Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 4725
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Plac "Tęcza" gotowy

Środa, 23 września 2020, 8:00
Autor: WAC
Mysłakowice: Plac "Tęcza" gotowy
Fot. WAC
Dzieci z Mysłakowic mogą już korzystać z nowo wybudowanego placu zabaw „Tęcza” przy ul. Włókniarzy.

Koszt niedawno zakończonej inwestycji to ponad 103 tysiące złotych. Jej realizacja uzyskała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach konkursu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”.
Plac zabaw, który wybudowała firma Happy s.c. z Ciecierzyna powstał równolegle do istniejącego boiska siatkówki plażowej. Poza urządzeniami zabawowymi dla dzieci wykonano dojścia z kostki brukowej, nasadzenia drzew i krzewów oraz zamontowano ławki i kosze na śmieci.

Wraz z oddaniem do użytku placu zabaw zakończono realizację kompleksu rekreacyjnego przy ul. Włókniarzy w Mysłakowicach - mówi zastępca wójta gminy Mysłakowice Grzegorz Truchanowicz. - Rzeczowa realizacja tego projektu trwała dwa lata i była podzielona na różne etapy. W jego realizację zaangażowane było wiele osób i instytucji. Tak naprawdę wszystko rozpoczęło się w 2016 roku, kiedy powstał pomysł zagospodarowania pustej nieużytkowanej przestrzeni zielonej i zaprojektowano kompleks rekreacyjny. Dziś na terenie osiedla mieszkańcy mają do dyspozycji piękny kompleks rekreacyjny i zabawowy. Pozostaje z niego wspólnie korzystać i o niego dbać. Łączne nakłady inwestycyjne wyniosły 364 tys. zł, dofinansowanie zewnętrzne 241 tys. zł

Twoja reakcja na artykuł?

22
61%
Cieszy
5
14%
Hahaha
2
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
7
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group