Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7522
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Plakat tegorocznego Września Jeleniogórskiego

Środa, 27 sierpnia 2014, 8:01
Aktualizacja: 8:03
Autor: Manu
Jelenia Góra: Plakat tegorocznego Września Jeleniogórskiego
Fot. UM Jelenia Góra
Pięćdziesiąta szósta edycja święta miasta doczekała się afiszu. Tym razem bez oficjalnych prezentacji i konferencji prasowych plakat LVI Września Jeleniogórskiego zawisł na tablicach ogłoszeniowych w wielu miejscach. Plakat jest autorstwa Tomasza Płonki.

Tomasz Płonka (rocznik 1979) jest rysownikiem, ilustratorem, grafikiem i projektantem graficznym. Ukończył Liceum Plastyczne w Jeleniej Górze oraz Wydział Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Zajmuje się ilustracją, rysunkiem i projektowaniem graficznym. Jest pracownikiem telewizyjnej stacji muzyczno-rozrywkowej 4fun.tv oraz rbl.tv. Był ilustratorem tygodnika “Przekrój”. Tworzy winylowe zabawki dla Vinylcanvas. Współpracował z grupą Miligram.

Tomasz Płonka to twórca identyfikacji wizualnej, w tym licznych plakatów (m.in. do festiwalu rocka progresywnego, czyli “Warsaw Prog Days 2013”) i projektów albumów, m.in. do wystawy prac Przemysława Truścińskiego pt. “Trust” w jeleniogórskim BWA, “Zielona z Jelenią mylą mi się”, “Czas na komiks”, “The Happy End” we wrocławskim BWA oraz “Basia Bańda” w BWA w Zielonej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group