Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 9799
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Plac na Zabobrzu z planami na zagospodarowanie

Czwartek, 24 lipca 2014, 7:34
Aktualizacja: Piątek, 25 lipca 2014, 7:40
Autor: Angela
Jelenia Góra: Plac na Zabobrzu z planami na zagospodarowanie
Fot. Angela
Po interwencjach okolicznych mieszkańców w maju br. właściciel terenu pomiędzy ul. Paderewskiego i Kiepury w Jeleniej Górze zapewniał, że wykosi chaszcze i samosiejki szpecące okolicę. Słowa dotrzymał częściowo. – Tam, gdzie można było wjechać sprzętem teren został wykoszony, pozostała część jest nierówna i nic nie można z nią zrobić, ale jeszcze w tym roku ruszy tam budowa pewnego obiektu – mówi Bronisław Klementowski.

O sprawie pisaliśmy wielokrotnie na prośbę okolicznych mieszkańców, którzy skarżyli się, że czują się tu jak w buszu. - Samosiejki, które porosły plac w centrum jednej z największych dzielnic Jeleniej Góry, mają już ponad dwa metry. Ponadto chaszcze ograniczają widoczność kierowcom – mówili.

W maju br. właściciel terenu zapewniał, że plac zostanie wykoszony jeszcze tego lata, po uzgodnieniach z Miastem, które jest właścicielem części tego gruntu. – Po rozmowie z pracownikiem zarządu dróg i mostów wykoszone zostało tyle terenu, ile się dało – mówi Bronisław Klementowski.

- Pozostała część jest bardzo nierówna i nie ma jak jej wykosić. Nie ubolewam jednak nad tym, bo nie ma tam żadnego zagrożenia, a kiedy było wykoszone, ludzie wywozili w to miejsce śmieci. Poza tym dwa tygodnie temu wystąpiliśmy o pozwolenie na budowę w tym miejscu pewnego obiektu, z którego mieszkańcy z pewnością się ucieszą. O szczegółach nie chcę jeszcze mówić. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, roboty rozpoczną się za około trzy miesiące – dodaje właściciel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group