Piątek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 6031
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Płonęła sadza w kominie w Piechowicach

Środa, 18 maja 2011, 11:34
Aktualizacja: 11:34
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Płonęła sadza w kominie w Piechowicach
Fot. G. Rybarczyk
Do kolejnego pożaru sadzy kominie doszło wczoraj około godziny 16.00 w Piechowicach przy ul. Żymierskiego 35. To nie jest pierwszy pożar w tym obiekcie. Trzy lata temu spłonęła znaczna część budynku. Wczoraj strażacy opanowali ogień, zanim wydostał się on z przewodu kominowego.

Pożar w przewodzie kominowym został zauważony przez jednego z lokatorów budynku, który zaalarmował straż pożarną. Na miejsce wysłano dwa zastępy: Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 1 z Jeleniej Góry oraz ochotników z Sobieszowa. Dwunastu strażaków walczyło z płonącą sadzą przez ponad godzinę. Komin wielorodzinnego budynku udało się zagasić piaskiem i jednym prądem wody.

Już niejednokrotnie w tym budynku dochodziło do zapalenia się sadzy w kominie. Największą tragedię lokatorzy przeżyli jednak trzy lata temu. Pożar zniszczył cały budynek, doszczętnie spłonęła też cała dobudówka od strony ulicy Słowackiego i część strychu głównego budynku.

Przyczynę wczorajszego zdarzenia sprawdza straż pożarna, która przy każdym takim incydencie apeluje do lokatorów i zarządców budynków o regularne kontrolowanie i czyszczenie kominów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group