Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 2023
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Platforma Obywatelska: kupą, mości panowie!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 19 października 2010, 19:45
Aktualizacja: Czwartek, 21 października 2010, 7:35
Autor: TEJO
Fot. Robert Ignaciak
– Tylko zgoda i harmonia, jak w orkiestrze, pozwolą nam skutecznie budować pewną przyszłość bogacącego się społeczeństwa lokalnego – tak streścić można przesłanie dzisiejszej konwencji Platformy Obywatelskiej regionu jeleniogórskiego. Ogłoszono Deklarację dla Karkonoszy i przedstawiono kandydatów do rad sejmiku, miasta i powiatu. Listę dołączamy do tekstu.

Muzyką, oklaskami i przemówieniami brzmiała dziś sala koncertowa Filharmonii Dolnośląskiej, gdzie zgromadzili się członkowie oraz sympatycy Platformy Obywatelskiej na konwencji poprzedzającej wybory samorządowe. Na początek była muzyka: zespół kameralny Klassik Modern uraczył zebranych Concerti Grossi na tematy „The Beatles” Romana Samostrakova oraz Polonezem z filmu „Pan Tadeusz” Wojciecha Kilara.

– Niech takie zgranie i harmonia jak w tym zespole towarzyszy i naszej drużynie! – zaapelował Jerzy Pokój, wiceprzewodniczący dolnośląskiej PO i przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Mówca, który jako pierwszy zabrał głos, powitał zebranych na sali zaznaczając, że pochodzą z różnych środowisk, ale przyświeca im jeden cel: pro publico bono, dla dobra wspólnego.

Jerzy Pokój powiedział, nawiązując do muzyki, że w szeregach partii byli ludzie, którzy fałszowali i grali na inną modłę. – Teraz też fałszują w innych ugrupowaniach, bo opuścili szeregi PO – dodał przewodniczący podkreślając, że nie ma tego im za złe, ale jest mu bardzo przykro, iż nie udało się osiągnąć porozumienia w sprawach najważniejszych dla Jeleniej Góry. Wyjaśnił też, że miasto rzeczywiście przeżywa dobry okres, ale dzieje się to dzięki wspólnej pracy decydentów w urzędzie marszałkowskim i w sejmiku.

Zdaniem Pokoja wcześniej za dużo pieniędzy szło na Wrocław, a wnioski o inwestycje w Jeleniej Górze i regionie były odrzucane. To się jednak zmieniło od czasu, kiedy we władzach województwa znalazł się Jerzy Łużniak, wicemarszałek. J. Pokój dodał też, że jeleniogórskie wnioski były źle sformułowane i zawierały braki, ale to dzięki dobrej woli samorządu województwa akceptowano je i przyznano miastu pieniądze na rozwój.

Jerzy Łużniak podkreślił swój osobisty wkład w rozwój regionu, ale równie mocno zaznaczył, że nie byłoby to możliwe bez współdziałania z Jerzym Pokojem oraz „dobrej opieki” marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny, który – jeszcze jako wicepremier i minister spraw wewnętrznych mocno popierał jeleniogórskie lobby.

Wicemarszałek wyraził także wdzięczność, że mógł współpracować z posłem Marcinem Zawiłą, kandydatem PO na prezydenta miasta. Wspomniał także o znaczącym przyroście sił radnych Platformy, która zaczynała od dwóch przedstawicieli, a obecnie w radzie ma ośmiu reprezentantów oraz trzy osoby stowarzyszone. Dodał również, że Jelenia Góra dostała najwięcej pieniędzy z dotacji unijnych w przeliczeniu na mieszkańca. – Nawet Wrocław tyle nie ma! – powiedział.

W przemówieniu Marcina Zawiły sporo było militarnych porównań i odniesień do wspólnego działania. – Razem znaczymy więcej – mówił Zawiła. – Jeśli się zjednoczymy, stanowimy w regionie grupę 200 tysięcy ludzi, a to już jest znaczące – dodał. – W staropolszczyźnie było takie zawołanie: „kupą, mości panowie!” – powiedział Marcin Zawiła zagrzewając działaczy do walki. Zawiła zauważył także, że region jeleniogórski należy traktować jako całość, bez uwypuklania partykularnych interesów poszczególnych ośrodków i ugrupowań, bo „zakres naszego działania wytycza cień Śnieżki”. Podkreślił, że realizacja programu PO zapewni regionowi jeleniogórskiemu dostatnią przyszłość.

A co to za program? Sztab PO opracował Deklarację dla Karkonoszy z zarysem zadań, które należy wykonać, aby przyszłość rysowała się w pozytywnych barwach. Sygnatariusze piszą, między innymi, o powołaniu wspólnej organizacji turystycznej skupiającej gestorów i samorządowców, budowie nowoczesnego systemu komunikacyjnego w Kotlinie Jeleniogórskiej i zwiększenia jej dostępności poprzez budowę drogi szybkiego ruchu S-3 (Lubawka, Bolków, Jawor) oraz modernizację drogi Jakuszyce – Jelenia Góra – Bolków z dodatkowymi pasami ruchu, a także przyspieszenie modernizacji linii kolejowej do Wrocławia.

Deklarację podpisywali zarówno goście konwencji, jak i kandydaci na radnych, dla których był to swoisty wyborczy manifest. Jego treść odczytał Andrzej Więckowski, który prowadził całą uroczystość. W jej trakcie pokazano także prezentację przygotowaną przez Jerzego Łużniaka, ilustrującą dokonania mijającej kadencji: było mnóstwo wskaźników i liczb jako dowód na rekordowe środki pieniężne, które w mijających czterech latach wpłynęły do miasta i powiatu.

Przedstawiono także kandydatów w nadchodzących wyborach. Listę do Semiku otwiera Jerzy Pokój, a zamyka… Jerzy Łużniak. Tak, to prawda: wicemarszałek startuje z ostatniego miejsca, a jego hasło to: ostatni będą pierwszymi. Wśród kandydatów do rady miasta są, między innymi: w okręgu nr 1 Leszek Wrotniewski z Jeleniogórskiego Forum Samorządowego (pierwsze miejsce), radny Wiesław Tomera (drugie) i radna Ewa Duziak (trzecie). Czwarte miejsce ma radny Zbigniew Sawicki, piąte - Andrzej Grosicki, szef oświatowej Solidarności, szóste - Miłosz Kamiński, sekretarz miasta Piechowice. Z ósmego miejsca startuje dziennikarz Henryk Stobiecki, a z 12 – policjant, komisarz Bogumił Kotowski.

Listę w okręgu nr 2 otwiera radny Piotr Miedziński, drugie miejsce ma radna Grażyna Pawlukiewicz-Rehlis, trzecie – Janusz Lindner. Z piątego miejsca startuje harcmistrz Marian Łata, z ósmego Mateusz Ryglowski, laureat konkursu na młodzieżową wizję Jeleniej Góry. W okręgu nr 3 liderem listy jest Jerzy Lenard, z drugiego miejsca startuje Anna Ragiel, obecna zastępczyni przewodniczącego rady miasta, z trzeciego – Krzysztof Czerkasow, lekarz i radny, z czwartego – lider cyklistów Zbigniew Leszek. Na tej liście jest też Tomasz Kałużny, mistrz świata w biegach na nartorolkach. W okręgu nr 4 jedynkę ma Hubert Papaj, szef rady miejskiej, za nim są Zofia Czernow (była prezydent i ex-przewodnicząca rady miasta), Janusz Grodziński, adwokat, i Ewa Olchówka, obecna radna RM. Listę w tym okręgu zamyka Sławomir Zakrocki, strażnik miejski.

Zaprezentowano także kandydatów na burmistrzów miast powiatu jeleniogórskiego. W Karpaczu z ramienia PO startuje Bogdan Malinowski, w Szklarskiej Porębie – Mirosław Graf, a w Kowarach – Mirosław Górecki. Kandydatem na wójta Janowic popieranym przez Platformę jest Jerzy Grygorcewicz,, a na wójta Mysłakowic – Zdzisław Pietrowski (dotychczasowi szefowie gminy). Przedstawiono również nazwiska kandydatów do rady powiatu. Są wśród nich, między innymi, szef Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu Zbigniew Kulik oraz doradca dyrektora Filharmonii Dolnośląskiej Andrzej Więckowski.

Konwencję zakończył podsumowaniem Jerzy Pokój. Kandydaci pozowali także do wspólnej fotografii.

Kandydaci PLATFORMY OBYWATELSKIEJ RP
do Rady Miejskiej Jeleniej Góry

Okręg nr 1

Wrotniewski Leszek – 42 lata, inżynier, żona i 2 córki ,PO, Jeleniogórskie Forum Samorządowe. Współorganizator Forum Samorządowców i Przedsiębiorców Karkonoszy, I Prawyborów w Jeleniej Górze, akcji „Postaw sobie Jelonka”. Wiceprzewodniczący Zarządu PO.

Tomera Wiesław - Doświadczony Aktywny Wiarygodny Radny: „Moimi priorytetami w przyszłej kadencji będą działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców i rozwoju miasta, a zwłaszcza bliskiego mi Zabobrza.”

Duziak Ewa - 47 lat, nauczyciel w przedszkolu „na górce”, doradca metodyczny wychowania przedszkolnego, organizator wielu działań na rzecz bezpieczeństwa i poprawy życia dzieci, osób niepełnosprawnych i starszych. Od wielu lat aktywnie działa w Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami

Sawicki Zbigniew - Dziękuję Wam za wspieranie w wielu trudnych sytuacjach. Jestem dumny jako radny, że udało się: wybudować boiska, wyremontować szkoły, drogi i chodniki. Osobiście przyczyniłem się do poprawy bezpieczeństwa uznając, że oświetlenie miejsc niebezpiecznych jest priorytetem.

Grosicki Andrzej – NSZZ Solidarność nauczycieli, Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii we Wrocławiu "To my jesteśmy odpowiedzialni za miasto"

Kamiński Miłosz - 32 lata, mieszkaniec Zabobrza, prawnik, nauczyciel prawa, sekretarz miasta Piechowice. Wiele spraw w Jeleniej Górze wymaga naprawy. Zabobrze: powinno być bardziej zadbane, zielone i bezpieczne. Popiera mnie Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych

Przybylak Barbara - Analityczny umysł, kobieca wrażliwość. Mieszkanka Zabobrza. Członkini Rady Nadzorczej JSM. Swoją siłę czerpię z autentycznej potrzeby działania. Nie ma dla mnie nierozwiązanych problemów, są tylko wyzwania.

Stobiecki Henryk - Dziennikarz „Nowin Jeleniogórskich”, fotoreporter. Ceniony specjalista od tematyki sportowej. Bezpartyjny. - Doskonale znam realia i problemy mieszkańców Zabobrza. Tutaj jest moje i rodziny miejsce do życia od 34 lat. W tej dzielnicy musi być lepiej i piękniej.

Giersz-Szulecka Maria - Rodowita Jeleniogórzanka. Wieloletni pracownik Telekomunikacji Polskiej oraz wieloletni
Kurator Sądowy. Działacz charytatywny na rzecz samotnych matek, emerytów, rencistów i osób niepełnosprawnych

Szwed Anna - Magister prawa, zamężna, troje dzieci. Wieloletni pracownik administracji państwowej obecnie w administracji szpitala. W środowisku uważana za osobę uczciwą, godną zaufania, kompetentną i osiągającą swoje cele.

Wodyński Łukasz - 25 – letni jeleniogórzanin. Studiuję geo-informatykę zaocznie, na co dzień pracuję w zawodzie. Dla Jeleniej Góry chcę być reprezentantem ludzi młodych i przedsiębiorczych pomagając realizować ich marzenia

Kotowski Bogumił - Oficer Policji, koordynator programów „Bezpieczna przestrzeń”  i  ”Bezpieczne miasto”. Priorytet - zwiększenie poziomu poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców miasta, rozwój w zakresie inżynierii ruchu drogowego. Działanie na rzecz  zwalczania zjawisk patologicznych

Okręg nr 2

Miedziński Piotr - Wiek 27 lat, mgr ekonomii. Przewodniczący Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej Rady Miejskiej Jeleniej Góry, Członek Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego, Założyciel Business Centre Club Student’s Forum w Jeleniej Górze. Specjalista pozyskiwania środków z UE. Współpracownik Posła Marcina Zawiły, Posła do Parlamentu Europejskiego Piotra Borysa.

Rehlis Grażyna - Mężatka, 1 dziecko. Wiek 52 lata. Wykształcenie ekonomiczne, obecnie instruktor rehabilitacji w PZN. Od 21 lat pracuje społecznie na rzecz osób niepełnosprawnych. Ceni profesjonalizm, rzetelność, uczciwość. Nie lubi bałaganu, niesystematyczności. Wrażliwa na potrzeby drugiego człowieka.

Lindner Janusz – wiek 58 lat, radny, przewodniczący komisji gospodarki komunalnej, licencjonowany zarządca nieruchomości.

Koprowski Jan - lat 54 - doświadczony ekonomista od urodzenia związany z Jelenią Górą. Kandyduje, aby rozwijać swoje miasto wykorzystując umiejętności zdobyte w zarządzaniu dużym przedsiębiorstwem. Prywatnie mąż i ojciec trójki dzieci."

Łata Marian – Komendant Hufca Karkonoskiego, harcmistrz. Działacz społeczny, animator życia młodzieży. Współorganizator wielu różnych akcji i działań np. posprzątajmy razem Rakownice.

Prudzienica Maja - Mieszkam od urodzenia w Jeleniej Górze. Jestem szczęśliwą mamą dwóch wspaniałych synów, którzy są moim największym szczęściem. Pracuję jako pracownik naukowy oraz wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym na Wydziale Gospodarki Regionalnej i Turystyki w Jeleniej Górze w Katedrze Nauk o Przedsiębiorstwie a także jako wolontariusz w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych. Jestem doktorem nauk ekonomicznych. Moje miasto to moja, mała ojczyzna. Pragnęłabym, aby większość mieszkańców postrzegało ja jako miasto bezpieczne i czyste. Miasto bez barier. Miasto kultury. Centrum Turystyczne Karkonoszy. Miasto dla wszystkich, którzy chcą się uczyć, rozwijać, kształtować i promować nasz region. Stwórzmy miasto przyjazne dla każdego, kto ma marzenia i chęć do ich realizacji.

Ostrowski Leszek - 47 lat, żonaty, mam jednego syna, Absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, specjalność zarządzanie przedsiębiorstwem. Ukończona akademia trenera – szkolenie i doradztwo. Nabyte doświadczenie wykorzystam do rozwiązywania problemów mieszkańców Jeleniej Góry.

Ryglowski Mateusz - wiek 20 lat, student wychowania fizycznego na Kolegium Karkonoskim w Jeleniej Górze. Zainteresowania to sport, głównie kolarstwo górskie. Bezpośredni i otwarty. Zawsze wytrwale dąży do celu. Laureat konkursu dla młodych

Woliński Karol - 25 lat. Urodziłem się w Kowarach, ale mieszkam w Jeleniej Górze. Jestem absolwentem filologii polskiej Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Gorze. Znam problemy młodych ludzi w naszym mieście i chciałbym się nad nimi skupić, dlatego kandyduję do Rady Miasta Jeleniej Góry.

Kisiel Marek – Wiek 37 lat. Żonaty Prezesa Zarządu Automobilklubu Karkonoskiego od 2007 roku Członek Zarządu Okręgu Polskiego Związku Motorowego we Wrocławiu Wielokrotny Dyrektor Rajdu Karkonoskiego oraz Rajdu Śnieżki największych imprez sportu samochodowego w naszym regionie. Sędzia sportu samochodowego od 1989 roku Współpraca z ramienia Automobilklubu Karkonoskiego z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Policji oraz szkołami w zakresie konkursów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na terenie Dolnego Śląska. Zainteresowania birofilia – piwowarstwo amatorskie
Lendzion Tomek

Grochala Andrzej - lat 56 – żonaty. Praca zawodowa – kierownik zakładu pracy od 35 lat. Sprawdzony, rozsądny i godny zaufania co udowodnił przez cztery kadencje jeleniogórskiego samorządu, pełniąc funkcje m.in. przewodniczącego rady.

Okręg nr 3

Lenard Jerzy - Wiek 38 lat. Żona: Agnieszka, syn: Mikołaj. Wykształcenie wyższe o specjalności: Gospodarka Regionalna i Miejska (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie). W chwili obecnej Zastępca Prezydenta Miasta Jeleniej Góry. Radny Rady Miejskiej Jeleniej Góry w latach 2006-2009. Wieloletni przedsiębiorca a także konsultant i doradca dla firm, szczególnie z zakresu dotacji unijnych. Członek Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Dolnośląskiego a także Wiceprzewodniczący Rady Punktów Konsultacyjnych Krajowego Systemu Usług. Działacz społeczny (m.in. Rodzinny Ogród Działkowy „Zachód”, Rada Przyjaciół Harcerstwa, Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta).

Ragiel Anna – radna, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Jeleniej Górze.

Czerkasow Krzysztof - lat 59 specjalista ortopeda-traumatolog. Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu. Ordynator Oddziału Ortopedii Dziecięcej Szpitala Chorób Narządu Ruchu w Kamiennej Górze 1984-1990. Pobyt szkoleniowy w Wielkiej Brytanii 1990-1995 pod patronatem The Royal College of Sugedis of England / Królewskiego Kolegium Chirurgów. Organizacja i kierowanie Oddziałem Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Jeleniej Górze 1996-2008. Od 2008r ordynator Oddziału Urazowo-Ortopedycznego w Zgorzelcu. Radny Miasta Jeleniej Góry -2 kadencje. Ratownik Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Leszek Zbyszek - Lat 50. Prezes Towarzystwa Rowerowego w Jeleniej Górze I-KTK-N Zwycięzca konkursu PLUSY ROKU 2009 gazety Jelonka.com Aktywny cyklista w walce o drogi rowerowe w Jeleniej Górze Autor już częściowo realizowanego projektu turystycznej drogi rowerowej ,,Dolina Kamiennej, Autor projektów turystycznych dróg rowerowych ,,Dolina Wrzosówki, Odkrywca i autor Szlaku Papieskiego - rowerowego na Dolnym Śląsku Organizator rowerowych imprez sportowych w Jeleniej Górze i okolicach Organizator turystycznych wypraw rowerowych po okolicach Jeleniej Góry. Współautor wytyczania Turystycznych Śladów GPS Organizator akcji , JEDŹ BEZPIECZNIE, skierowana dla rowerzystów Współorganizator powitania Mai Włoszczowskiej po powrocie z Olimpiady i Mistrzostw Świata Aktywny działacz Jeleniogórskiego Forum Samorządowego

Musiał Grażyna - Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii, prowadząca działalność gospodarczą, zamierzająca wykorzystać wieloletnie doświadczenie i wiedzę w pracy na rzecz środowiska lokalnego

Kucharski Paweł - Obecnie hotelarz, był ekonomistą, dziennikarzem, reporterem i przedsiębiorcą w Polsce i poza nią. Po studiach ekonomicznych w Warszawie do ogłoszenia stanu wojennego pracował w Telewizji i pisał do różnych tytułów prasowych. Po 13 grudnia 1981 wyjechał za granicę. Tam był: włoskim hotelarzem, polonijnym dziennikarzem i reporterem telewizji niemieckiej, a potem przedsiębiorcą. Po 25 latach emigracji przyjechał z żoną
do Jeleniej Góry gdzie uruchomił hotelik

Kałużny Tomasz – Mistrz Świata w biegach na nartorolkach. 30 lat r. Sport zacząłem uprawiać od siódmej klasy szkoły podstawowej. Chodziłem do "10 - ki" przy ul. Morcinka. Będąc w ósmej klasie zdobyłem swój pierwszy tytuł MISTRZA POLSKI w swej kategorii wiekowej. Obecnie jestem zawodnikiem Stowarzyszenia Narciarsko - Wrotkarskiego "Ski - Roll" w Jeleniej Górze. AWF w Katowicach kierunek nauczycielski ze specjalizacją trenerską. Ogółem, przez pięć lat startów w samych tylko mistrzostwach Polski zdobyłem 19 medali (10 złotych, 8 srebrnych i 1 brązowy), z tego 6 medali w kategorii seniorów jeszcze jako junior

Falkiewicz Mirosław - 54 lata. Jeleniogórzanin od urodzenia. Ukończył szkołę średnią o profilu administracyjno-prawnym. Od wielu lat pracę zawodową łączy z działalnością społeczną. Pomaga wielu ludziom, angażuje się w ich sprawy. Przez wiele lat pracował w Zakładzie Gospodarki Lokalowej, w związku z czym znane mu są problemy mieszkańców Jeleniej Góry

Polikowski Marcin - przedsiębiorca

Tokarski Tomasz – były najmłodszy prezes klubu koszykarskiego, obecnie prowadzący działalność gospodarczą.

Okręg nr 4

Papaj Hubert - Wiek 36 lat, żonaty z Anną z zawodu nauczycielką. Przewodniczący Rady Miejskiej Jeleniej Góry, Członek Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz Prezes Przewodniczących Rad Gmin i Powiatów Dolnego Śląska, mgr prawa, zarządzania i marketingu, specjalista prawa UE., studia MBA (Franklin University USA) oraz podyplomowe przygotowanie pedagogiczne. Członek Rady Regionalnej PO

Czernow Zofia - Ekonomistka i doświadczony samorządowiec. Prezes Międzyszkolnego Klubu Sportowego – Karkonosze Sporty Zimowe. Przewodnicząca Komisji Finansów i Budżetu Rady Miejskiej Jeleniej Góry

Grodziński Janusz -Adwokat, wieloletni prezes Zrzeszenia Prawników Polskich w Jeleniej Górze,. M iłośnik turystyki górskiej i narciarstwa.

Olchówka Ewa - Jeleniogórzanka od urodzenia. Wykształcenie ekonomiczne, medyczne
i menedżerskie ,magister ekonomii, specjalista higieny epidemiolog, menedżer i audytor jakości.

Wojtas Janusz - Wiek 55 lata mgr inż. technologii drewna – wieloletni dyrektor szkoły zawodowej. Pedagog i wychowawca młodzieży, menedżer oświaty, edukator i ewaluator. Prezes Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa, V-ce Prezes MKS ,, Karkonosze’’ Sporty Zimowe, popularyzator kultury, miłośnik zwierząt.

Sokalska-Suszka Iwona - Wiek 46 lat. Od 20 lat pracuje w Jeleniej Górze-Cieplicach jako lekarz. Od 2000 roku Kierownik NZPOZ „Źródło” przy ul. Sprzymierzonych 4. Wychowuje dwójkę uczących się dzieci.
Lech Zbigniew - Wiek 54 lata, żonaty, dwoje dzieci. Prezes korporacji taksówkowej „ŚNIEŻKA”. Ukończył Technikum Mechaniczne. Zapalony wędkarz oraz ekolog

Machalski Mirosław - Wiek 39 lat, mgr ekonomii. Ciepliczanin od 20 lat. Osiemnastoletni staż na samodzielnych
stanowiskach w administracji. Obecnie jest Kierownikiem Działu Administracji w jednej z największych spółek w mieście. Opracował projekt traktu pieszego w Cieplicach

Kananowicz Robert - Wiek 44 lata. Wykształcenie wyższe. Nauczyciel - pracuje jako lektor języka angielskiego w szkołach policealnych i na uczelni wyższej, prowadzi także działalność gospodarczą

Wersocki Patryk - Radny Młodzieżowej Rady Miasta, Wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Młodzi Demokraci w Jeleniej Górze. Młody, kreatywny mieszkaniec Jeleniej Góry, od dłuższego czasu obserwujący problemy naszego miasta oraz zastanawiający się nad sposobem ich rozwiązania.

Kumek Krzysztof - Emerytowany górnik. Samorządowiec, członek zarządu miasta I kadencji.

Zakrocki Sławomir - Wiek 39 lat. Żona, dziecko. Wykształcenie ekonomiczne. Bezpartyjny. Funkcjonariusz Straży Miejskiej. Społeczny kurator sądowy. Zorientowany w problemach naszego miasta. Pełen realnych pomysłów. Godny zaufania.www.slawomir_zakrocki.e-samorzadowiec.pl
- materiały PO - pisownia oryginalna

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (146) Dodaj komentarz

~NARESZCIE 19-10-2010 20:16
Nareszcie ktoś zauważył że musimy zjednoczyć sie, żeby zróqwnowazyć rujnujący wpływ wrocławia.
~mości panowi 19-10-2010 20:19
i moczem
~DjKosa 19-10-2010 20:20
no to teraz 10 lat zeby cokowliek tu stworzyc, amen. Bo nie ma juz nic. Wszystko zamknięte. OSTATNI GASI ŚWIATŁO?
~hgw 19-10-2010 20:22
Zjednoczenie ponad partiami jest moim zdaniem bardzo obiecującą deklaracją. fajnie że jest tam tylu młodych ludzi. tego dawno w kotlinie jelniogórskiej nie słyszeliśmy. Zawiła, Pokój, Łużniak to są nazwiska. widać że przyjęli strategię działania na sukces regionu a nie sukces osobisty. Widzę że nasi politycy wyraźnie dojrzewają. trzeba na nich głosować
Rambo 19-10-2010 20:31
Panie Marcinie,brawo-kupy nikt normalny nie ruszy,bo śmierdzi!!! A panie to czym,chyba nie moczem,skoro panowie kupą!!!
~kajak 19-10-2010 20:49
wreszcie jakaś alternatywa do żyrowania wrocławskich kredytów
~kajak 19-10-2010 20:56
I jeszcze jedno. Dleczego sajnog na bilbordzie wywieszonym w Jeleniej Górze pisze że popiera Dutkiewicza? Do kogo on to pisze skoro okręg wyborczy Dutkiewicza jest we Wrocławiu. Czy Dutkiewicz płaci Sajnogowi żeby reklamował go dla turystów którzy są z Wrocławia.
~j222 19-10-2010 21:18
Przeczytałem z uwagą artykuł i zaniemówiłem.Bo co wynika z treści,że przydział środków unijnych nie jest uzależniony od poprawności wniosku tylko od tego czy jest we Wrocławiu pan Łużniak czy nie.Dowiedziałam się,że nawet wadliwe wnioski można było przepchnąć przy wsparciu kolesi.Czuwał nad tym procederem szeryf Pokój.Żyłem w błogiej nieświadomości ,że dzieje się tak jak w prawie zapisano.Czy pieniądze na budowę hotelu pana Pokoja też były przyznane po uważaniu? .PO mówi,że będzie świetnie a nawet lepiej.A co panowie i panie robili przez cztery lata.Wyborcy otwórzcie szeroko oczy.
~JanorW 19-10-2010 21:20
Cóż zatem, .... Jelenia Góra ma szansę!!! Dudkiewicz, chciałby na jeleniogórskim rożnie, upiec wrocławską pieczeń. Jeleniogórzanie (!), nie dajmy się, głosujmy na PO, głosujmy na Marcina Zawiłę z PO, Oni wiedzą jak działać, by Dutkiewicz, wraz z jego pochlebcami, nie zrobił z nas kurtyzany!!!
~paffka 19-10-2010 21:24
Nie wiedziałem że w Filharmonii można takie fajne juble wyprawiać! Party-jne party musi być bo w końcu w sejmie przyznali sobie większe dotacje z naszych podatków. Widać że dla wybranych bo frekwencja nie za duża.
~ 19-10-2010 21:30
tak-tak! kupą mości panowie! a prosty lud czapki z głów! i w pokłonach do jaśnie panów! Obrzydliwe zakłamanie!
~jelgór 19-10-2010 21:33
PO jest świetnie zorganizowana jak widać i ma ciekawy zestaw ludzi. Będzie dobrze i długo rządzić - krajem, regionem, powiatem, miastami, gminami, a jak w końcu wprowadzi dzielnice, których pan Marek nie potrafi wprowadzić od 4 lat, to zostanie i w dzielnicach. Szansą rozwoju dla Jeleniej Góry jest pan Marcin - i PO jako pas transmisyjny od Warszawy do rady osiedla. Alternatywą kłótnie i odmowy finansowania inwestycji, które by nas czekały, gdyby wygral ktoś inny.
~KasiuniaZab 19-10-2010 21:40
PLATFORMA DLA JELENIEJ GÓRY TO ZŁO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZŁO !!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZŁO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZŁO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~prawda na100 19-10-2010 21:44
Precz Platformo
~Artur 19-10-2010 21:45
widzę że kolega Miedziński wiele od przedszkola nie urósł i widać że rozumek ma malutki. Pozdrawiam koleszko
~ 19-10-2010 21:46
Pani Ragiel jak zwykle ubrana w gustowne paseczki. Mentalnie może z nią konkurować chyba tylko pani Machałek z PISu. Obrzydliwość.
~hehehehehe 19-10-2010 21:49
Pani Ragiel ma już w CV wpisane transfery na kandydowanie z różnych komitetów. Kobieta zmienia a czy to na pewno ostatni transfer ?
~;) 19-10-2010 21:53
smiejscie sie ale PO jako jedyna ystawila wszystkich kandydatów a inne komitety mają wolne miejsca czyżby ludzie się wstydzili z nimi pokazywać? Sam pomysł aby wspólnie Jelenia i inne gminy współpracowała jest bardzo dobry może nareszcie uda się to zrealizować z korzyścią dla wszystkich mieszkańców kotliny
~Asiakkk 19-10-2010 21:55
Grochale schowali do wora jak Palikota... PO ma w tym doświadczenie.
~MARIUSZ 19-10-2010 21:57
SZANOWNY PANIE MARSZAŁKU ŁUŻNIAK. MAM NADZIEJE ŻE PAMIĘTA PAN OBIETNICE KTÓRE ZRESZTĄ MAM NA PIŚMIE O ULICY NADBRZEŻNEJ W JELENIEJ GÓRZE, KTÓRA MA BYĆ ULICĄ OŚWIETLONĄ Z NORMALNĄ NAWIERZCHNIĄ ORAZ PLANOWANĄ ŚCIEŻKĄ ROWEROWĄ, BO MYŚLĘ ŻE WYBORCY BĘDĄ O TYM PAMIĘTAĆ, "... ŻE TO NIE OSTATNI BĘDĄ PIERWSZYMI" TYLKO CI CO SŁOWA DOTRZYMUJĄ. OGÓLNIE TRZYMAM ZA PANA KCIUKI. POZDRAWIAM
~lol 19-10-2010 21:59
Wreszcie ludzie na ktorych można głosować, z roznych srodowisk, wieku i ciekawymi pomyslami a nie jakieś odgrzewane kotlety jak u innych
~ZUZANNAAAA 19-10-2010 22:03
oj byłem na tej konwencji i dostałem straszne wzdęcia tak na mnie działa Platforma Obywatelska. Więc pierdlem, zygałem i wyszedłem bo chamstwa nie zniosę.
~27/40 19-10-2010 22:08
cÓd Platformy Obywatelskiej
~do lol 19-10-2010 22:13
Gałka Grochala Kędzia Ragiel Czernow i inne "zawiłe persony" plus stół prezydialny i młody narybek ... odgrzewane podpsute dania! Niewielu też uczestników tej uczty. Rzeczywiście robi się niedobrze!
~ 19-10-2010 22:18
Znowu gęby pełne frazesów, wymiotować się chce od tych haseł o służbie dla dobra wspólnego.
~? 19-10-2010 22:18
a temat z jaworowicz wam się spalił?
~ 19-10-2010 22:20
zbieranina farbowanych lisów
~Leszek Z. 19-10-2010 22:22
Zbigniew LESZEK - Lat 50. kandydat NIEZALEŻNY Prezes Towarzystwa Rowerowego w Jeleniej Górze I-KTK-N Zwycięzca konkursu gazety Jelonka.com PLUSY ROKU 2009 Aktywny cyklista w walce o drogi rowerowe w Jeleniej Górze Autor już częściowo realizowanego projektu turystycznej drogi rowerowej ,,Dolina Kamiennej,, Autor projektów turystycznych dróg rowerowych ,,Dolina Wrzosówki,, Odkrywca i autor Szlaku Papieskiego - rowerowego na Dolnym Śląsku Organizator rowerowych imprez sportowych w Jeleniej Górze i okolicach Organizator turystycznych wypraw rowerowych po kotlinie jeleniogórskiej Współautor wytyczania Turystycznych Śladów GPS Organizator akcji ,, JEDŹ BEZPIECZNIE,, skierowana dla rowerzystów Współorganizator powitania Mai Włoszczowskiej po powrocie z Olimpiady i Mistrzostw Świata Aktywny działacz Jeleniogórskiego Forum Samorządowego A CO TY WYBORCO ZROBIŁEŚ DLA JELENIEJ GÓRY?
~filharmonik 19-10-2010 22:27
Cóż, po zdegustowanych minach zespołu widać wyraźnie, że nie jest zachwycony przygrywaniem dla partyjniaków ;p
ross222 19-10-2010 22:28
W końcu zrozumieli o co chodzi! Lepiej poźno niż wcale. Zawiła ma nawet rekomandację szefa Parlamentu Europejskiego, Jerzego Buzka. Aż mi się wierzyć nie chciało ,że Buzek wie gdzie leży Jelenia Góra ale to prawda. Sami zobaczcie ten link http://www.facebook.com/video/video.php?v=105419936191969
~marcelo 19-10-2010 22:37
Widać chęć działania tych ludzi. Mam nadzieję że dotrzymają obietnic.
~hmmmm 19-10-2010 22:39
Ludzie obudźcie się, najpierw 8 lat czerwona dolina teraz jeden obrażony koleś chce zrobić z nas dzielnice wrocka wybierzmy ludzi którzy są za Jelenią Górą. Podoba mi się pomysł działania wszystkich wspólnie a co najważniejsze Ci ludzie nie wstydza się pokazać i mówić o tym jaki maja pomysł. Nie spotykają sie gdzies po salkach w hotelach i nie liżą pewnej części ciała innym Ciekawe wczoraj zdanie powiedzial Dudtkiewicz....nie bójcie sie Marek nie będzie radnym sejmiku.......hahaha no niezła motywacja..... podobno na akademii ekonomicznej wszyscy chca głosowac na marka o ale tylko dlatego żeby nie wrócił na uczelnie. Podejrzewam że jakby były wybory kto poleci na marsa to pierwszy raz w historii dostałby 100% głosów ;))
~Góral karkon 19-10-2010 22:40
Ale fanaberia - Zawiła zacheca do walki kupą ! ale dzisiejsza walka to budowanie fabryk , miejsc pracy , walka o byt ludzi i ich przyszlość a co wykonał Zawila oprócz posyskanie sobie i żonie dobrej posady z budżetu - ile wypracował podatków , ile otworzył miejsc pracy , ile zbudował zakladow produkcujnych przez ten jego okres falowania na wpływowych ukladach ? posła - a juz pajacyk jakiś Miedziński czy statysta Papaj - toż to cyrk i klauni - gospodarczy a gdzie sa Ci ludzie którzy wykazali sie operatywnościa i zbudowali firmy , aby ich postawic na piedestał do rzadzenia miastem i regionem aby uwierzyc ze cos mozna postepowego dokonać bo oni udowodnili. Ale takich nie widać , lecz cały czas pływaja pajece z majacy smaczek na dietki i posadki. Tomera tez juz by dał sobie spokoj wraz z żona z urzędu - i Ci ktorych popycha kościól.
~ 19-10-2010 22:52
same czerwone i różowe w tej pseudoliberalnej partii ;p Ragiel dawniej SLD a potem jak podeszło Łużniak i Zawiła dawniej AWS-UW Papaj kiedyś z Samoobrony Gałka dawniej z SLD Kampiński z PSL towarzyszki i towarzysze, czyli towarzystwo ;p
~Agent Tomek 19-10-2010 22:56
o, Sawicki znowu startuje, a jak tam żona, wyrok już jest czy partyjni kolesie przetrzymują aż sprawa przycichnie?
~bezdomny 19-10-2010 22:58
Panowie z PO macie..........kupe do zrobienia:) POWODZENIA:)
~hmmmm 19-10-2010 23:02
Ludzie obudźcie się, najpierw 8 lat czerwona dolina teraz jeden obrażony koleś chce zrobić z nas dzielnice wrocka wybierzmy ludzi którzy są za Jelenią Górą. Podoba mi się pomysł działania wszystkich wspólnie a co najważniejsze Ci ludzie nie wstydza się pokazać i mówić o tym jaki maja pomysł. Nie spotykają sie gdzies po salkach w hotelach i nie liżą pewnej części ciała innym Ciekawe wczoraj zdanie powiedzial Dudtkiewicz....nie bójcie sie Marek nie będzie radnym sejmiku.......hahaha no niezła motywacja..... podobno na akademii ekonomicznej wszyscy chca głosowac na marka o ale tylko dlatego żeby nie wrócił na uczelnie. Podejrzewam że jakby były wybory kto poleci na marsa to pierwszy raz w historii dostałby 100% głosów ;))
~pk 19-10-2010 23:08
Szansę widzę w poparciu na wszystkich szczeblach. Szansę widzę we współpracy wszystkich gmin Kotliny. Takie szanse daje tylko wybór kandydatów PO. Ludzie dajcie sobie, miastu i regionowi szansę. Może druga taka się nie trafi. Oglądajcie kandydatów od strony profesjonalizmu. Chodźcie na spotkania, dyskutujcie, zadawajcie pytania, oceniajcie. Zawiła ma doświadczenie samorządowe i nie tylko, ma kontakty (te w Warszawie bardzo się liczą) i wierzę, że skompletuje ekipę profesjonalistów i fachowe grono doradców. Zawiła słucha i wyciąga wniski. Jest otwarty, kontaktowy i myślący. Takich trzeba, aby Jelenią wyciągnąć z dołka. A jakie fabryki chce Kolega Góral kark budować w Kotlinie. Dobrze, że on nie kandyduje, bo dymiące kominy i szpetne korpusy mega fabryk, to nie tu. Jedź Kolego na Śląsk. Tu czyste firmy i turystyka, ale przez duże T. Nie agroturystyki, tylko baza dla ludzi z kasą i dojażd, komunikacja, drogi, koleje, autobusy, atrakcje, gastronomia przez duże G i Kotlina się obroni. Naj
~ss 19-10-2010 23:15
To jest czerwona dolina
~cityzen 19-10-2010 23:23
wasz koniec jest bliski... http://www.ruchpoparciapalikota.pl/
oskarl 19-10-2010 23:37
To nie jest polityka, to jest gangsterstwo. Niestety nie jesteśmy w stanie zmienić systemu i przeciwstawić się ordynacji. Nawet jeśli nie weźmiemy udziału w podziale łupów, to mafie same się wybiorą. Problem w tym, że w tym podziale biorą udział baroni partyjni, czytaj bonzowie stale ci sami od lat. I pytanie. Czy lepiej, żeby na naszych (waszych) podatkach robili interesy ustawione odgórnie partie, czy głodomory nowotwory. Nowotwory zanim się zorientują jak ułożyć się z lokalnymi biznesmenami to więcej popsują. A beton partyjny już ma doświadczenie i układy. Ja jestem zazdrosny o „władzę” i klientelę władzy. Mam to szczęście, że nie wybieram, ani mniejszego ani większego zła. To nie demokracja...
~Julita-Róża 19-10-2010 23:46
Taka garsta Po- owców chce rządzic Miastem i Jelenią Góra zbiera sie tylko przed wyborami aby zdobyc korytka . Miarnie wygladaja przy , armii Wspólne Misato - i Robercie Prystromie , ktory więcej dokonał jak oni razem wzięci .Dlatego wiem , że ich pokona bo ma wyksztalcenie , zna problemy miasta i nie jest uwiklany w partyjniactwo i wytyczne od wodzów z Warszawy, dlatego dokona wiecej bo jest patriotą i działaczem Jeleniej Gory .
~ehh 20-10-2010 0:23
Nie głosuj na Zawiłe głosuj na Pana Roberta Prystroma. Platforma to katastrofa dla jeleniej a wspolne miasto samo dobro głosuj na nas !!
~Stefan112 20-10-2010 0:23
„kupą, mości panowie!” – powiedział Marcin Zawiła Kupy nikt nie ruszy...
~Tow.Szmaciak 20-10-2010 0:56
Tak jest towarzysze! Tylko jedność Partii i Narodu pozwoli nam budować skutecznie wykonującą zadania partyjne przywleczone z Warszawki Jelenią Górę! Niech lokalni bonzowie Jedynie Słusznej Partii staną się niezawodnym pasem transmisyjnym poleceń Władzy do Ludu! Towarzyszu Pokój! Towarzyszu Łużniak! Jesteśmy z Wami! Nie zawiedziemy!
~hysa 20-10-2010 6:28
Co by nie mówić dobra organizacja jest dowodem możliwości organizacyjnych. Nie bardzo wierzę w te Wrocławskie sztandary. Obrębalski i Sajnog - gdzie oni chcą rządzić - we Wrocławiu czy w Jeleniej Górze. Przekombinowali w tych przebierankach jak niedawno Kaczyński.
~partyjny 20-10-2010 6:30
panie Pokuj robisz pan prywate,inwestycie unijne to pan załatwiasz u siebie.zrub pan porządek na własnym podworku i odpuśc sobie politykę bo się ośmieszasz.
~Lee 20-10-2010 7:21
Czytając te komentarze kolegów z RDJG (Rafał Dudkiewicz Jest G...uru) wychodzi na to, że na listach powinny się znależć przedszkolaki z wieloletnim doświadczeniem samorządowym, które wybudowały już parę fabryk i które nie mają poparcia kolegów. Dzieci! Przestańcie się osmieszać idźcie dalej jeździc na rowerze i trenować koszykówke!
~wróżka 20-10-2010 7:30
Co to za państwo prawa wymyślonego przez ostatnie dziesięciolecia skoro nie można go wyegzekwować. Istnieje tylko państwo bogatego i dla niego jest prawo przychylne. Biedny musi być nagminnie inwigilowany i musi przegrywać swoje ewidentne sprawy we wszystkich polskich sądach. Ile tysięcy spraw jest załatwianych metodą "odpychologi stosowanej"./stosowanej w Anglii/ Zaczynam się zastanawiać co to za głupie prawo skoro staruszce nie wolno wypowiedzieć własnego zdania ,o traktuje się staruszki bez szacunku jak zło konieczne. Sama będąc już staruszką nie raz obmyślam plan jakby tu tę rozpierduchę w Polsce zakończyć. Nie przypisujcie sobie winy co zostało z naszego państwa. Wina jest u źródła . Należałoby dokonać a...lizy kiedy to Państwo Polskie oderwało się od potrzeb obywatela i ma go głęboko w ciemnej d.....Rządy wprowadza ten który wcześniej wstaje. Poczekam jak politycy z PO się wzajemnie wykopią ,wystrzelają i chłopek roztropek zrobi kolejny przewrót wraz z robolem. Zaczynam czytać
~Lee 20-10-2010 7:33
Te staruszka: ...rozpierducha....w ciemnej d... niezłe słownictwo. Ja też nazywam sie Ania i mam 6 lat!
~hydra 20-10-2010 7:38
Zawiła i spółka - to jest to. Gratuluję pomysłu integracji nie partyjnej ale ukierunkowanaj na nasz region na całą kotlinę. To wymagało dojrzałości i odwagi. ZAWIŁA ma cech męża stanu. Widać ma to przemyślane.
~do Julita 20-10-2010 8:29
Niech Prystrom R. załozy rodzinę, spłodzi dziecko to na niego zagłosuje.
~Wiem 20-10-2010 8:36
Popierani kandydaci na Burmistrzow i Wojtow gmin to elita SLD .Widac teraz jak kochaja lewice.To sa Zdrajcy ktorzy dzieki Szmajdzinskiemu otrzymali pozycje a teraz pokazali swoje oblicze. Ze dla szmalu i wladzy mozna nawet diablu d.... lizac.Ragiel jest klasycznym tego przykladem.No coz Po wcy byle z kim byle dorwac wladze , nie wazne cele wazne stanowiska .Nawet maz pani Sawickiej bez honoru afirmuje PO .To potwarz dla kazdego kto zaufa temu czlowiekowi. Widac ze w PO nie ma honoru liczy sie kasa i wlasny interes.
~ 20-10-2010 8:47
Tylko RP
~cenzurka 20-10-2010 8:53
...i tak Panie i Panowie różnej maści szczurki i myszki - w tym wielokrotne recydywistki i recydywiści - opuszczają tonące łódeczki,aby na innych załapać się ibezpiecznie dopłynąć na wyżerkę do miejskiej spiżarni.Powedzcie więc koteczki specjaliści od łowienia jak zapobiec tej pladze ?Podpowiadam - tylko przez właściwe posługiwanie się kartką wyborczą.Skreślać plugastwo !
~sympatyk PO 20-10-2010 9:05
Albo piszecie o wszystkich kandydatach do Rady Miasta , albo wcale nie piszcie, np. w okręgu nr 1 wymieniacie np. P. niejaką Duziak ( skąd ona?) WT, WL, Zbiga, a moja sąsiadkę pomijacie. Nazywa się Barbara Przybylak i ma szczęśliwe 7 miejsce na Zabobrzu, co najważniejsze tam mieszka,i działa na naszą rzecz w spółdzielni. Będę na nią głosowała !!!!!
~ja 20-10-2010 9:10
Konwencja udana, byłem, Jestem z Jeżowa, w wyborach na wójta będę głosował na p. Annę Konieczyńską, nareszcie będzie zmiana.
~poSLD 20-10-2010 9:39
6.12.2010 r. - Mikołajki - niestety niezbyt szczęśliwe dla mieszkańców Jeleniej Góry. Wybory wygrywa Zawiła a dwa tygodnie wcześniej jego koledzy z PO i SLD dostają się do Rady Miejskiej i Rady Powiatu. 6.12.2010 r. godz. 20.00 - miejsce Ścięgny - naczelny szeryf RP nakazuje jak najszybciej zawiązać koalicję PO z SLD na wszystkich szczeblach samorządu i jednocześnie nie krzywdzić kolegów tatusia z PZPR
~do sym.PO 20-10-2010 9:42
Piszemy o innych bo ich znamy, a... Ewa ma do tego piekne, duże niebieskie oczy! A ty sama prowadź swoją kampanię!
~Obiektywna 20-10-2010 10:19
Smakosze wina uznaja tylko Tura - mieszkańcy misata tylko Prystroma - dlatego tylko Tur i Prystrom dużo dokona i mocno rozliczy za marnotrastwo poprzednikow i całe to kolesiostwo ze spółkami miasta od Wodnika poczynajac - którzy trzęsą juz gaciami.
~mim 20-10-2010 10:25
Pamiętam jak Zbyszek Leszek wraz z: Rysiem Dzięciołowskim, Zygmuntem Korzeniewskim,Andrzejem Szustakiem i kilku znanymi osobami w Jelonce zarzekał się : mam dość wszelkich szyldów partyjnych -czas na prawdziwe działania dla społeczności lokalnej. Zakładali Jeleniogórskie Forum Samorządowe, a ja z nimi, od czasu do czasu organizowałem pożyteczne imprezy dla dzieciaków. Żal mi tej idei i tego zapału, jaki nam towarzyszył. PO połknęła jak przystawkę JFS resztki z JGXXI i pożre każdą niezależną inicjatywę ,bo nie znosi konkurencji. Wielu dobrych muzyków odeszło z orkiestry PO i odejdą następni, bo nie każdy kowboj może być dyrygentem. Lepiej grać swoją muzykę i taki repertuar, na jaki czekają słuchacze. Taki, który się lubi, a nie ten, który narzuca siłą dyrygent "z Bożej łaski".
~abc 20-10-2010 10:37
Z relacji wynika ,że to już nie Platforma Obywatelska rządzi w Jeleniej Górze, a Porozumienie Oportunistyczne.
~do Leszek Z. 20-10-2010 10:49
Panie Leszek! Jako wyborca informuję Pana, że poza terminowym płaceniem należnych podatków NIC NIE ZROBIŁEM I NIE ROBIĘDLA JELENIEJ GÓRY, ale też nic Panu do tego. To nie ja staram się o Pana głos, ale Pan o mój. Zamiast wygłaszać takie puste frazesy do potencjalnych wyborców, niech Pan może lepiej zadaje tego rodzaju publiczne pytania do swoich współziomków z listy wyborczej PO. Co oni zrobili dla Jeleniej Góry, że tak ochoczo się Pan do nich dołączył?! Taki Pan Sawicki, Miedziński, i im podobne obiboki. - WYBORCA
~do Leszek Z. 20-10-2010 11:02
O ile być może faktycznie kiwnął Pan palcem, aby zwrócić na siebie uwagę robiąc coś pożytecznego dla Jeleniej Góry i jej mieszkańców, o tyle Pana nowi-starzy kumple pierdzieli w samorządowe stołki i co najwyżej nabijali własne kabzy. A pomoc innym - owszem ale tylko jeżeli ci inni to nas, tzn. z PO, no i we własnym interesie. Sam Łużniak to przyznał mówiąc, że to jego oraz Pokoja "dobra wola" decydowała o przyznawaniu środków unijnych dla Jeleniej Góry. To ja dziękuję za takich samorządowców, którzy nie kierują się merytorycznym podejściem do swoich obowiązków, a jedynie interesem kolesiostwa, które stoi za pozytywnymi decyzjami.
~Tubylec 20-10-2010 11:08
Kamiński Miłosz - 32 lata, mieszkaniec Zabobrza, prawnik, nauczyciel prawa. BZDURA !!! PRAWNIKIEM MOŻE MIANOWAC SIĘ OSOBA, KTÓRA UKOŃCZYŁA APLIKACJE DO ZAWODU PRAWNICZEGO. ABSOLWENT WYDZIAŁU PRAWA BEZ APLIKACJI NIE JEST PRAWNIKIEM A JAKO NAUCZYCIEL PRAWA JEST CONAJMNIEJ WĄTPLIWYM. Jeżeli kłamie się jako kandydat , to jako radny ooooooooooooohoho. Szkoda, że Pan Zawiła nie zweryfikował swoich kandydatów pod tym względem. Takie "kwiatk"i psują opinie o pozostałych kandydatach.
~do Tubylec 20-10-2010 11:22
Prawnik - na gruncie prawa polskiego osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze w Polsce i uzyskała tytuł magistra lub ukończyła stosowne zagraniczne studia uznawane w Polsce (źródło: Wikipedia)
~do Lech 20-10-2010 13:12
Zapalony ekolog. Mnie tam taxi kojarzy się z kolejkami i proszeniem się za komuny. Ma pan 54 lata to i pewnie pana prosiłem. Bardzo źle wspominam taksówkarzy z tego okresu. O panu nie słyszałem. ale tez nie zagłosuje. Tak na wszelki wypadek. Bedę strzelał ciemno w listę. Chociaż pominę Zofiję i jedynkę. Dla zasady.
~Tubylec 20-10-2010 13:20
Absolwent wydziału prawa nie jest prawnikiem, albowiem nie może wykonywać zawodu prawniczego. Taki absolwent ma zapisany w dyplomie ukończenia studiów wyższych tytuł mgr prawa. To jest pierwszy etap do zdobycia zawodu prawniczego i zostania prawnikiem. Wikipedia nie do końca jest autorytatywnym źródłem definicji. Owszem jest przydatna, ale wierzyć jej do końca nie można. Idąc za Wikipedią mielibyśmy w kraju setki tysięcy jeśli nie miliony prawników. Pozdrawiam
~Leon 20-10-2010 13:23
Bożenko witamy! na portalu!
~wpaństwiepol 20-10-2010 13:31
Czy pan Sawicki to jakiś krewny pani Beaty S.???
~leon 20-10-2010 13:40
TAK! Nudy! Sawicki to krewny pani S., Zawiła to krewny pani Z., Obrebalski to krewny pani O., A sajnog to krewny pani.... pana... właściwie kogo?
~SCholewińska 20-10-2010 13:43
Cieszę się bardzo, że na liście Kandydatów PLATFORMY OBYWATELSKIEJ RP do Rady Miejskiej Jeleniej Góry Okręg 1 znalazła się Barbara Przybylak bo to wspaniały, zaangażowany i uczciwy człowiek !!!. Od lat aktywny pracownik samorządowy, działający również w spółdzielni mieszkaniowej. Będąc mgr ekonomii z wykształcenia posiada również a...lityczny umysł jak i zachowuje logikę w działaniu i opanowanie ale najwazniejsze to to, że jest człowiekiem uczciwym i w całym swoim zaangażowaniu społecznym nie szuka okazji do wzbogacenia się ani uzyskania innych profitów. Na Barbarę można zawsze liczyć. Powodzenia Basiu ! - wiem, że jak zostaniesz wybrana to nasze piękne miasto rozkwitnie w każdej dziedzinie bo tak jak i ja masz ogromny sentyment do Jeleniej Góry i chcesz mieszkać w mieście pieknym i z perspektywami...
~Mareczek 20-10-2010 14:03
Czy to wazne z jakiej kto jest opcji politycznej? Co to za roznica czy ktoś jest z PiSu PO czy SLD? Wazne jest to, co dana osoba ma do zaoferowania.... Trzeba patrzec co Radny robi dla regionu. Mieszkam obok SP10 i widze ze duzo sie zmienilo. Wreszcie doczekalismy sie chodnika przy ul. Wyspianskiego, wycieto zagrażające bezpiczeństwu mieszkańców bloków łamliwe topole. O to mieszkańcy bloku prosili konkretnie Radną Annę Regiel. Ta Pani starała się w miare własnych możliwości pomóc. Z tego co wiem to są już zrobione plany i projekty aby obok Szkoły Podstawowej nr 10 powstał z prawdziwego zdarzenia basen. Ale sam sie nie wybuduje niestety. Dlatego bede głosował na Panią Anne Ragiel, gdyż jest ta Pani realizuje prosby i postulaty mieszkancow Jeleniej Góry i jest osoba godna zaufania.
~eee 20-10-2010 14:24
Tomera-mieszkaniec Jeżowa, Wrotniewski-mieszkaniec Dziwiszowa. Ciekawe, dlaczego nie chcą się przemeldować do Jeżowa? A no dlatego, że wtedy nie mogliby startować do Rady Miasta Jeleniej Góry. Nawet podatki od nieruchomości płacą gminie Jeżów. Ale jeśli się dostaną do Rady, to dietki będą dostawać z Jeleniej. Nie ma to, jak lokalny patriotyzm!!! Tam gdzie kasa - tam ja !!!
~ibn 20-10-2010 15:03
No i na drugim planie kolejni patrioci lokalni i działacze: Lindner - bo musi spłacić raty za samochód, Duziak - bo musi zadbać o podwyżki dla metodyków, Ragiel- bo musi dalej mącić, inaczej się rozchoruje i straci swój najważniejszy cel życiowy. A kaska to tak swoją drogą, jako wiceprzewodnicząca dostawała z miasta co miesiąc chyba coś koło 2 tys. na łapkę. KASA GÓRĄ !!!
~do Tubylec 20-10-2010 15:05
Szanowny Tubylco! Twój punkt widzenia na temat tego, czy absolwent studiów prawniczych może siebie nazywać prawnikiem jest nieaktualny co najmniej od 7 lat. Stąd też, jeżeli Wikipedia jest dla Ciebie mało wiarygodnym źródłem informacji, to polecam szczegółowe zapoznanie się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 26 listopada 2003 r. w sprawie o sygnaturze SK 22/02. Z Twoich wypowiedzi wnioskuję natomiast, że albo masz jakiś kompleks prawnika, albo po prostu Twoja cierpliwość w dążeniu do tego zawodu znacznie ograniczyła Twój punkt widzenia oraz postrzeganie rzeczywistości, oddalając tym samym wizję, że kiedykolwiek ten cel osiągniesz. Pozdrawiam (prawnik - aplikant adwokacki)
~wybor? 20-10-2010 15:41
Lindner,Tomera - Ragiel, Czernow - tu zapewne podziękują pani pracownicy Aniluxu, Papaj - kto to?, Grochala - wszyscy z zawodu radni plus tacy jak Leszek Z rowerem, Lach ze swoją Śnieżką który to już raz są lub próbują być? Po co? Dla kogo? Ciągle ci sami bez pomysłu, aby dociągnąć jak w końcu ktoś się zlituje i wpisze na listę do sejmiku wojewódzkiego. Adwokaci, lekarze. Bądźcie teraz mili dla ludzi, udzielajcie tylko bezpłatnych porad. Dacie rade to tylko miesiąc. Zamiast tych kilku zdań trzeba było napisać CO ZROBIŁEM/AM W CIĄGU CZTERECH OSTATNICH LAT zresztą przekopiowałam sobie programy sprzed 4 lat. Jeszcze czas ale na spotkaniach może w necie mogą paść te pytania.
~mareczek 20-10-2010 16:16
Czy to wazne z jakiej kto jest opcji politycznej? Co to za roznica czy ktoś jest z PiSu PO czy SLD? Wazne jest to, co dana osoba ma do zaoferowania.... Trzeba patrzec co Radny robi dla regionu. Mieszkam obok SP10 i widze ze duzo sie zmienilo. Wreszcie doczekalismy sie chodnika przy ul. Wyspianskiego, wycieto zagrażające bezpiczeństwu mieszkańców bloków łamliwe topole. O to mieszkańcy bloku prosili konkretnie Radną Annę Regiel. Ta Pani starała się w miare własnych możliwości pomóc. Z tego co wiem to są już zrobione plany i projekty aby obok Szkoły Podstawowej nr 10 powstał z prawdziwego zdarzenia basen. Ale sam sie nie wybuduje niestety. Dlatego bede głosował na Panią Anne Ragiel, gdyż jest ta Pani realizuje prosby i postulaty mieszkancow Jeleniej Góry i jest osoba godna zaufania.
~do mareczek 20-10-2010 16:25
Wymyśl inny tekst. Brawo dla p Ragiel. Tyle sukcesów na 4 lata. Brawo.
~cała prawda 20-10-2010 16:29
pani ragiel to taka polityczna kurtyzana - tym się da, tym się podłoży, a tamtym się nadstawi, oby tylko głowa się od koryta nie odcięła...
~FYA 20-10-2010 16:43
Prosze o komentarze na poziomie!!! Rozumiem ze odbywa sie walka wyborcza i kazdy ma jakies swoje typy i kandydatów którym kibicuje. Nazywać kogoś kurtyzaną to troszkę cios poniżej pasa. To tak jakby Ciebie (z calym szacunkiem) nazwać ..... Nie chce sie wyrazac. Niech wygra najlepszy!!!
~do ~FYA 20-10-2010 17:08
Bez przesady, zawód polityka jest specyficzny, więc każdy kto się decyduje na jego wykonywanie musi mieć grubszą skórę niż przeciętny obywatel. Moim zdaniem określenie "polityczna kurtyznana" w tym przypadku oznacza jedno, że dla takiej osoby nie jest ważne w jakie polityczne związki się angażuje i z jakimi osobami czy ugrupowaniami wchodzi w konszachty, najważniejsze aby tylko utrzymać się przy władzy i publicznej kasie...
~jakośtakbyło 20-10-2010 17:12
Kupą mości Panowie, kupą, kupy nikt nieruszy bo kupa ś....
~Leszek.Z 20-10-2010 17:29
JELENIA GÓRA NIE TYLKO DLA SAMOCHODÓW polecam stronę blogu naszego towarzystwa rowerowego, warto http://jg-kk.blog.onet.pl/ - Zbigniew Leszek Prezes I-KTK-N - do zobaczenia na wyborach
~do Leszek Z 20-10-2010 17:36
Czym jeździsz zimą? Popatrz się czasem jak wyglądasz i "pachniesz" zwłaszcza jak wpadasz do sklepu. Ubzdurałeś sobie, że masz jakąś misję. Po co tak naprawdę idziesz do rady? Po drogi rowerowe? I tak powstaną.
~Studentka 20-10-2010 18:28
Czas na odświeżenie wizerunku, a co za tym idzie- nowe twarze. Znam Panią Barbarę Przybylak osobiście i o niej, jako o kandydatce na radną mogę mówić jedynie w samych superlatywach! Zaangażowana, nieinteresowna i bardzo efektywna w tym, co robi. Gratuluję miejsca na liście i trzymam kciuki!
~ok 20-10-2010 18:40
Z tym się zgodzę pora na nowe twarze w Radzie Miejskiej.
~ 20-10-2010 18:46
Blog Rafała Piotra Szymańskiego "... Jeżeli ten ( MZ ) nie wygra w pierwszej turze wyborów, będzie potrzebował głosów lewicy do wygranej. Jego peany na temat tragicznie zmarłego Jerzego Szmajdzińskiego, wyraźnie wskazują na chęć zyskania jej poparcia. Wszyscy wiemy, że w polityce nie ma nic za darmo. Za poparcie płaci się stanowiskami, urzędami, radami nadzorczymi. SLD nie zadowoli się prezesem M.P.G.K., czy Wodnika. Zażąda władzy – czyli fotela jednego lub dwóch wiceprezydentów. Wtedy zarówno Hubert Papaj, jak i Zofia Czernow mogą zostać z ręką w nocniku. Na otarcie łez dostaną im się zapewne lukratywne posady w zarządach spółek. Czy tacy „odgrzewani politycy” będą dobrymi gospodarzami Miasta? Śmiem wątpić. Widzę to raczej jako kontynuację rodzinnych folwarków i prywaty. Dlatego mam nadzieję, że jeleniogórzanie patrząc w przyszłość wybiorą kandydatów z przyszłością, a nie tylko z przeszłością.
~Pik Krzyszto 20-10-2010 18:57
W granicach administracyjnych Jeleniej Góry znajduje się wąski pas Karkonoszy, który graniczy z Republiką Czeską. Do tej pory nie były wykorzystywany jako atrakcja turystyczna naszego miasta. Na jego terenie znajduje się nietypowy rezerwat przyrody, który położony jest w uroczym miejscu jest piękną oaza ciszy, otoczony bujną zielenią, można tu podziwiać ogromne głazy o przedziwnych kształtach z ich wierzchołków rozpościera się zapierającą dech w piersiach panorama Kotliny Jeleniogórskiej wraz z malowniczym miastem Jelenią Górą. Bażynowe Skały w Karkonoszach są skansenem skalnym, który został ukształtowany w wyniku waryscyjskich ruchów górotwórczych sprzed około 300 mln lat. Wietrzenie i wysokogórski niemal polarny klimat doprowadziły do powstania pięknie ukształtowanych skał. Nieodłącznym elementem pejzażu są malownicze formy skalne zwane tu skałkami, które z racji fantastycznych kształtów i legend z nimi związanych przybierają osobliwe nazwy: Wisząca, Lew, Rudnica, Maszkar
~Matylda 20-10-2010 19:43
Najlepiej ,,zarabiać dla siebie" i ,,wydawać nie swoje". Który z kandydatów zainwestował swoje i tylko swoje pieniądze dla Jeleniej Góry i na rzecz Jeleniej Góry????????????????????????????????????? Chętnie poprę kandydaturę.
~ 20-10-2010 19:47
Piotr Miedziński - Specjalista pozyskiwania środków z UE. Może pan Piotr poda informacje, gdzie pozyskał konkrentą wiedzę na temat pozyskiwania środków i ile tych środków zdobył dla Jeleniej Góry, a może poda nam jakie w ogóle zna zagraniczne źródła finansowania, w tym określone programy unijne. No cóż można powtórzyć za klasykiem można być niskim ale nie małym
~pasażer 20-10-2010 19:50
Znam p. Lecha z czasów gdy jeździłem taxi. Nigdy nie był zbyt uprzejmy. Cwaniaczek, któremu wydaje się że jest najmądrzejszy. Mój okręg ale mojego głosu nie dostanie. Odradzę głosowanie na tego człowieka znajomym. Niech dalej pracuje w "Śnieżce", chyba więcej przyniesie tym korzyści niż pracą w Radzie Miejskiej. Nie widzę go tam.
~Gra 20-10-2010 20:02
Panie Mareczku z 14.03 i 16:16 -coś nie coś przypomina Pan Gieneczka.
sympatia 20-10-2010 20:19
Barbara Przybylak - okręg nr 1 - kobieca wrażliwość, otwarty umysł, działanie na rzecz naszego miasta - to jest to!!!
~Mareczek 20-10-2010 20:22
do ~Gra do Pana Gieneczka to mi jeszcze daleko ;) Kiedys bylem u tego Pana w schronisku z moim chorym pieskiem. Bardzo sympatyczny Pan. Ale to nie Panu Eugeniuszu artykuł tylko o PO w JG. Pozdrawiam ~Gra
~do leon z 13 20-10-2010 20:22
Pan Sawicki NIE jest krewnym pani Beaty S. i nie moze nim być, gdyby nim był zajął by się nim prokurator. Proszę niewprowadzać fomuowiczów w błąd.
~meloman 20-10-2010 20:28
A gdzie się podziała Pani dyrektor Z.Dziedzic ?
~ 20-10-2010 20:30
A to ze wyslalem komentarz dwukrotnie to tylko i wylacznie z jednego powodu. Myslalem ze moj tekst poprostu gdzies zaginal w akcji, albo ze dlugo trwa proces autoryzacji. Na innych serwisach internetowych, najnowsze wiadomosci pojawiaja sie na samej gorze, na pierwszej stronie. Przyklad: youtube.pl Napisałem komentarz, a tu ... zonk. Patrze na sam początek artukulu - nie ma! Więc wyslalem po 2h drugi raz i za chwile wyswietlilem sobie II-ga strone z komentarzami i jest. Czlowiek cale zycie sie uczy. Sorki za zasmiecanie.
youstee 20-10-2010 21:49
Dobrze, że wśród kandydatów jest osoba taka jak pani Barbara Przybylak, kobieta uczciwa i z klasą! Zawsze pogodna, usmiechnięta i gotowa by pomóc.Zaangażowana społecznie i wierna idei rozwoju miasta, a przy tym stanowcza i energiczna-takiej osoby właśnie nam potrzeba!Mocno trzymam kciuki!!!
~moody 20-10-2010 22:35
Zgadzam się! Znam Panią Barbarę Przybylak osobiście i niewątpliwie jest to jedna z najbardziej nietuzinkowych osób, z jakimi kiedykolwiek miałem przyjemność współpracować. Ogromna wiedza, otwartość, fantastyczne poczucie humoru. Do tego niezwykle kompetentna w sprawach zawodowych, nieludzko wręcz pracowita i od zawsze szczerze oddana sprawom miasta. Kiedy zostanie wybrana, będzie to zupełnie nowa jakość na naszej jeleniogórskiej scence politycznej. Mój głos już ma.
~STOP TROLOM 20-10-2010 23:01
No i w ten jakże żenujący i prostolinijny sposób agitacji, Pani Barbara Przybylak sama obniża swoje szanse na wybór.
~Bartek0483 20-10-2010 23:39
Prudzienica Maja - najbardziej sie nadaje ha ha ha co mało dostajesz na Uniwerku ?
~nik 21-10-2010 7:48
Czy można wykorzystywać publiczną instytucję dla celów politycznych? NIe wolno. Upolitycznienie każdego elementu życia społecznego przez PO osiągnęło apogeum. Czas to zastopować. A jakie to środki unijne pozyskał Pan Piotruś Miedziński czy wogóle wie skąd się je pozyskuje?.
realistka>290 21-10-2010 8:14
Cieszę się, że na listach Platformy pojawiły się nowe osoby. Już czas na zmiany!!! . Taką osoba jest Pani Barbara Przybylak , ekonomistka, pracująca w samorządzie, związana z ochroną środowiska, aktywnie działająca na rzecz mieszkańców spółdzielni mieszkaniowej. Jest osobą energiczną , zaangażowaną w sprawy innych ludzi, sumienną i uparcie dążącą do celu. Jej praca w samorządzie daje dużą nadzieję , że sprawy miasta i nas mieszkańców pójdą w dobrym kierunku. Trzymam kciuki za sukces. Powodzenia!.
~dżony 21-10-2010 8:17
Pan Sawicki jest krewnym Pani Beaty S. a dokładnie jest jej mężem, to tak a propos wprowadzania kogokolwiek w błąd.
~stop 21-10-2010 8:44
Przybylak, daj spokój. Pomysły na konta ci się skończą. Kim ty w ogóle jesteś? JSM? Jeśli tak życzę powodzenia tak jak inni "wdzięczni" lokatorzy.
~pkp82 21-10-2010 8:55
A J. Pokoj, to z tego co pamietam niedawno aktywnie w SLD zasiadal? Zbieranina chetnych do koryta! Przypisuja sobie efekty pracy obecnego Prezydenta.
~ja 21-10-2010 13:24
Panią Basię Przybylak znam od wielu lat i bardzo się cieszę, że kandyduje do rady miasta. To bardzo pracowita osoba i pełna ciepła kobieta, a zarazem dobry człowiek i wierny przyjaciel. Dziwię się, że ktoś śmie odzywac się z pogardą! A może to jakiś wystraszony współkandydat??? Strach ogarnia, że kobieta może zajść dalej???
~Tryton 21-10-2010 13:26
o ile kandydaci na radnych z obozu pana Obrębalskiego siłą rzeczy (z uwagi na dosyć niespodziewaną woltę kandydata) są ludźmi nieco przypadkowymi, z politycznej łapanki i to wydaje się, że "łapiącym" był pan Sajnog, z bliskiego mu środowiska dawnego WM. (Nawiasem mówiąc, szkoda nieco pana Obrębalskiego, który chyba do końca nie wie, kto się pod niego podczepił) o tyle listy PO i SLD powinny być chyba przemyślane. Jednak czytając je ma się wrażenie z opowiadań Czechowa... sami zasłużeni pan Sarzyński, pan Pleskot, pani Czernow i pan Grochala, nie wiadomo czym zasłużeni tak samo bezbarwni pan Miedziński i pan Papaj, wieczny radny Tomera z Jeżowa, podwójni zbiegowie z WM i JGXXI, kandydat na prezydenta ex prezydent Zawiła czyli "troszke smieszno, troszke straszno", czasy się zmieniają, świat i gospodarka przyspiesza... Jelenia Góra zostaje w tyle... ale u nas przy władzy wiecznie te same zmęczone twarze... jak to było "stawiamy na młodych" czy jakoś tak... miało być dynamicznie ehh.
~STOP TROLOM 21-10-2010 13:48
No i Pani Basia Przybylak grzebie w ten sposób swoje szanse na wybór! Szkoda, bo ponoć zacna z niej kobieta, choć jak widać kompletnie pusta.
~Wiem 21-10-2010 14:13
do leon z 13 .To ty nie wprowadzaj ludzi w blad. pan Sawicki to aktualny MAZ bylej pani Posel Sawickiej.!!!!!
~ander 21-10-2010 14:27
tylko PO do walki o zwycięstwo
~do Tryton 21-10-2010 14:53
Fakt! strasznie zmęczone te nowe "stare kandydatury"! Tryton - coś się rozleniwiłeś. Gdzie Twoje celne (mądre) komentarze?
~e tam 21-10-2010 15:58
Lach? Nie obrazajcie wyborcow. Sasiad Zawily to i miejsce na liscie. Ekolog....buhahaha
~bajkopisarz 21-10-2010 16:39
Był raz pewien szeryf nazywał się CZTERY KĄTY, który obiecał swojemu kolesiowi ZACHWILE stanowisko prezydenta. Koleś z niego ladacy – ma już swoje lata, a tak naprawdę nic nie osiągnął. Gdzie popracuje, to się szybko zniechęca i szuka coś nowego. Sam nie wie czego tak naprawdę chce. A może wie. Marzą mu się ordery i zasługi. Szeryf, aby spełnić obietnice używa mocnych argumentów i niszczy obecnego prezydenta – idzie po trupach do celu. A morał z tej bajeczki taki TO MY WYBORCY ZADECYDUJEMY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~PiS-iak 21-10-2010 16:46
Hasłem wyborczym PO jest walka (o co?),a walka to przemoc i brak zasad.Krew się leje wokoło ,a trup pada często i gęsto.Na placu boju zostają "zwycięscy" .Dzielą łupy,obstawiają zwolnione miejsca po padłych przeciwnikach,zatykają buzie pozostałym przy życiu i "obcinają" im języki,zastraszają pozostałych i wkońcu tworzą własny "wspaniały"świat przyszłości ,w którym żyje się długo(niektórzy i wybrani) i szczęśliwie. A gdzie jest demokracja?!Gdzie platforma obywatelska?!Stalin by się ucieszył jakby wstał z grobu.
~z oddali 21-10-2010 18:16
czy na prawdę ktoś chce jeszcze głosować na tych nierobów to przecież pasożyty wszyscy politycy do łopaty
~obserwator222 21-10-2010 18:23
co do trolli- racja.. Tyle, że w wypadku pani Przybylak ciężko by było słać samemu posty z różnych ip od różnych operatorów naraz... Warto weryfikować, zanim się coś napisze. Poza tym, tu chyba komentujemy \"stary\" układ, a że niektórzy wybrali to miejsce na zachwalanie swojego kandydata/kandydatki- trudno.
~:) 21-10-2010 19:11
POstrach naszych ulic.
~gość :) 21-10-2010 19:27
Wg mnie należy dać szansę młodym i kreatywnym ludziom. Nie popieram wieloletnich kandydatów i dobrze znanych politycznie osób. Mieli już swoje 5 minut i raczej wykorzystali je z miernym efektem. Osobiście zagłosuję na osoby, które jeszcze nie zaistniały w polityce a pełne są pomysłów i mają nowe spojrzenie na problemy zwykłych ludzi. Mój kandydat nie rzuca słów na wiatr. Nie znam go osobiście ale dużo słyszałam na jego temat od sąsiadów. Bezinteresownie pomógł biednej, niezaradnej rodzinie i za to go cenię.
~Matylda 21-10-2010 19:42
JA I DUŻE GRONO MOICH ZNAJOMYCH GŁOSOWAĆ BĘDZIEMY NA PANA MARCINA ZAWIŁĘ.
~Zenon 21-10-2010 22:21
Matyldo na znajomych sie głosuje bo nie wypada inaczej towarzystwo wzajemnej adoracji nie może inaczej ...
~Wyborca 21-10-2010 23:15
Dlaczego p.A.Ragiel ma tak skromniutkie cv w prezentacji na radną? Tylko jedno zdanie?A gdzie dane osobowe,informacja o rodzinie, o wykształceniu,osiągnięciach i metodach działania .Jest już w radzie kilka lat. Informacja o towarzystwie opieki nad zwierzętami - to za mało.
~clown 22-10-2010 12:37
Pan kandydat Zbigniew L. to powinien najpierw pójść po nauki z kultury osobistej, a potem się "wymandrzać" w naszym imieniu (jako radny- mam nadzieję, że do tego nie dojdzie).
~ 22-10-2010 15:20
Rower Taxi śnieżka ludzie co oni mogą wnieś do rady poza słomą?
~drwal 22-10-2010 17:20
POrąbane towarzystwo !!"Pełna "sala w filharmonii,że aż miejscówki były potrzebne świadczy tylko o tym,że zebranych wybrańców losu POpiera cała lokalna społeczność.W "KUPIE" siła,w "KUPIE" energia,w "KUPIE" rażniej,w "KUPIE" bezpieczniej ,z "KUPĄ" nam po drodze.Kto nie wierzy może się o tym przekonać.Wystarczy włożyć rękę do nocnika
~LisekJG 22-10-2010 18:41
Platforma juz sie narzadzila i nakradla, tylko obiecywac umiecie zlodzieje
~do drwala 22-10-2010 18:55
Odłamkiem drewna w łeb dostałeś? Mam radę, daj spokój z lekarzami. Oni nie pomogą. Do znachora.
~od PO 22-10-2010 19:01
Cóż biedaki mamy zrobić! Basia jest tylko jedna! I na szczeście na naszych listach!!!!!
~Pani Basia 23-10-2010 12:50
Proszę mi dać spokój. Czasu nie mam. Ciągle tylko biegam po znajomych by skorzystać z neta. Już się skończyli. Ci znajomi. Co ja biedna pocznę. Jestem fajna..... to znaczy chciałam napisać Basia jest fajna, robi na drutach, sprząta, gotuje i czasem pracuje.
~bred 24-10-2010 15:46
Platforma zrobiła plagiat z Tez Karkonoskich, które najpierw zbojkotowała. Oj ci liberałowie. Sobie ukraść nie dają, ale innych doją.
~xyz 25-10-2010 1:46
Czy pamiętacie Albina Siwaka?Tegoz KC,idąc w pochodzie majowym przepasany był papierem toaletowym i napis"MAMY KUPE DO ZROBIENIA".historia się powtarza.
~Wyborca 26-10-2010 9:29
a ja moczem to biorę PO to oszołomy i pieniacze ,POróznili wszystkich co za syfffffffffffffffffff
~Wyborca 26-10-2010 9:36
a ja moczem to biorę PO to oszołomy i pieniacze ,POróznili wszystkich co za syfffffffffffffffffff
~Janek126 26-10-2010 10:42
Czyż Sawicki to nie od tej Beaty? Malinowski był w SLD a teraz w PO. Widać nie liczy na poparcie z ramienia " czerwonych" i przeszedł do "fioletowych". Nic się nie zmienia - zostaje po staremu.
~Janek126 26-10-2010 10:47
Sawicki to nie od tej Beaty? Malinowski z czerwonego stał się fioletowym inni też, jak choćby Pokój, czyż nie załatwił sobie dofinansowania na budowę prywatnego pensjonatu na Western City? Dlatego wszyscy się pchają do politycznego koryta. Nic się nie zmienia, postawmy na młodych, oni nie są nigdzie wplątani.
~bxgsdft 26-10-2010 10:56
Czyż Sawickie to nie od tej Beatki? Malinowski jest dobrym samorządowcem, ale, że przeszedł do platformy to mnie dziwi, nie liczył widać na swoich z SLD. Pokój załatwił sobie dofinansowanie na budowę własnego pensjonatu i twierdzi, że nie ma się czego wstydzić. Widzę, że jednak się nic nie zmienia w tej "polityce". Wszyscy się pchają aby coś ugrać dla siebie. Dlaczego w końcu nie można zmienić tych nazwisk?
~Janek128 26-10-2010 11:06
Sawicki to nie od tej Beaty? Malinowski jest dobrym samorządowcem-wiele dobrego zrobił dla Karpacza. Tylko się przebarwił. Nie mógł liczyć na swoich z SLD? Pokój czyż nie załatwił sobie dofinansowania na budowę własnego pensjonatu i twierdzi, że nie ma się czego wstydzić. Oj pchają się pchają aby coś ugrać dla siebie. Czy w końcu nie zobaczymy nowych nazwisk?
~A ja 27-10-2010 12:26
Zagłosuję na Pana Janusza Grodzińskiego człowiek to Zacny.
~ 27-10-2010 18:33
Grodziński? Nie rozwalaj mnie? Kase na adwokaturze zrobił. Pomógł komuś bezinteresownie?
~? 28-10-2010 8:42
W staropolszczyźnie było takie zawołanie: „kupą, mości panowie!” – powiedział Marcin Zawiła zagrzewając działaczy do walki. UWAGA - KUPA ŚMIERDZI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~son 31-10-2010 7:17
czy p. Lenard pomoze nam z ul.Pod Chojnikiem jak bedzie radnym
~socjalista 2-11-2010 1:35
macie figurkę ojca Pio to może wam wystarczy do niego się zwrócić
~martucha 18-11-2010 10:03
po wielokroć NIE dla PO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~pierdzonco 18-11-2010 10:11
Kowbojom już dziękujemy
~rychu 27-11-2010 20:14
Czernow powróci!!!! To ciemna strona PO i Zawily.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group