Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 3067
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Płynny ruch przez Podwale?

Środa, 19 kwietnia 2017, 8:38
Aktualizacja: Czwartek, 20 kwietnia 2017, 8:00
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Płynny ruch przez Podwale?
Fot. Przemek Kaczałko
Czy możliwy jest płynny ruch samochodów przez centrum miasta? Kolejne pomysły ma nowy dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, który chce wprowadzić kilka zmian na odcinku od placu Wyszyńskiego po ulicę Mostową.

Na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Al. Jana Pawła II mają pojawić się sekundniki, ale odcinek w ścisłym centrum miasta, który szczególnie zakorkowany jest od czasu wybudowania galerii handlowej, również czekają zmiany.

- Będą dwa pasy ruchu w stronę Zabobrza – zapowiada Norbert Łukaniuk, dyrektor MZDiM. Poprawie ma też ulec skręt z ulicy Wyszyńskiego w Sobieskiego, a ma się to odbyć poprzez likwidację jednego z pasów ruchu w stronę przeciwną. - Będzie trzeci pas lewoskrętu – tłumaczy N. Łukaniuk, który chce zlikwidować tzw. azyle. - Było to znakomite rozwiązanie, kiedy nie było galerii. Teraz jest to ewidentnie niepotrzebne – podkreśla dyrektor MZDiM.

Planowana jest też synchronizacja sygnalizacji na przejściach dla pieszych, aby na całym odcinku zielone światło zapalało się zawsze w tym samym czasie. Ewentualnie rozważana jest też likwidacja przejścia bliżej ulicy Mostowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (63) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group