Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 7960
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pirat za kółkiem w narkotycznym transie

Sobota, 4 października 2008, 8:44
Aktualizacja: 8:45
Autor: TEJO
Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali 31–letniego mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. Na dodatek kierowca miał fałszywy dowód rejestracyjny. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Zażyte narkotyki wyzwoliły w prowadzącym ułańską fantazję. W miniony czwartek wieczorem jadąc swoim fordem escortem ulicą Sudecką, przycisnął gaz do dechy i tylko śmignął przed oczami patrolujących rejon policjantów. Nie zatrzymał się, choć stróże prawa dawali mu sygnały.

Policjanci pojechali w pościg za mężczyzną. Ten pogubił się i wjechał w ślepą uliczkę. Porzucił auto i zaczął uciekać pieszo, ale daleko nie zaszedł. Policja dopadła go po krótkim pościgu. Piratem drogowym okazał się 31-letni jeleniogórzanin. Mężczyzna dziwnie się zachowywał. Jak się później okazało kierował samochodem pod wpływem środków odurzających.

W trakcie kontroli kierujący posłużył się sfałszowanym dowodem rejestracyjnym, jak również auto było nie zarejestrowane i nie ubezpieczone. Samochód został zatrzymany do dalszych czynności, a kierowca trafił do policyjnego aresztu – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Pirat w trakcie ucieczki złamał szereg przepisów ruchu drogowego, tj. zakaz wyprzedzania przed przejściem dla pieszych, jazda bez włączonych świateł mijania, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i inne.

Za popełnione przestępstwa i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group