Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6733
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Planowana kolejna przerwa w dostawie ciepła

Piątek, 3 listopada 2017, 9:42
Aktualizacja: 22:36
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Planowana kolejna przerwa w dostawie ciepła
Fot. Paweł Guszała
W najbliższym czasie planowana jest kolejna przerwa dla odbiorców jeleniogórskiej elektrociepłowni. Tym razem na brak ciepłej wody i ogrzewania muszą przygotować się mieszkańcy z ulic Długiej i Krótkiej.

Przyczyną wstrzymania dostaw ciepła będą prace przy podłączaniu do sieci ECO kolejnych budynków w centrum miasta. Tym razem na ulicy Krótkiej mieszkańcy budynków numer 17 i 21 już niebawem będą korzystać z ciepła systemowego. Niestety odbije się to na innych klientach. Przerwa planowana jest w budynkach Krótka 22, 23, 24 oraz Długa 16 i 18. - Nie będzie to długie utrudnienie. Szacujemy, że przerwa w dostawie ciepła potrwa około 6 godzin. Oczywiście za wszelkie utrudnienia przepraszamy naszych odbiorców – mówi Tadeusz Szymko z ECO Jelenia Góra.

Już przy ostatniej przerwie, do której doszło na ulicy 1 Maja mieszkańcy denerwowali się, dlaczego tego typu prace przeprowadzane są w sezonie grzewczym. Kiedy ich realizacja łączy się z wyłączeniami ciepła dla części klientów elektrociepłowni. - Niestety takich rzeczy nie da się zaplanować. Ta konkretna sytuacja wyniknęła w ostatniej chwili. Likwidowane są stare kotłownie w tych budynkach i należy możliwie jak najszybciej podłączyć obiekty do ciepła systemowego. Pocieszający może być fakt, że zyskamy na tym wszyscy, bo zmniejszy się emisja zanieczyszczeń do lokalnego środowiska – zapewnia T. Szymko.

Przerwa w dostawie ciepła na ulicach Długa i Krótka planowana jest najwcześniej pod koniec przyszłego tygodnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group