Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2578
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Plac Piastowski prawie na medal

Piątek, 25 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 25 sierpnia 2006, 13:10
Autor: Sylwia Lercher
Jelenia Góra: Plac Piastowski prawie na medal
Fot. rylit
Centrum Cieplic po remoncie nawierzchni jest niemal gotowe na przyjęcie gości. Ciepliczanie i kuracjusze już mogą podziwiać nowy wystrój. Za tydzień w ramach Września Jeleniogórskiego zaśpiewa tu Maryla Rodowicz. Prace modernizacyjne kosztowały niemal 13 milionów złotych.

Zaplanowany na 1 września koncert Rodowicz będzie pierwszym występem z bogatego programu cyklicznej imprezy święta stolicy Karkonoszy. Ci, którzy przyjdą lub przyjadą na imprezę, będą mogli sami ocenić efekt prac na placu Piastowskim.

Trwały one około dwóch lat, były uciązliwe dla kuracjuszy i mieszkańców, głównie ze względu na hałas i utrudnione poruszanie się. Robotnicy z tej samej firmy, która wybrukowała jeleniogórski plac Ratuszowy, ułożyli kostkę granitową i połączyli ją z płytami kamiennymi.
Przy okazji wymieniono całą podziemną sieć wodociągową i elektryczną.

Jest miejsce na klomby, pojawiły się ławki. Centralne miejsce uzdrowiska prezentuje się imponująco, choć jeszcze nie jest do końca urządzone.

W najbliższym czasie Cieplice będą gospodarzem wielu imprez.
Odbędzie się tu, między innymi, Kabareton z udziałem czołowych polskich komików: - Kabaretu Moralnego Niepokoju, Hrabi, Kwartetu okazjonalnego oraz wiele innych wydarzeń Września Jeleniogórskiego, o których wkrótce poinformujemy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group