Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7025
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Płonęła piwnica w Kowarach

Piątek, 28 sierpnia 2009, 8:40
Aktualizacja: 8:46
Autor: Angela
Sporo strachu najedli się dzisiaj w nocy mieszkańcy wielorodzinnego budynku przy ulicy Lipowej w Kowarach, gdzie zapaliły się stare meble i nagromadzone łatwopalne elementy. Na szczęście strażakom udało się szybko dojechać na miejsce i opanować żywioł. Straty oszacowano na pół tysiąca złotych. Nikt z lokatorów nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło dzisiaj w nocy o godzinie 4.51. Pożar w pomieszczeniu piwnicznym zgłosił lokator. Na miejsce wysłano jeden wóz strażacki. Działania pięciu strażaków, w tym trzech kowarskich ochotników, trwały niemal godzinę. Strażacy gasili piwnicę po brzegi wypełnioną starymi meblami, plastikami, kartonami, odzieżą i innymi łatwopalnymi rzeczami .

O godzinie 5.40 ogień udało się ostatecznie ugasić. Gdyby płomienie nie zostały zauważone przez mieszkańców i rozprzestrzeniły się na cały wielorodzinny budynek, mogłoby dojść do tragedii. Szacowana wartość uratowanego mienia to około 100 tys. zł. Obecnie nie udało się jeszcze określić przyczyny pożaru, ustala ją policja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group