Zalogowanych: 4

Istebna: Piotr Skowron drugi, Róża Łyjak trzecia w "Beskidach bez granic"

Wtorek, 18 września 2012, 16:37
Aktualizacja: 16:39
Za nami IX Międzynarodowe Zawody w Biegu na Nartorolkach „Beskidy bez granic” Puchar Polski 2012 Silesia Rollski Tour.

I dzień
Piotr Skowron przegrał swoją kategorię /Junior A/ z Patrycjuszem Polokiem. Podium w kategorii juniorów A to (w kolejności miejsc) - Patrycjusz Polok z MKS Istebna, Piotr Skowron z MKS Karkonosze i Sven Rakoszek z ULKS Karlik Przezschlebie. Kolejne miejsca naszych zawodników: Patryk Mazurek - jedenasty.

Wyniki zawodniczek i zawodników w kategorii junior C, którzy pokonywali dystans 4 kilometrów stylem dowolnym. Wśród juniorek zwyciężyła Weronika Legierska z MKS Istebna przed Agatą Warło (UMKS Marklowice) i Różą Łyjak z MKS Karkonosze (dotychczasowa v-ce liderka Pucharu Polski). Kolejne wyniki naszych zawodników: Juniorzy C: Michał Skowron - 11, Adrian Gromyko - 12, Mateusz Opała - 16, Marcin Sołek - 23. Seniorzy: Wojtek Smykowski - 10, Michał Michałków - 12, Dariusz Galle - 17, Dariusz Welzer - 18

II dzień zawodów
Bystra Śląska, zawody Rollsprint 2012, to przedostatnia eliminacja Pucharu Polski 2012 w biegach na nartorolkach. Piotr Skowron po raz kolejny uplasował się na 2. pozycji, a jego kolega klubowy Jakub Mieszała zajął 7 miejsce, a Patryk Mazurek - 9. W kategorii seniorów Wojtek Smykowski tym razem był 6, Michał Michałków - 10, Dariusz Galle - 14, Dariusz Welzer - 15. W kategorii juniorów C Adrian Gromyko - 10, Michał Skowron - 12, Mateusz Opała - 14, Marcin Sołek - 20, Róża Łyjak w grupie juniorek C zajęła 7 lokatę.