOM Zbliżenia przeszedł do historii. Dziękuję Wam i za pomoc, i za uczestnictwo. Dobrze się razem bawiliśmy i mam nadzieję, że w tak samo licznym gronie zobaczymy się w 2012 roku – mówiła Sylwia Motyl-Cinkowska, dyrektor festiwalu.

W ramach festiwalowej gali wystąpił jeleniogórski tercet Jazz Avenue w składzie: Marcelina Bienkiewicz (wokal), Róża Wysocka (piano), Roman Kołodziej (bas). Po uroczystym wręczeniu nagród podziękowania dla organizatorów i uczestników festiwalu złożył prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła: – Organizatorom dziękuję za ich zapał, dzięki któremu impreza w ogóle się odbywa, zaś uczestnikom, za to że jesteśmy tu razem. Jelenia Góra to nie tylko „miasto – ciało”, lecz także „dusza”, którą wspólnie tworzymy. Naprawdę, wielkie dzięki – usłyszeliśmy. Laureatom, serdecznie gratulujemy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group