Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8343
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: PiS: 500 złotych na każde dziecko

Wtorek, 8 września 2015, 8:46
Aktualizacja: 8:47
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: PiS: 500 złotych na każde dziecko
Fot. Przemek Kaczałko
Projekt ustawy o świadczeniach wychowawczych przedstawiła wczoraj (7.09) na jeleniogórskim Rynku posłanka Marzena Machałek. Według przedstawionej propozycji Prawa i Sprawiedliwości rodziny miałyby otrzymywać 500 zł (brutto) na każde drugie i kolejne dziecko, a tam gdzie jest jeden potomek – 500 zł w rodzinach, gdzie dochód nie przekracza 800 zł na osobę. Rodzice dziecka niepełnosprawnego nie będą mogli przekroczyć w tym przypadku 1200 zł na osobę w rodzinie.

- Liczba Polaków maleje, w 2014 r. było nas o 12 tysięcy mniej niż w 2013 r.. Myślę, że przyczyn jest wiele – brak mieszkań, brak perspektyw, brak poczucia bezpieczeństwa dla założenia rodziny oraz zwyczajna bieda, czyli brak środków, by dzieci w sposób godny wychowywać – argumentuje Marzena Machałek. - W Polsce bardzo dużo rodzin, dzieci żyje w skrajnym ubóstwie. To jest przykre, że jak o tym mówił prezydent Andrzej Duda to zostało to „wybuczane”. Nie można wybuczeć, czy wymazać gumką prawdy. W Polsce dzieci żyją w biedzie – dodaje posłanka PiS.

Kandydatka do Sejmu nowej kadencji z partii Jarosława Kaczyńskiego podała dla przykładu, że rodziny z trojgiem dzieci (jeśli PiS dojdzie do władzy) otrzymają miesięcznie 1500 zł do dochodu. - Czy to jest mało? Oczywiście, to nie pozwoli jak niektórym bardzo bogatym wyjechać na Hawaje, czy gdzieś indziej, ale pozwoli godnie żyć – podkreśla posłanka pochodząca z Kamiennej Góry dodając, że to nie zawali budżetu państwa. - Kraj niszczy to, że w Polsce nie rodzą się dzieci. Naszą gospodarkę niszczy to, że polskie rodziny, które mają dzieci nie stać na zakupy inwestycyjne do własnego mieszkania, jak lodówka, pralka, remont łazienki. Nie stać ich nawet na wyprawkę szkolną – dodaje Marzena Machałek. - Jeżeli będziecie państwo mieli na zakupy, będzie was stać na różne dobra, które są w tej chwili poza waszym zasięgiem, to wzrośnie popyt wewnętrzny, gospodarka się ożywi. Po co nam fabryki, w których produkuje się rzeczy, na które państwa nie stać? Po co nam aquaparki, do których Polaków nie stać, żeby chodzić? Wszystko musi być wyważone – stwierdziła polityczka PiS.

Projekt w całości jest dostępny do wglądu na stronie internetowej posłanki Prawa i Sprawiedliwości. Zwolennicy Marzeny Machałek rozpoczęli również kolportowanie raportu poselskiego w formie gazety.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
177
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
24%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group