Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 2731
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pirat trafi za kratki

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 29 maja 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Ponad dwieście płyt z nielegalnie skopiowanymi plikami muzycznymi znaleźli policjanci u 31-letniego jeleniogórzanina, który jest didżejem w jednej z dyskotek w stolicy Karkonoszy. Odpowiedzialność karną poniesie także właścicielka lokalu, która pozwoliła na publiczne odtwarzanie tych utworów.

– Wstępnie straty legalnych dystrybutorów oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 16.000 złotych – poinformowała komisarz Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

W działaniach policji brał udział również prawny przedstawiciel Stowarzyszenia Autorów i Wykonawców. Z przeprowadzonej kontroli wynika, że 46-letnia właścicielka lokalu wykorzystywała utwory muzyczne bez podpisanej umowy z przedstawicielami STOART-u.
Wstępne straty stowarzyszenia wynoszą ponad 17 tysięcy złotych.

Pirat DJ za popełnione przestępstwo może spędzić od sześciu miesięcy do pięciu lat w więzieniu. Wobec kobiety wszczęto również postępowanie karne z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara grzywny, ograniczenia wolności bądź do dwóch lat więzienia.

Policja ostrzega, że podobne kontrole będą prowadzone w jeleniogórskich lokalach częściej, zwłaszcza w okresie zbliżających się wakacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (65) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group