Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 8774
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pirata na motocyklu zatrzymał problem z… kołem

Środa, 8 września 2010, 15:20
Aktualizacja: 15:20
Autor: KPP
Policjanci zatrzymali motocyklistę, którego szaleńcza jazda stwarzała zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Kierujący – nie mając uprawnień – wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego ignorując polecenia policjantów, którzy dawali sygnały do zatrzymania.

W pierwszy poniedziałek września oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu otrzymał zgłoszenie o motocykliście wykonującym niebezpieczne manewry na drodze. Na jednej z dróg wjazdowych do Zgorzelca, policjanci postanowili zatrzymać kierującego.

Motocyklista widząc, użyte przez policjantów sygnały świetlne i dźwiękowe, ani myślał się zatrzymać - wręcz przeciwnie: jeszcze przyspieszył. Kontynuował szaleńczą jazdę ulicami Zgorzelca popełniając szereg wykroczeń drogowych. Między innymi nie reagował na sygnał zatrzymania się, nie stosował się do sygnalizacji świetlnej, do znaków poziomych. Swoją jazdą zmuszał innych kierujących do zjeżdżania na pobocze drogi. Po kilkunastu minutach zatrzymał się, ponieważ – jak tłumaczył policjantom – miał jakiś problem z kołem.

Kierującym okazał się 27-letni mieszkaniec Zgorzelca. Ponadto w czasie kontroli policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania motocyklami oraz ze względu na usterki techniczne pojazdu zatrzymali dowód rejestracyjny.

Teraz pirat drogowy stanie przed sądem, gdzie za wszystkie popełnione wykroczenia grozi mu kara grzywny do 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
512
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group