Środa, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 8745
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: PiS z akcją „15 minut” dla kierowców

Czwartek, 22 września 2016, 8:36
Aktualizacja: Piątek, 23 września 2016, 8:52
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: PiS z akcją „15 minut” dla kierowców
Fot. Przemek Kaczałko
Lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości chcą zmian w strefach płatnego parkowania w Jeleniej Górze i w tym celu zorganizowali wczoraj (21.09) spotkanie prasowe, informując o rozpoczęciu akcji zbierania podpisów pod wnioskiem popierającym inicjatywę.

Akcja nazywa się „15 minut”, a jej celem jest zmiana oprogramowania parkometrów (lub wymiana na nowe), aby pierwsze 15 minut parkowania w strefie było darmowe. - To jest odpowiedź na głosy mieszkańców – podkreślił Oliwer Kubicki, radny PiS.

Politycy argumentują, że założenia wprowadzenia stref płatnego parkowania zostaną wzmocnione, bowiem wprowadzano je, aby wymusić większy ruch w centrum i skrócić czas pobytu – tym samym miejsca postojowe nie są blokowane. - Jeżeli ktoś przyjeżdża tylko zostawić starszą osobę w przychodni, na chwilę do apteki czy skorzystać z bankomatu, będzie miał możliwość (po pobraniu biletu) parkowania za darmo przez 15 minut i wiadomo, że nie będzie impulsu, aby zostać dłużej – dodał Oliwer Kubicki zaznaczając, że podobne rozwiązanie proponowali w Gorzowie Wielkopolskim radni Platformy Obywatelskiej. Przykładem miasta, gdzie takie rozwiązanie funkcjonuje jest Opole. - Rozmawiałem dzisiaj z wiceprezydentem Opola, który stwierdził, że mieszkańcy bardzo sobie chwalą ten sposób organizacji i sprawdza się szczególnie przy szkołach, przedszkolach czy przychodniach – powiedział radny PiS.

Lokalni politycy sugerują, że można przy okazji wymienić parkometry, aby można było płacić kartą, co w wielu miastach już jest możliwe. - Umowa z dzisiejszym operatorem kończy się za dwa lata – zauważa radny, ale jego zdaniem nawet przy uszczupleniu budżetu warto renegocjować umowę z operatorem.

Podpisy mają być zbierane w centrum miasta przy parkometrach, a także poprzez internet. - Na facebook'u będziemy informować o postępach akcji „15 minut”, można już obejrzeć spot promujący akcję społeczną – poinformował Bartosz Kaźmierski. - Zapraszamy zainteresowanych unowocześnieniem naszej strefy płatnego parkowania na stronę petycjeonline.com. Tam będzie można poprzeć naszą akcję bez wychodzenia z domu – dodał Konrad Ambroży.

W spotkaniu z dziennikarzami wziął także udział przedstawiciel PiS z Cieplic, który stwierdził, że na szczęście w Cieplicach nie ma jeszcze stref płatnego parkowania. - Wypadałoby przedyskutować to z mieszkańcami Cieplic czy są za, czy przeciw, ale myślę, że przy 15 minutach darmowych będzie więcej głosów przychylnych dla stref – oświadczył Marcin Kaflik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
972
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group