Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 6918
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pływackie sprinty w Karkonoszach!

Poniedziałek, 6 listopada 2017, 1:30
Aktualizacja: 1:31
Autor: MDvR
W minioną sobotę, 28 października na krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze rozegrana została VI edycja Karkonoskiego Pucharu Sprintu w pływaniu. Pomysłodawcą i organizatorem zawodów był Klub Sportowy „Just Swim Jelenia Góra”.

Na tegoroczne zawody zawitała rekordowa liczba 476 zawodników z 29 klubów z całej Polski. Najszybsi pływacy mogli się ponownie sprawdzić z najlepszymi m. in. z Rafałem Kusto z Orki Lubań (mistrz Polski juniorów w stylu klasycznym, rekordzista Polski seniorów, uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów w Indianapolis USA oraz Mistrzostw Europy Juniorów w Netanya - Izrael), czy też innymi: Radosławem Puzio (Orka Lubań), Patrykiem Lewkowskim (Shark Rudna), Wojciechem Mynarskim (Just Swim Jelenia Góra), Katarzyną Kitą, Wiktorią Maciuszek (obie Shark Rudna), Dominiką Jarkowiec (Just Swim Jelenia Góra), Olgą Przybysz (Orka Lubań), Martyną Dopart (ULKS Wodny Świat Kudowa Zdrój). Wszyscy zawodnicy to utytułowani medaliści i finaliści Mistrzostw Polski.

- Choć to kolejna już edycja Karkonoskiego Sprintu jaką organizujemy, to tym bardziej cieszy fakt że coraz więcej klubów chce w naszej imprezie pływackiej uczestniczyć, podkreślając, że pomimo dużej liczby uczestników jest sprawnie przeprowadzona. Ważne również, że udało się docenić wysiłek najlepszych zawodników nie tylko poprzez medale i dyplomy, ale również nagrody finansowe, rzeczowe, które sponsorzy zafundowali i za to im serdecznie dziękujemy - relacjonuje Marcin Binasiewicz, trener Just Swim Jelenia Góra.

Faktycznie – atmosfera stworzona przez organizatorów KS Just Swim oraz konferansjera Andrzeja Jaworskiego i DJ’a Jewgienija Brzozowskiego, który dołożył efekty świetlne podczas imprezy sprawiła, iż zawody stały na najwyższym poziomie. Doping kibiców sprawił, że zawodnicy osiągali bardzo dobre wyniki a wyścig australijski dostarczył zawodnikom i kibicom nie lada emocji. -
Cieszymy się bardzo, że nasi wszyscy zawodnicy klubu Just Swim osiągnęli bardzo dobre wyniki, poprawiając rekordy życiowe, a klub zdobywając 10 medali (1 złoty, 3 srebrne i 6 brązowych) zajął w klasyfikacji medalowej 9. lokatę. Do tego zawodnik gospodarzy Wojciech Mynarski zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Tutaj chciałam pogratulować wszystkim naszym pływakom, tym najmłodszym najbardziej oraz medalistom Dominice Jarkowiec, Wojtkowi Mynarskiemu, Kubie Miliszkiewiczowi, Poli Krygiel, Agacie Zaporze i Alicji Kowalskiej. Niezmiernie miło jest patrzeć jak nasi podopieczni rozwijają swoje talenty w klubie i w klasie sportowej o profilu pływanie - podkreśla trenerka Agnieszka Grycka.

Z Klubu Just Swim wystartowało ogółem 74 zawodników, większość poprawiła swoje rekordy życiowe, a dla kilkunastu zawodników był to absolutny debiut w poważnych zawodach w których zaprezentowali się znakomicie. Nasi debiutanci zebrali dużo doświadczeń, które na pewno zaprocentują w niedługiej przyszłości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
603
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group