Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 5980
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Plac rekreacyjny na Karłowicza otwarty

Niedziela, 10 sierpnia 2014, 8:12
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 sierpnia 2014, 7:43
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Plac rekreacyjny na Karłowicza otwarty
Fot. Przemo
W sobotnie przedpołudnie oficjalnie otwarto plac rekreacyjny między blokami przy ul. Karłowicza nr 23 i 27 w Jeleniej Górze. Okoliczni mieszkańcy tłumnie zjawili się na placu z pociechami, ale i dorośli znaleźli coś dla siebie.

Budowa placu trwała nieco ponad miesiąc, koszt całkowity wyniósł ok. 200 tysięcy złotych. Wykonawcą była firma z Gryfowa Śląskiego, a zielenią zajęła się firma jeleniogórska. Do dyspozycji mieszkańców są urządzenia do fitnessu, plac zabaw dla dzieci, a także wiele ławek i stoły do szachów, a to wszystko w estetycznej scenerii.

Jak inwestycję odbierają mieszkańcy ul. Karłowicza i przybyli goście? - Wyśmienicie, dobry pomysł. trzeba było 20 lat temu to zrobić, ale lepiej późno niż wcale. Jest pięknie - zachwycała się pani Marysia z okolicznego bloku. - Przyjeżdżam tutaj w gości do babci i moje dziecko chętnie będzie tutaj przychodzić, żeby pobawić się z innymi dziećmi. Jest pięknie - chwaliła pani Małgorzata.

Jeszcze w tym roku ma powstać podobny plac przy ul. Wiłkomirskiego, a w 2015 roku planowane są miejsca rekreacyjne przy ul. Transportowej oraz Malczewskiego. - Chcemy, żeby każdy mieszkaniec Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej czuł się członkiem tej spółdzielni i widział, że ta spółdzielnia dla niego działa - stwierdził prezes JSM Mirosław Garbowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group