Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 9517
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Place zabaw pod „skrzydłami” MPGK wypiękniały

Piątek, 12 maja 2017, 11:51
Aktualizacja: Sobota, 13 maja 2017, 6:55
Autor: Z–R/MPGK
Jelenia Góra: Place zabaw  pod „skrzydłami” MPGK  wypiękniały
Fot. Użyczone/MPGK
Po trzech latach opiekę nad jeleniogórskimi placami zabaw dla dzieci przejęło MPGK. Placów jest 26, znajdują się w całym mieście – od Maciejowej po Jagniątków. Między skrajnie od siebie oddalonymi jest ponad 25 kilometrów!

Przez pierwsze dwa tygodnie porządkowaniem placów zajmowało się codziennie kilkunastu pracowników MPGK. - We wszystkich piaskownicach wymieniliśmy piasek - mówi Włodzimierz Stasiak, prezes firmy. - Część piaskownic odbudowaliśmy; naprawiliśmy zdewastowane ławki, huśtawki i zjeżdżalnie. Sukcesywnie kosimy trawę.

Najwięcej pracy firma włożyła w remont placów znajdujących się przy ul. Komedy - Trzcińskiego, w Parku Żiżki, przy Pl. Kościuszki i na Osiedlu Robotniczym. Huśtawki naprawiono między innymi przy ul. Lwóweckiej.

Duży problem w należytym utrzymaniu placów stanowią wandale. W ciągu kilkunastu dni dwukrotnie zerwali łańcuchy w Parku Żiżki i złamali konstrukcję jednej z huśtawek na Pl. Kościuszki. Jeszcze dzisiaj (12.05) powinna zostać ona wymieniona na nową.

MPGK raz w tygodniu robi obchód wszystkich placyków i na bieżąco naprawia popsute urządzenia. Dwa razy w roku wymieniać będzie piasek. Rodzice mogą być spokojni o bezpieczeństwo dzieci - urządzenia do zabawy odbierają posiadające do tego uprawnienia osoby.

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
873
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group